İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Kadınlar vücutlarında oluşan en küçük değişikliklerden bile rahatsız olduğunu bilmeyen yoktur. Vücutlarında oluşan en küçük değişiklikte bile gerekli bakımı yapan kadınlar, konu istenmeyen tüyler olduğunda daha fazla çaba içerisine girip en hızlı en etkili yöntemleri araştırıp tüylerden kurtulup istiyorlar. Tüylerden kutulmak için doğal ve etkili yöntemi seçmek önemlidir.

İstenmeyen Tüylere Limon ve Tuz Tarifi

Bu amaç doğrultusunda kullanabileceğiniz etkili doğal yöntemlerinden biride istenmeyen tüyler için limon ve tuz karışımı ile tüylerden kurtulabilirsiniz. Çok etkili ve kullanışlı bir yöntem olan bu kür ile etkili sonuçlar almanız mümkün. Özellikle teknoliji ve kozmetik alanlarda büyük gelişmelerle beraber istenmeyen tüylerden kısa sürede kutulmanız mümkünken uzun vadede sorun yaşamanız kaçınılmaz olabiliyor.

Örnek verecek olursak tüylerimizi almak için özel tasarlanmış jiletler vücudumunuz kıvrımlarına uygun olarak geliştirilmesine ve etkili sonuçlar almamıza olanak sağlayabilmektedir. Uzun vadede ise tüylerimizin daha uzun çıkmasına ve köklerinin kalınlaşmasına, çoğalmasına sebep olabilmektedir. Bu tür teknolojik ve kozmetik ürünler kısa vadede yarar, uzun vadede ise zarar verebilmektedir.

Sizlere vereceğim yöntem ile tüylerinizden doğal ve sağlıklı şekilde kurtulabilirsiniz. Tüylerinizi ağda yada lazer ile aldıktan sonra limon tuz karışımı uygulamanız sayesinde köklerin bir zaman sonra köklerinden kuruyarak yok olduğunu görecesiniz. Bu sayede tüyleriniz tamamiyle yok olacak ve tekrardan çıkmayacaktır.

Vücudunuza uygulayacağınız tüyler için limon tuz karışımını uygulamanız adına yapmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır.  Tüylerin köklerinin alınmasında sonra uygulanacak bu işlemde amaç ağda sonra kıl köklerinin açık vaziyette olmasıdır, bu sayede hazırladığınız limon ve tuz karışımı kıl diplerine işleyecek ve köklerin kurumasını sağlayacaktır. Bu işlemli her ağda sonra sonrası uygulanız sayesinde belli bir süreden sonra artık tüyleriniz çıkmadığına şahit olabilirsiniz.

Tüylerinizden kurtulmak için limon ve tuz karışımı kullanan bayanların en çok merak ettiği ve akıllarına takılan soruların başında gelen limon tuz karışı yüze uygulanır mı sorusudur. Bu soruya cevap vermek gerekirse yüzünüzde yara yada herhangi bir tahriş benzeri sorun yoksa rahatlıkla yüzünüze uygulayabilirsiniz, özellikle bıyık bölgesinde tüylerden kurtulmak için bu bölgeye uygulamanızıda tavsiye ederiz.

Limon ve Tuz Karışım İle Tüylerden Kurtulun

İstenmeyen tüylere karşı uygulayabileceğiniz limon ve tuz karışımı ile kesim çözüme kavuşabilirsiniz. Tarifin nasıl hazırlandığını ve uygulamasını bu şekilde yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Bir adet organik limon
  • İki çay kaşığı kadar tuz

Uygulanışı

Bir adet limonun suyunu bir kabın içerisine sıkın, daha sonra ise iki kaşık tuzun tamamını limon suyunun bulunduğu kaba boşaltın ikice kaarıştırmanız gerekir, daha sonra ise hazırladığınız karışımı tüylerinizin alındığı bölgeye bir pamuk yardımı ile siler şekilde uygulayınız. Vücudunuzun her bölgesine uygulayabilirsiniz sadece uyguadığınız bölgede yara olmaması yeterlidir, yara olması açık çekmenize sebep olabilir.

Yukarda tarifini verdiğim yöntemi uyguladığınız bölgeye aksatmadan devam etmelisiniz. Ağda ile alınan bölgeye her tüyleri aldıktan sonra limon ve tuz karışımı ile temizlemelisiniz bu şekilde en 3-4 defa aynı bölgeye bu işlemi yapmalısınız. Bu uygulamanın süreklik arz etmesinin sebebi ise tek seferde sağlıklı sonuç elde edilmediğinden işlemin devam ettirmelisiniz zaten her ağda sonra tüylerin seyrekleştiğini ve zayıfladığını görebilmektesiniz.

Limon ve tuz karışımını yüze oranla daha kalın olan bacak ve diğer vücud bölgelerine uyguladığınızda 2 saat süreyle bekletebilirsiniz. Yüz ve bikini bölgesi yapı olarak daha hassas olduğundan bu bölgelerde bu karışımı bekletme süresi en fazla 15 dakika olmalıdır. Unutmamanız gereken bir diğer konu ise ağdanın yapıldığı günden sonra 3 gün boyunca bu kürün uygulanmasıdır.

Limon ve Tuz Karışımın Zararları

Limon ve tuz karışımı uygulandığı bölgede açık olan gözeneklere işleyerek kökleri yıkımı uğratarak tahrip eder. Tahrip olan kıl kökleri zamanla daha az çıkmaya seyrekleşmeye bşlayıp ileride yok olacaktır. Limon ve Tuz karışımının yararları kadar dezavantajlarıda vardır. Bu kürü uyguladığınızda yaşayacağınız başlıca sorun yanma oluşmasıdır ve bazende rahatsız etmesidir. Eğer yanma çok şiddetli ve uzun sürüyorsa hemen su ile yıkamalısınız ve bu uygulamayı cildiniz üzerinde bir daha asla denememelisiniz kısa süreli yanmalar herkeste görülürken yanma çok uzun sürüyor ve devam ediyorsa mutlaka bu kürü tekrardan uygulamamalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.