Elma Sirkesi İle Siyah Noktalardan Kurtulun

Elma Sirkesi İle Siyah Noktalardan Kurtulun

Elma sirkesi ile yüzünüzde oluşan siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar oluşmasına sebep olan etkenlerin başında cildin düzenli temizlenmemesi sebebi ile gözeneklerin tıkanması ve  hava kirliğinin oluşturmaktadır. Fazla yağlı yemek, makyaj artıklarının ciltte uzun süre kalmasıda siyah nokta oluşumu tetikler. Siyah nokta en çok yağlı yüz tipine sahip olan insanlarda görülür. Cildinizdeki sorunlardan doktor kontrolunde uzun süren tedavi yöntemleri ile kurtulmak mümkün iken çoğu bayan evde doğal şekilde siyah noktalar kurtulmak istiyor. Bu yöntemlerin içinde etkili olan elma sirkesi ile siyah noktalardan kurtulabilirsiniz

Siyah noktalardan kutulmak için elma sirkesi siyah nokta işleminde büyük başarı elde edilmiş ve en çok kullanılan yöntemlerden biri olmuştur. Elma sirkesi antiseptik özelliği sebebi ile sivilce ve siyah nokta oluşumu büyük oranda engellemektedir. Sizlerde evinde doğal ve güvenilir olan elma sirkesi ile siyah noktalarınzdan çok basit şekilde kurtulabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ İLE SİYAH NOKTALARDAN KURTULUN

Her evde bulunan bu sağlıklı doğal ürünlerle yapacağınız günlük bakımla cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Peki elma sirkesi yüze nasıl uygulanır, elma sirkesi ile siyah noktalardan nasıl kutulurum diye aklınıza gelen soruların cevabına cevap verelim.

Elma sirkesi Yüze Nasıl Uygulanır?

Bir fincan elma sirkesine aynı oranda su ekliyoruz, yani bir fincan elma suyuna bir finsan su ekleyip karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı günde 2 defa yüzümüze pamuk yardımı ile uygulayıp daha sonra ise ılık su ile yıkıyoruz. Elma sirkesini yüzünüze uyguladıktan sonra 2 dakika beklemeniz yeterlidir.

Elma Sirkesi ile Buhar Banyosu

Elma sirkesi ile yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için başka değişik yöntemlerde vardır. Küçük bir tencerenin içerisine 4 yemek kaşığı elma sirkesi döküyoruz ve üzerine yarım su bardağı su ekleyip kısık ateşte kaynatıyoruz. Kaynama işlemi bittiğinde başımızın üzerini bir örtü ile kapatık yüzümüzü buhara tutuyoruz. Yüzümüzü elma su karışımının üzerinde 10-15 dakika bekletmeniz yeterlidir. Yüzünüze tuttuğunuz buhar banyosundan hemen sonra bir kabın içerisine 4 damla elam sirkesi ve 2 damla su damlatıp  bu karışımı pamuk yardımı ile yüzümüze baskı yapmadan siliyoruz. Haftada 3 defa denemenzi tavsiye ediyoruz. Düzenli şekilde yapıldığında cildinizin siyah noktalardan arındığını, canladığın ve nemlendiğini hissedebilirsiniz. Bu yöntemi evde uygulamanızı tavsiye ederiz etki bir yöntemdir.

Siyah Noktaların Neden Oluşur

Siyah noktaların oluşmasına sebep olan etkener sırası ile;

  • Kalitesiz kozmetik ürünler.
  • Cildin çok yağlı olması
  • Adet kanamalarından önce ortaya çıkan hormonal bozukluklar
  • Sık sık terleme
  • Makyaj sonra cildin temizlenmemesi
  • Gözeneklerin çok sık kapanması
Çok hassas bir cilt yapısına sahip iseniz yada cildiniz çok ince ve narin ise bu yöntemi evde denememenizi tavsiye ederiz. Diğer yandan siyah noktalardan kurtulmak için doktorunuzla konuşabilir başka yöntemler ile bu derdinizden kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi bazı durumlarda cilde zarar verebilmektedir.
Cildinizde siyah noktalar çok ise bu yöntem fazla işe yaramayabilir etki bir yöntem olmasına rağmen elma sirkesi ciltte oluşan siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumu yok etmeye bilir. Siyah noktalar burun çevresinde ve yüzde belli gölgelerde seyrek olarak varsa siyah nokta oluşumu  engellemek için bu tarifi uygulayabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.