Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir, Lazer epilasyon zararları ve Laze epilasyon Nasıl Yapılır? ;İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok kişi tarafından yapılan ve önerilen kıllardan ve tüylerden kurtulma yöntemidir. İstenmeyen tüyler ve kılların lazer enerjisi ile yok eden bu yöntem cilde zarar vermeden lazer ışını gönderme işlemidir. Kıl köküne işleyerek yüksek ısı ile kılların yakılma işlemi olarak da adlandırılabilir.

Bacaklar, kollar, kol altları, yüzümüz ve bikini bölgemizdeki istenmeyen fazla tüylerden, kıllardan kurtulmak için yaptığımız birçok şey sonrasında lazer epilasyona başvurmamak bir çok tercih ettiği bir yöntemdir. Şimdi Bakalım Lazer Epilasyon nedir? Lazer epilasyon nasıl yapılır?, Zararı var mıdır? hakkında merek edilenleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücutun birçok bölgesinde çıkan istenmeyen kıllarınızdan, tüylerinizden bıkıp kurtulmak için denediğiniz birçok yöntemlerin başında gelen cımbızla uğraşmaktan veya ağdadan ve acısından sıkıldıysanız, lazer epilasyon tam da size göre bir yöntem olabilir. Lazer epilasyon özellikle son yıllarda ülkemizde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemler arasında başarıya ulaşan en etkili yöntemdir. Lazer Epilasyonu nasıl olacak? Canımı yakar mı? Sorularını sorup kendinizi korkutmaya hiç gerek yok. Lazer epilasyonunun çalışma yöntemi istenmeyen tüylerin kökünden kazınması prensibine dayanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer epilasyonu yapılma prensibi aslında çok basit ve kolay bir yöntemdir. Lazer epilasyon cihazı ile yapılan epilasyon yönteminde cilt uzmanı tarafından elle kontrol edilen cihaz tüylü olan bölgeye lazer enerjisi gönderir. Kıl köklerine ulaşan lazer enerji tüylerin işlevini kaybetmesini sağlar. Ama bilinmesi gereken bir durum ise lazer enerji o an uzayan tüyler üzerinde etkilidir. Bundan dolayı tek seans yeterli olmadığından 3 -4 seans yapılarak tüylerden kurtulmak mümkündür.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygundur

Her ne kadar cımbız, ağda, sir ağda, yöntemleri ile uğraşmak istemeyen denediği lazer epilasyon başarı oranın yüksek olmasına rağmen herkese ve her cilt tipine uygun olamaya bilir. Mesela çok koyu olan kişilerde lazer epilasyon pekte olumlu sonuç vermemektedir. Ayrıca çok açık renkli tüylere sahip olanlarda lazer epilasyonda olumlu sonuçlar alamamaktadırlar.  Kısaca lazer epilasyona en uygun olan kişiler açık tenli ve koyu renkte tüylere sahip bireylerdir.

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir

Lazer epilasyon yapmaya karar verdiğinizde mutlaka olası yan etkiler ve zararları sizler bildirilmelidir. Hiç bir uzman yan etkiler ve zararları konusunda garanti vermez. Lazer epilasyon zararları kalıcı yada geçici olabilir bunda tüylerin durumu ve seans süresi belirleyici olur. Lazer epilasyonun zararları ve yan etkili klinik, doktor ve konusunda uzman bir yerde yapıldığında en düşük seviyededir. Lazer epilasyon sonrası görülen yan etkiler

  • Kızarıklık
  • Şişlik
  • Deride kabarma ve dökülme
  • Cilt lekeleri
  • Ciltte solma

Bu yan etkiler ile karşılaşmamak için klinik seçime özen gösterin. Ayrıca lazer epilasyon yapmaya karar verdiğinizde mükünse çalışan bireyler tatil dönemi getirmelerinde fayda vardır. 1 – 2 Hafta güneş ışığını çıkmamanız gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon süresinde ağda yapmak tüyleri almak doğru bir hareket değildir.

Lazer Epilasyon Bikini Bölgesine Yapılır Mı

Lazer epilasyon bikini bölgesine ve genital bölgeyi sıkça uygulanmaktadır. Bikini bölgesine lazer epilayon yapanlar kıllar ve tüylerin ortadan kalkmasını istemektedirler. Bikini bölgesine epilasyon yaptıranlar 6 seans sonucunda kesin sonuç almaktadırlar.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları ve güncel lazer epilasyon ücretleri genelde bulunduğunuz ile göre değişiklik göstermesine karşın ortalama olarak fiyatlar ise;

KADINERKEK
BölgeSeansFiyatıBölgeSeans Fiyatı
Tüm Vücut5500 TLTüm Vücut1000 TL
Koltuk Altı1500 TLKaş Arası500 TL
Yarım Alt Bacak3000 TLEnse580 TL
Tam Bacak4000 TLGenital700 TL
Genital  Bölge3500 TLGöğüs600 TL
Tüm Yüz2000 TLSakal Üstü750 TL
Bıyık1500 TLGöğüs ve Omuz550 TL
Bikini3500 TLOmuz750 TL
Çene1500 TLSırt ve Omuz600 TL
Yarım Kol2000 TLSırt450 TL
Göbek2500 TLTüm Kol600 TL
Göğüs Arası5000 TLBoyun500 TL

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmeyenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışları sizler için derledim. Bunlara açıklık getirmek istiyorum. İlk olarak yanlış bilinenleri, yanlarına ise doğrularını yazıyorum.

Sadece ve sadece kadınlara uygulanabilir: Gerçekte kadınlara da, erkeklere de rahatlıkla uygulanabilir. Hiçbir sakıncası yoktur.

Çok ağrı yapar: Gerçekte çok ağrı hissetmezsiniz. Orta seviyede bir ağrı hissedersiniz. Sizin acıya hassasiyetiniz ve yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Çok pahalıdır: Hayır, Seans başına fiyatlandırılır ve hayal edildiği gibi çok pahalı değildir. Gerçekte kalıcı olması ile de hiç de pahalı bir tedavi yöntemi olarak görülmemelidir.

Tüyler 4-5 yıl sonra tekrardan çıkar: Aslında, düzenli bir şekilde uygulanması durumunda tüyler tekrar çıkmaz.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı

Lazer epilasyon ile istenmeyen tülerden kalıcı olarak kurtulmak için ortalama 6 ile 6 seans uygulama gereklidir. Lazer epilasyon kalıcı olması için erkeklerde en fazla 20 yaşında bayanlarda ise 28 yaşından küçük olmak gereklidir.

Lazer Epilasyon Etkisi Ne Kadar Sürer

Lazer epilasyon sonra etkili ortala 3 ile 4 gün sürmektedir. Kıllar yaklaşık olarak 4 gün sonra cilt yüzeyine çıkar.

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı

Lazer epilasyon kısırlık yapar mı ve lazer epilasyon kısırlığa neden olur mu sorusu genlede çok fazla sorulan sorulardan biridir. Özellikle genital bölgeye yapılan lazer epilasyon bir çok kişinin kafasında soru işareti bırakmaktadır. Lazer epilasyon kısırlığı neden olmaz ve yumurtalıklara zarar vermez. Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi sorusuna cevap vermek gerekirse asla yumurtalıklara zarar vermez yani ışın yumurtalıklara ulaşmaz.

Lazer Epilasyon İçin Kaç Seans Gerekli

Etkili sonuç almak için ortalama olarak 6 ile 6 seans gereklidir. Genelde kılların yoğunluğu ve kişinin yaş durumuna bağlı olarak seans durumu değişebilir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalı

Lazer epilasyonda toplam seans süresi ortalama 1 ile 1,5 yıla yayılır.Vücut bölgesine 5-6 seans uygulanırken yüz bölgesine 7-8 seans denenebilir. Seans aralığı yüz için ise 1 ile 1,5 ay vücut bölgesine ise 2 ile 2,5 ay olarak uygulanır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.