Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bepanthol cilt bakım kremi ekstra bakım isteyen cildin nem ihtiyacını karşılayan ve cildi koruyan bir kremdir. Eğer cildiniz sık sık kuruyor, çatlıyor ve tahriş oluyorsa Bepanthol cilt bakım kullanarak bu sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kuru cilt daima erken kırışır ve yaşlanma belirtileri daha erken görülür. Cildin bakımlı ve güzel görünmesi için daima belli bir nem oranının sağlanması gereklidir.

Şehir hayatının koşulları, aşırı sıcak havalar yada tam tersi rüzgar ve soğuk cildin kurumasına doğal olarak nem kaybetmesine neden olur. Sonuç olarak pul pul dökülmeler, cilt kuruluğu ve kızarıklık oluşmaya başlar. Cilt bakımı ve nemlendiriciye ihtiyacı olan cilde Bepanthol cilt bakım kremi uygulayarak cildinizi koruma altına alırken cildin daha canlı ve bakımlı olmasını sağlar. Bepanthol cilt bakım kremi diğer adı ile bepanthol cilt bakım krem nedir, ne işe yarar, faydaları hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir

Bepanthol cilt bakım kremi ekstra bakım isteyen ve cildi nemlendiren kremdir. İlk kez 1944 yılında Bayer firması tarafından üretilen bu krem ister bebek olsun isterse yetişkin herkesin kullanımına uygun bir cilt bakım kremdir. Bepanthol Cilt Bakım Kremi, ProVitamin B5 olarak da bilinen, dekspantenol bileşenini içerir. Cilt sağlığı açısından çok gerekli ve önemli bir vitamindir. Renklendirici, parfüm ve paraben içermeyen bepanthol krem gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir üründür.

Bepanthol cilt bakım kremi 30 gramlık ve 100 gramlık kutularda satılmaktadır. Eczanelerde satılan bu kremi reçetesiz olarak almanız mümkün. Bepanthol cilt bakım kremi el ve yüz için özel olarak üretilmesine karşın vücudun her yerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Ne İşe Yarar

Sık sık kuruyan, çatlayan ve tahriş olmuş cildi ekstra bakım sağlamaktadır. Cilde yağlılık hissi vermeden hızlı şekilde emilen bu krem daha ilk kullanımdan itibaren cildi nemlendirirken cildinizin ayrıca yumuşacık olmasını sağlar. Özellikle kışın rüzgar ve soğuk havanın etkisi ile oluşan çatlamalar ve cilt kuruluğunu engellemek için çok etkilidir.  Nem kaybı ile oluşan cilt kuruluğu ilerleyen dönemde hızlı şekilde kırışıklıklara ve cilt sorunlarına neden olur. Bepanthol cilt bakım kremi cilde gereken nemi sağlarken ciltte koruyucu bariyer oluşturarak cildi dış etkilerden korur.

Bepanthol cilt bakım kremi kurumaya bağlı oluşan sorunlarda kullanılmaktadır. Kuru ve hassas cilt tipine uygundur. Kullanım alanları ise;

 • Pul pul dökülmeler
 • Cilt kızarıklıkları
 • Çatlaklar
 • Cildin nem oranını dengelemek
 • Sivilce ve sivilce izlerini geçirmek
 • El ve ayakların bakımı
 • Vücut bakımı
 • Cilt yüzeyinde oluşan kabarcıklar
 • Tahriş
 • Kurumaya bağlı oluşan cilt gerginliği

Su bazlı olduğu için asla yağlılık hissi vermeye bu krem hızlı şekilde emilerek anında cildi nemlendirmeye başlar. Sürüldüğü andan itibaren cilde koruyucu bariyer oluşturarak esnek, nemli ve bakımlı olmasını sağlamaktadır. Kesinlikle göz çevresine uygularken çok dikkatli olun.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır

Cilt bakımı için etkili bir nemlendirici olan bu krem kullanıma uygundur. Bepanthol Cilt Bakım Kremi yan etkisi yada zararı olmadığı için diledİğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bepanthol Cilt Bakım Kremi yüze, vücuda sürülebilir. Kullanım şekli ise;

 • Kremi, etkilenen bölgenin üzerine az miktarda sürün.
 • Emilinceye kadar yumuşak hareketlerle cildinize yedirin.
 • Kremi günde bir ya da iki kez sürebilirsiniz.
 • Günlük cilt bakımı için uygundur.

Bepanthol krem kendimde kullanıyorum sizlere tavsiyem her banyodan sonra sürmeniz hemde bütün vücudunuza özellikle diz, dirsek, koltuk altı kabaran ve tahriş olan bölgeleri kısa sürede onarmaktadır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi İçeriği

Bepanthol krem içeriğinde bulunan Pro vitamin B5 cildi dış etkilerden koruyarak oluşan tahrişi en aza indirir.  Dekpanthenol ise çatlakların, yanıkların, tahriş ve kızarıklıkların kısa sürede yok olmasını sağlar.

 • Pro vitamin B5
 • Dekpanthenol

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Faydaları

Bepanthol cilt bakım kremi faydaları olan bir kremdir. Cildine değer veren herkesin kesinlikle kullanması gereken bu kremin faydaları ve yararları ise;

 • Su bazlı olduğu için asla yağlanma yapmaz
 • Kuruyan cildi kısa sürede nemlendirir
 • Sürüldüğü anda deri tarafından hızlı şekilde emilir
 • Ellerde kırışıklıkları zamanla yok eder ve ellerin nemli olmasını sağlar
 • Ayak topuğundaki çatlaklara sürüldüğünde kısa sürede çatlakları yok eder
 • Soğuk kış günlerinde cildinizi korur
 • Güneşin zararlı etkilerini önler
 • Düzenli kullanıldığında sivilce ve sizivce izlerini yok eder
 • Yaşlanma etkilerini geçiktirir
 • Kuru ciltler daha çabuk kırışır. Düzenli kullanıldığında cildi nemlendirir ve kırışıklıkların oluşumunu önler
 • Dekolte bölgesinde bulunan kızarıkları yok eder

Daha pek çok faydası bulunana bu kremin diğer faydalarını okumak için ayrıntılı olarak yazdığım Bepanthol Kremin Faydaları adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular

Sizlere bu krem hakkında en çok sorulan soruları ve cevaplarını vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Eğer aklınıza takılan soru olursa yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bepnathol yüz kremi tüylenme yapar mı

Genelde en çok merak edilen sorulardan biride Bepnathol yüz kremi tüylenme yapar mı sorusudur. Kıl köklerini beslediği için çok az miktarda tüylenme yapmaktadır.

Bepanthol cilt bakım kremi sivilce yapar mı

Hayır kesinlikle sivilce yapmaz tam tersi sivilce oluşumunu önlediği gibi sivilce izlerini zamanla yok etmektedir.

Bepanthol yüze sürülür mü

Bepanthol krem vücudun her yerinde kullanılan bir kremdir. Eğer yüzünüzün neme ihtiyacı varsa yüzünüze sürebilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi genital bölgeye sürülür mü

Ever genital bölgeye sürülebilir. Özellikle genital bölge temizliği yaptıktan sonra sürerseniz yanma ve tahrişi azaltır.

Bepanthol cilt bakım kremi yanıklara sürülür mü

Yanık, sıyrık ve güneş yanıklarını sürebilirsiniz. İnce tabaka halinde sürün ve emilmesi için hafifçe ovalayın.

Bepanthol cilt bakım kremi bebeklerde kullanılır mı

Bebeklerde kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur. Pişik için etkili değildir. Bebeklerin cildi korumak için kullanılması tavsiye edilir.

Bepanthol cilt bakım kremi meme ucu çatlaklarında kullanılır mı

Bebeğinizi emzirdikten sonra meme ucu çatlakları için gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi hangi cilt tipine uygundur

Hassas ve kuru cilt tipi başta olmak üzeri her cilt tipine sahip olan kişiler kullanabilir.

Bepanthol Krem Gerçekten Etkili mi

Etkisi hakkında araştırma yaptığınızda kesinlikle Bepanthol Krem hakkında olumsuz bir yazı bulamazsınız. Kullananların neredeyse hepsinin memnun olduğu bu krem gerçekten çok etkilidir.

Bepanthol Bakım Kremi lazer epilasyon sonrası kullanımı

Tahriş, yanma ve acıyı azalatmak için lazer epilasyon sonrası kullanabilirsiniz.

Bepanthol cilt bakım kremi prospektüs

Genelde reçetesiz olarak eczanelerde satılan bu kremin reçete kağıdında güncel kullanıl bilgilerini bulmanız mümkün. Krem hakkında ayrıntılı bilgi almak için prospektüs bilgilerini kesinlikle okumalısınız.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Kullananlar

Bepanthol Cilt Bakım Kremi yorumları genelde neredeyse hepsi olumlu yazı yazmıştır. Bepamthol krem kullanalar kremi düzenli şekilde kullandıklarında ciltlerinin yumuşacık ve pürüzsüz olduklarını yazmıştır. Akşamları yatmadan önce yüzüne sürenler olduğu gibi gün içerisinde gerektikçe kullananların sayısı bir hayli fazla.

Bazı yorumlarda kesinlikle evin bu kremi asla eksik etmediklerini ve düzenli kullandıklarını yazmıştır. bepanthol cilt bakım kremi sivilce ve sivilce izlerini yok ettiğine dair pek çok yorum bulunmaktadır. Cilt bakımını destekleyici krem olmasına karşın düzenli kullananlar kesinlikle etkisini görecektir.

Bepanthol cilt bakım kremi hakkında yapılan yorumlarda pek çok kişi bebeklerinin cildini korumak için bu kremi tercih ettiği görülmüştür. Hassas ve kuru ciltlere özel üretilmiş bu krem hem siz hede aile bireyleriniz rahatlıkla kullanabilir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Fiyatı

Eczanelerde, kozmetik mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde satılan Bepanthol Cilt Bakım Kremi fiyat olarak değişiklik göstermektedir.

Bepanthol cilt bakım kremi ( El ve Yüz için) 30 gram 100 ile 150 TL arasında satılmaktadır.

Bepanthol cilt bakım kremi 100 gram fiyatı ile 200 ile 350 TL arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Bepanthol Cilt Bakım Kremi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğim bu krem cildine değer verenlerin en iyi dostu olacaktır. Krem hakkında yorumlarınızı ve sorularınızı yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. şüheda dedi ki:

  bepanthol onarıcı bakım kremi yüze sürülürmü 7 yıldır kullanıyorum yüzüme son zamanlarda az da olsa tüylenme yapıyor tüylerimi kalınlaştırırmı korkuyorum sakal gibi uzarmı yada koyulaşırmı rengi acil bilgi