Lazer Epilasyon Nedir?

  A+
  A-
  Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer Epilasyon Nedir, Lazer epilasyon zararları ve Laze epilasyon Nasıl Yapılır? ;İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok kişi tarafından yapılan ve önerilen kıllardan ve tüylerden kurtulma yöntemidir. İstenmeyen tüyler ve kılların lazer enerjisi ile yok eden bu yöntem cilde zarar vermeden lazer ışını gönderme işlemidir. Kıl köküne işleyerek yüksek ısı ile kılların yakılma işlemi olarak da adlandırılabilir.

  Bacaklar, kollar, kol altları, yüzümüz ve bikini bölgemizdeki istenmeyen fazla tüylerden, kıllardan kurtulmak için yaptığımız birçok şey sonrasında lazer epilasyona başvurmamak bir çok tercih ettiği bir yöntemdir. Şimdi Bakalım Lazer Epilasyon nedir? Lazer epilasyon nasıl yapılır?, Zararı var mıdır? hakkında merek edilenleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Vücutun birçok bölgesinde çıkan istenmeyen kıllarınızdan, tüylerinizden bıkıp kurtulmak için denediğiniz birçok yöntemlerin başında gelen cımbızla uğraşmaktan veya ağdadan ve acısından sıkıldıysanız, lazer epilasyon tam da size göre bir yöntem olabilir. Lazer epilasyon özellikle son yıllarda ülkemizde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemler arasında başarıya ulaşan en etkili yöntemdir. Lazer Epilasyonu nasıl olacak? Canımı yakar mı? Sorularını sorup kendinizi korkutmaya hiç gerek yok. Lazer epilasyonunun çalışma yöntemi istenmeyen tüylerin kökünden kazınması prensibine dayanır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

  Lazer epilasyonu yapılma prensibi aslında çok basit ve kolay bir yöntemdir. Lazer epilasyon cihazı ile yapılan epilasyon yönteminde cilt uzmanı tarafından elle kontrol edilen cihaz tüylü olan bölgeye lazer enerjisi gönderir. Kıl köklerine ulaşan lazer enerji tüylerin işlevini kaybetmesini sağlar. Ama bilinmesi gereken bir durum ise lazer enerji o an uzayan tüyler üzerinde etkilidir. Bundan dolayı tek seans yeterli olmadığından 3 -4 seans yapılarak tüylerden kurtulmak mümkündür.

  lazer epilasyon nedir

  Lazer epilasyon nasıl yapılır

  Lazer Epilasyon Kimlere Uygundur

  Her ne kadar cımbız, ağda, sir ağda, yöntemleri ile uğraşmak istemeyen denediği lazer epilasyon başarı oranın yüksek olmasına rağmen herkese ve her cilt tipine uygun olamaya bilir. Mesela çok koyu olan kişilerde lazer epilasyon pekte olumlu sonuç vermemektedir. Ayrıca çok açık renkli tüylere sahip olanlarda lazer epilasyonda olumlu sonuçlar alamamaktadırlar.  Kısaca lazer epilasyona en uygun olan kişiler açık tenli ve koyu renkte tüylere sahip bireylerdir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

  Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir

  Lazer epilasyon yapmaya karar verdiğinizde mutlaka olası yan etkiler ve zararları sizler bildirilmelidir. Hiç bir uzman yan etkiler ve zararları konusunda garanti vermez. Lazer epilasyon zararları kalıcı yada geçici olabilir bunda tüylerin durumu ve seans süresi belirleyici olur. Lazer epilasyonun zararları ve yan etkili klinik, doktor ve konusunda uzman bir yerde yapıldığında en düşük seviyededir. Lazer epilasyon sonrası görülen yan etkiler

  • Kızarıklık
  • Şişlik
  • Deride kabarma ve dökülme
  • Cilt lekeleri
  • Ciltte solma

  Bu yan etkiler ile karşılaşmamak için klinik seçime özen gösterin. Ayrıca lazer epilasyon yapmaya karar verdiğinizde mükünse çalışan bireyler tatil dönemi getirmelerinde fayda vardır. 1 – 2 Hafta güneş ışığını çıkmamanız gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon süresinde ağda yapmak tüyleri almak doğru bir hareket değildir.

  Lazer Epilasyon Bikini Bölgesine Yapılır Mı

  Lazer epilasyon bikini bölgesine ve genital bölgeyi sıkça uygulanmaktadır. Bikini bölgesine lazer epilayon yapanlar kıllar ve tüylerin ortadan kalkmasını istemektedirler. Bikini bölgesine epilasyon yaptıranlar 6 seans sonucunda kesin sonuç almaktadırlar.

  Lazer Epilasyon Fiyatları

  Lazer epilasyon fiyatları ve güncel lazer epilasyon ücretleri genelde bulunduğunuz ile göre değişiklik göstermesine karşın ortalama olarak fiyatlar ise;

  KADINERKEK
  BölgeSeansFiyatıBölgeSeans Fiyatı
  Tüm Vücut600 TLTüm Vücut1000 TL
  Koltuk Altı50 TLKaş Arası50 TL
  Yarım Alt Bacak290 TLEnse58 TL
  Tam Bacak400 TLGenital382 TL
  Genital  Bölge150 TLGöğüs382 TL
  Tüm Yüz100 TLSakal Üstü75 TL
  Bıyık50 TLGöğüs ve Omuz550 TL
  Bikini75 TLOmuz250 TL
  Çene50 TLSırt ve Omuz600 TL
  Yarım Kol200 TLSırt450 TL
  Göbek50 TLTüm Kol300 TL
  Göğüs Arası50 TLBoyun50 TL
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

  Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmeyenler

  Lazer Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışları sizler için derledim. Bunlara açıklık getirmek istiyorum. İlk olarak yanlış bilinenleri, yanlarına ise doğrularını yazıyorum.

  Sadece ve sadece kadınlara uygulanabilir: Gerçekte kadınlara da, erkeklere de rahatlıkla uygulanabilir. Hiçbir sakıncası yoktur.

  Çok ağrı yapar: Gerçekte çok ağrı hissetmezsiniz. Orta seviyede bir ağrı hissedersiniz. Sizin acıya hassasiyetiniz ve yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

  Çok pahalıdır: Hayır, Seans başına fiyatlandırılır ve hayal edildiği gibi çok pahalı değildir. Gerçekte kalıcı olması ile de hiç de pahalı bir tedavi yöntemi olarak görülmemelidir.

  Tüyler 4-5 yıl sonra tekrardan çıkar: Aslında, düzenli bir şekilde uygulanması durumunda tüyler tekrar çıkmaz.

  Lazer Epilasyon Kalıcı Mı

  Lazer epilasyon ile istenmeyen tülerden kalıcı olarak kurtulmak için ortalama 6 ile 6 seans uygulama gereklidir. Lazer epilasyon kalıcı olması için erkeklerde en fazla 20 yaşında bayanlarda ise 28 yaşından küçük olmak gereklidir.

  Lazer Epilasyon Etkisi Ne Kadar Sürer

  Lazer epilasyon sonra etkili ortala 3 ile 4 gün sürmektedir. Kıllar yaklaşık olarak 4 gün sonra cilt yüzeyine çıkar.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı

  Lazer epilasyon kısırlık yapar mı ve lazer epilasyon kısırlığa neden olur mu sorusu genlede çok fazla sorulan sorulardan biridir. Özellikle genital bölgeye yapılan lazer epilasyon bir çok kişinin kafasında soru işareti bırakmaktadır. Lazer epilasyon kısırlığı neden olmaz ve yumurtalıklara zarar vermez. Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi sorusuna cevap vermek gerekirse asla yumurtalıklara zarar vermez yani ışın yumurtalıklara ulaşmaz.

  Lazer Epilasyon İçin Kaç Seans Gerekli

  Etkili sonuç almak için ortalama olarak 6 ile 6 seans gereklidir. Genelde kılların yoğunluğu ve kişinin yaş durumuna bağlı olarak seans durumu değişebilir.

  Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalı

  Lazer epilasyonda toplam seans süresi ortalama 1 ile 1,5 yıla yayılır.Vücut bölgesine 5-6 seans uygulanırken yüz bölgesine 7-8 seans denenebilir. Seans aralığı yüz için ise 1 ile 1,5 ay vücut bölgesine ise 2 ile 2,5 ay olarak uygulanır.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sesu Sir Ağda
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.