Et Beni Nedir? Et Beni Aldırma, Tedavisi ve Et Beni Koparma

Et Beni Nedir? Et Beni Aldırma, Tedavisi ve Et Beni Koparma

İnsan vücudunun hemen hemen her bölgesinde oluşan et benleri, zararsız bir yapıya sahiptir. Ancak kişiye estetik açıdan sorun teşkil edebilir. Sağlık açısından hiç bir risk oluşturmayan et benleri, yaralanmaya ve iltihaplanmaya çok yatkındır. Bu da can sıkıcı bir hal almaktadır.

Genetik ve hormon değişikliği sonucu ve güneş ışığına fazla maruz kalma hatta solaryumda vakit geçirmek bile ben oluşmasına sebep olabilir ve vücudunuzda bulunan benlere zarar da verebilir.

Bir diğer zararlı etken de, lazer epilasyon ile vücuttaki tüylerden kurtulmak isterken benlerinize de lazer ışınları zarar verebilir. Lazer yaptırırken mutlaka benlerinizi korumalısınız.

Et benlerinin sınırı, rengi, çapı, yumuşaklığı çok önemlidir. Benlerinize herhangi bir tedavi uygunlanmadan renk, şekil değiştiriyorsa mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Et beni bitkisel tedavisi, et beni bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu, et beni ilacı, et beni düşüren ilaç gibi aramalar gündelik hayatta çok karşımıza çıkmaktadır. Bizde, siz değerli okuyucularımızın merak ettiği bu tür sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Et Beni Bitkisel Tedavisi

Et beni bitkisel tedavisi için bir çok yöntem mevcuttur. Et beni ilacı, et beni spreyi, et beni düşüren ilaçlar hatta et beni düşürmek için et beni duası yöntemine de başvuran bir çok kişi mevcuttur. Malum müslüman bir ülkede yaşadığımız için ilk tedavi yöntemini dua ile yaptıranlara da rastlamak mümkündür.

Et beni, bir çok kişide rahatsızlık vermektedir. Bu yüzden de hemen cerrahi bir müdahale olmasını isteyen bir çok kişi bulunmakta. Ancak et benlerinin herhangi bir zararı kesinlikle yoktur. Madem rahatsız olan bir çok kişi var, cerrahi müdahaleden önce et beni bitkisel tedavisinin nasıl olduğundan bahsedelim.

Bu verilecek yöntemler bazı ciltler ve et benleri için problemli olabilir. Verilen bu yöntemlerden dolayı herhangi bir problemle karşılaştığınız anda hemen tedaviyi kesmeniz gerekmektedir.

Et Beni İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • Sarımsak Tedavisi

Sarımsak günlük yaşantımızda pek tercih edilen bir sebze değildir. Halbuki, sarımsak doğal bir antibiyotikdir. Çoğu kişi sarımsak kokusundan nefret eder. Ancak tüketilmesi şiddetle tavsiye edilen bir besindir.

Sarımsağın et beninin üzerindeki en büyük etkisi, et benini yakmasıdır. Bu şekilde sarımsak sayesinde et beninden kolayca kurtulmanız mümkün olur.

1-2 diş sarımsağı püre kıvamına getirin. İçini 1-2 adet karanfil atın ve ezin. Elde edilen karışımı et beninin üzerine sürün. Sürdüğünüz bölgeyi bant yardımı ile kapatın. Bant karışımın et beni üzerinde kalmasında yardımcı olur. Gece yatarken karışımı sürdüğünüz yeri açıp temizleyin. Et beni uygulamadan sonra hala yok olmazsa, bu uygulamayı en fazla 2 kere deneyin.

  • Buhur Yağı Tedavisi

Buhur yağı çoğu kişinin ilk defa duyduğu bir yağ çeşidi olabilir. Buhur yağını aktarlardan satın alabilirsiniz. Buhur yağı, antiseptik, dezenfektan, idrar söktürücü, sakinleştirici, sindirim sisteminin düzenli çalışmasında faydalı etkenlere sahiptir.

Buhur yağını kullanırken cildinize göre kullanmanızı tavsiye ederiz. Cildinizin hassaslık derecesine göre saf veya sulandırılarak kullanmanız mümkündür. Et beni düşürmek için sarımsak tedavisinden daha uzun süren bir yöntemdir. Buhur yağı tedavisi uygularken biraz sabır gerektirir. Buhur yağı tedavisini bir kaç ay sürdürmeniz gerekebilir.

  • Hint Yağı Tedavisi

Hint yağı genel olarak cilt lekelerini gidermek için kullanılır. Hint yağını sadece sıvı şeklinde kullanmayınız. Macun kıvamına getirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden kabartma tozu ile karıştırmanız gerekmektedir.

Cilt lekesi neden oluşur?

Hint yağını kabartma tozu ile birlikte bir kase içerisinden iyice karıştırıp macun kıvamına getirin. Elde edilen karışımı 15-20 gün boyunca günde 2-3 defa et benine sürün. Ancak et beni düşmezse bu uygulamayı devam ettirebilirsiniz.

  • Çay Ağacı Yağı Tedavisi

Çay ağacı yağının içeriğinde güçlü bir asidik esansiyel bulunmaktadır. Bu da cilt lekeleri için ideal bir yöntemdir.

Cilt lekeleri nasıl geçer?

Çay ağacı yağı ile et beni tedavisi için sadece günde 2-3 defa çay ağacı yağını et beninin üzerine sürmek olacaktır. Kısa süre içerisinde et benini düşürecektir.

  • Elma Sirkesi Tedavisi

Elma sirkesi asidik yapısı gereği et beni tedavisi için kullanılabilen etkisi oldukça büyük olan tedavi yöntemleri arasında yerini almaktadır. Asidik yapısı sayesinde et benini kurutup düşürmeye yarar.

Elma sirkesini et beni tedavisinde kullanırken öncelikle ısıtarak kullanmanız gerektiğini biliniz. Az bir şekilde elma sirkesini ısıtın ve biraz pamuğa dökün. Pamuk ile et beni üzerine uygulayın. Et beni kısa süre içinde kuruyacaktır.

Et Beni Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Siğillerle et benlerini birbirleriyle karıştırmak mümkündür. Ya da tam tersi olan benlerle benleri de karıştırmak mümkün olabiliyor. Tehlikeli olan benlerin bir şekilde ayırt edilmesi lazım. İnsanların çoğunda et benleri mevcut olabilir. Aslında bunlar ben değilde daha farklı yapıda kabul edilen yapılardır. Fakat zaman içerisinde boyunda, koltuk altında hızlı artış gösterebilen çok sayıda olan, bazen 50-60 tane et beni mevcut olabiliyor.

Bu benlerin hiç şekilde zararı yoktur ve tedavileri mümkündür. Bunları küçük küçük koter denilen işlemle yakarak temizlenmektedir. Et benlerinin müdahalesi sağlık açısında problem oluşturmadığı için gerekli değildir. Ancak kolye takılabilir, yaka takılabilir yani bulunmaları rahatsızlık verebilir. Bu şartlar altında et benlerinin alınmalarında sakınca yoktur. Bu örneğin verilmesindeki neden ise, bazen insan vücudunda büyüyebilen et benleri mevcuttur. Çok sayıda minik minik olan benlerle birlikte büyük benin olması da mümkündür.

Siğil gibi bir görünüm yaratan et benlerine verrüköz adı verilmektedir. Bazen bu et benleri büyüye biliyorlar ve enfeksiyon kapabiliyorlar. Ancak o şartlar altında alınması gerekmektedir. Bunlar tehlikeli değillerdir. Tehlikeli benler biraz daha farklı benlerdir. Kahverengi olan benler tehlikelidir.

Et benlerinin görüntüleri oldukça ürkütücüdür. Ancak tehlikeli değildir. Eğer takılıyorsa veya rahatsızlık veriyorsa alınabilirler ve alınmalarında hiçbir sakıncası yoktur.

Bir benin alınması gerekiyor deniliyorsa mutlaka alınmalıdır. Benlerinize mutlaka baktırın ve tehlikeli olan benleri mutlaka bir uzmana danışarak aldırın.

Yüzünüzde büyük küçük benler olabilir. Çoğaldığı hissine kapılabilirsiniz. Makyaj yapmak, fondaten sürmek bu oluşumu kesinlikle etkilemez. Hava koşullarının içinde bir tek etken olan güneştir. Kesinlikle güneşten uzak duracaksınız. Solaryum da bir diğer etkenlerdendir.

Et benlerinin içinden kıl çıktığı takdirde, çekilmesi tavsiye edilmez. Çünkü uzun süre yapılan travmatik işlemler yani uzun süre bir benle oynamak bir benin içinden sürekli tüy çekmek benin genel karakterini ve doğal yapısını bozabiliyor. Dolayısıyla oynanmaması gerekmektedir. Lazer de geçerli olan bir durumdur. Bazen epilasyon sırasında mevcut benlere de lazer atılabiliyor. Bu durum hem yanık riski taşır hem de çok ciddi anlamda kanserojen risk taşımaktadır. Lazer yapılırken mutlaka benlerin korunması gerekmektedir.

Benler bütün deri tabakalarını tek tek tutabilme özelliğine sahiptir. Hem yüzeyde yani derinin üst tabakasında olabilir, hem de daha derin dokulara ilerleyebilir. Daha derin doku derken bu sadece yine deriyi ilgilendiren bir durumdur. Yani yağ dokusuna kadar kesinlikle geçmez. Alınacağı zaman daha derin alınır. Alınan bölge sadece deri ve deri altı dokudur.

Et benlerinde renklerin farklılaşması görülebilir. Ancak renkteki düzensizlikle çok önemlidir. Bu yüzden et benlerini kontrol ettirmek lazım. Derinin altına bakılması gerekmektedir. Dermatoskopi denilen tetkiklerin mutlaka yapılması gerekmektedir. Son derece önemli bir tetkiktir. Açık koyu olması, İçeride renk alanlarının bulunması son derece önemlidir. Et beninin yumuşaklığı, sınırları, sapının rengi bile çok önemlidir.

blank

Et benlerinin içi kan torbası gibi olabilenleri de olabilir. Anjiyom adı verilen ve kan beni olarak türkçeye çevrilen benlerin de, özellikle beyaz tenli insanlarda çok belirgin olabilir. Hiç bir tehlikesi yoktur. Bu benlerde zamanla artış gösterebilir ve yaş ilerledikçe sayılarında artış olabilir ve herhangi bir şey yapılmasına gerek yoktur.

Benlerdeki artışın tamamen nedeni genetik olarak bilinmektedir. Yaş ilerledikçe genetik yapının değişmesiyle benlerde artış görülebilir. Tetikleyen bir diğer faktör de güneştir. Özellikle beyaz tenli insanlar, ilerleyen yıllarda ben artışına maruz kalabiliyorlar.

Güneş lekeleri ile benler de karıştırılabiliyor. Güneş lekeleri vücudun güneşe maruz kalan bölgelerinde görülebilir. Yanak, alın, el sırtları, kollarımızın dış kısımları, bacaklarımızın ön tarafları gibi yerlerde oluşabilir. Benler ise vücudun her tarafında çıkabilir. Birbirinden ayırt edilmesi için bir doktor yardımı alınmalıdır.

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Et Beni İlacı

Et beni ilacı var mı, et beni spreyi bulunur mu, et beni düşüren ilaç hangisi diye sorular sormaya başlayanlar için önerilerimiz olacak.

Piyasada bir çok etkili krem veya doğal bitkisel ilaçlar bulunmaktadır. Ancak kesinlikle bir doktora danışmadan et beni tedavisi için herhangi bir adım atmayın.

Et benleri tedavisini gerek duymadıkça gerçekleştirmeyin. Çünkü et benlerinin pek bir zararı yoktur. Ancak estetik açıdan size bir zarar veriyorsa veya kolye, kıyafet gibi eşyaları takıp çıkarırken takılıyorsa ancak o zaman estetik açıdan tedavisini gerçekleştirin.

Bu tedaviyi ilaç, krem, bitkisel tedavi veya cerrahi işlemle gerçekleştirebilirsiniz. Sakın kendi başınıza iple, kopartarak veya çekerek et benlerinden kurtulmaya çalışmayın. Cerrahi müdahale dışındaki her türlü müdahaleler enfeksiyon riskini arttırır.

Et Beni Düşüren İlaç

Et benlerini düşüren ilaç olarak piyasada bir çok krem, ilaç vb. gibi bir çok tedavi amaçlı ilaç bulunmaktadır. Ancak et beni tedavisi için kendi başınıza hiç bir şekilde tedaviye başlamayın. Eğer ilaç tedavisi alacaksanız kesinlikle doktor tavsiyesi almalısınız. Eğer ilaç kullanmadan yöntemler bakıyorsanız et beni bitkisel tedavi ve et beni doğal tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz. Canınızı yakmayacak türden tedavi yöntemlerini uygulayın.

Herhangi bir yan etkisini gördüğünüz anda tedaviyi bırakın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet