Erkekler İçin Etkili ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Erkekler İçin Etkili ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Erkekler İçin Etkili ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Yalnızca kadınların değil, erkeklerin de saçlarına ne kadar önem verdiğini biliyor, özellikle sağlıklı ve gür görünen saçlarını uzatmak isteyen erkeklerin saç bakımı için hangi ürün ve yöntemleri seçmesi gerektiği konusunda soru işaretleri olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sizin için özel olarak derlediğimiz erkekler için saç uzatma yöntemleri konusunu hemen şimdi bizimle keşfedebilir ve erkekler için hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Mümkün mü?

Genetikten beslenmeye, yaştan çevresel faktörlere kadar pek çok etmenden ileri gelen şekilde erkeklerin de tıpkı kadınlar gibi saçlarının uzama hızı kişiden kişiye değişmekte. Bu sayı ortalamaya bakıldığı zaman ayda maksimum 1,5 cm. olduğundan, her ne kadar genç ve sağlıklı olsanız da saçları uzatmak veya farklı bir şekilde kestirmek için biraz sabra ihtiyacınız olduğunu anlamak mümkün.

Erkek saç uzatmanın püf noktaları konusunda daha dikkatli olması gereken bir kesim olarak karşımıza çıkarken, bunun nedeni ise piyasadaki pek çok ürünün kadınların boyalı, işlem görmüş, uzun saçlarına yönelik olmasından ileri geliyor. Yani erkeklerin doğru ürünleri tercih ederek ve bazı ipuçlarına daha çok dikkat ederek saçlarını daha hızlı şekilde uzatması mümkün olmakla birlikte, bu konuda yapacağı ürün seçimleri konusunda dikkatli olması ve kendi saç tipine uygun ürünü bulması gerekiyor.

Erkek Saç Uzatma Şampuanı Önerileri

Hızlı şekilde saçlarını uzatmak ve bu sırada sağlıklı görünen saçlarıyla tarzını korumak isteyen erkeklerin aklına gelen ilk soru elbette en çok ve en sık kullanılan saç bakım ürünü yani şampuan seçimi üzerine oluyor. Erkek saç uzatma şampuanı seçeneklerine bakıldığında piyasada pek çok alternatif bulunmakla birlikte, bunların vaadi ne yönde olursa olsun mucize etkilere sahip olmadığını ve yalnızca 1 hafta veya 2 hafta gibi kısa sürelerde büyük farklar yaratmasının mümkün olmadığını unutmamak gerekiyor. Doğal saç bakım kürleri veya diğer saç bakım ürünleriyle desteklendiği takdirde şampuanların saçı uzatmaya yardımcı olması mümkün olurken, saçların çok yönlü bir bakıma ihtiyacının olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Dediğimiz gibi, her erkek hızlı saç uzatmaya çalışıyor. Peki erkeklerin saçı ne kadar hızlı uzayabiliyor? Aslında saçlar ayda en fazla 1,5 cm kadar uzar. Her ay bu hızda uzamasını sağlamak için ise bakım şart! Hayallerindeki uzun saçlara kavuşmak için sabırsızlandığını biliyoruz ama bunun için öncelikle düzenli bakım yapmalı ve birazcık sabretmelisin. 🙂

Erkekler Saçını Uzatırken Şekilsiz Görünmesini Nasıl Önler?

Pek çok erkek sabır ve dikkatli bakım gerektirdiği için saçları uzatmaya başlamasıyla birlikte kısa sürede bu hevesinden vazgeçiyor ve saçlarını yeniden kestirmeye karar vererek farklı tarzlar deneme imkanına kendini kapatıyor. Ancak köpük ve jöle gibi saç şekillendirici ürünlerden yardım alarak uzama evresinde de saçların havalı ve tarz sahibi görünmesini sağlamak mümkün olabiliyor.

Erkekler saç uzatırken şekilsiz görünmesini nasıl önler sorusuna bir diğer yanıt da elbette şekillendirme gibi kesimden de ileri geliyor. Saçlarını uzatmaya henüz yeni başlamış olan erkeklere eğer saçları çok kısa ise yan değil, üst kısımdan uzatmaya başlamaları öneriliyor. Yan ve arka kısımları üste göre daha hızlı uzadığı için saçların şeklini korumak adına uzatma aşamasına önce üst kısımlardan başlamak gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Erkekler İçin Saç Uzatma Püf Noktaları

Erkeklerin de saçlarını uzatma aşamasında tıpkı kadınlar gibi dikkat etmeleri gereken son derece önemli ipuçları olmakla birlikte, hiçbir yöntemin tek başına yeterli olmadığını ve tüm önerilerin kompleks bir biçimde uygulanması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Beslenmeden uykuya, saç bakım ürünlerinden saç temizliğine kadar pek çok konuda dikkat gerektiren erkek saç uzatma püf noktaları listesi şu şekilde maddelere ayrılıyor:

Saç Bakımına Önem Vermek

Şampuan haricinde tercih edilen erkek saç bakım ürünleri konusunda seçici olmak, saçın gün içerisinde kaybettiği yapı taşlarını etkili şekilde onarmak ve böylece hızlı uzamayı sağlamak için son derece büyük önem taşıyor. Saç bakım rutinine eklenmesi gereken saç maskeleri, saç kremleri gibi farklı ürünlerin her biri saç uçlarında kırık ve saç diplerinde dökülme gibi sorunları önleyerek, saçın kendini onarmak için ayırdığı yapı taşlarının saçın uzaması için harcanmasını sağlayabiliyor.

Beslenmeye Dikkat Etmek

En az saç bakım ürünleri kadar önemli bir diğer konu olan beslenme, erkek saç uzatma yöntemleri içerisinde büyük bir yer kaplıyor. Sağlıksız beslenmek, özellikle de hazır gıda ve abur cubura yönelmek saç derisini ve saç tellerinin yapısını bozacağı için saçların gür ve hızlı şekilde uzamasının önünde büyük bir engel oluşturuyor. Saçlarını uzatmak veya sağlıklı kılmak isteyenlerin bakım ürünleriyle sağladığı harici bakımı beslenmeyle dahili olarak da devam ettirmesi gerekirken, bu kişilerin özellikle vitamin, protein, mineral gibi besin değeri yüksek içeriklere yönelmesi gerektiği hatırlatılıyor.

Saçları Doğru Şekilde Yıkamak ve Kurutmak

Saçların onarılması kadar korunması ve hasar almasını önlemek de erkek için saç uzatma ipuçları arasında önem taşıyor. Özellikle dört mevsim saçlarını sıcak suyla yıkayan erkeklerin saçlarını uzatmayı istemesi halinde saç derisine büyük zarar veren ve nem kaybından dolayı saçın sağlıklı yapısını bozan bu alışkanlığa veda etmesi şart oluyor. Saçları hangi mevsimde olursa olsun ılık suyla yıkamaya ve durulamaya özen göstermek gerekirken, elbette kurutma aşamasında da dikkatli olmak gerekiyor. Saçları havluyla sert bir şekilde çitileyerek kurutmak yerine havluyu kafa üzerine dolayarak fazla suyun emilmesini sağlamanız ve saçı kurutmak için, özellikle de belirgin şekilde ıslakken, ısı etkisiyle saç kurutan fön makinesi veya şekillendiricilerden uzak durmanız öneriliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.