Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Kırmızı sivilce lekeleri sıklıkla ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilcelerin yok olmasından sonra meydana çıkan cilt üzerinde kalan genel olarak estetik görüntüyü bozan lekelerdir. Bazı durumlarda sivilcenin sıkılması da cilt üzerinde kırmızı sivilce lekelerinin oluştuğu sıklıkla görülmektedir, bu lekeler genel olarak belli sür süre sonra kendiliğinden kaybolurlar.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Çoğu zaman cilt üzerindeki sivilceler kendiliğinden kaybolsa da el yordamı ile sıkılarak patlatılması, yada patlatmak için zorlanması sonucu bu tip kırmızı sivilce izlerinin çıkması kaçınılmazdır. Zaten hassas bir yapıda olan sivilcelere yapılacak olan müdahaleler sonucu ciltte uzun soluklu kırmızı lekelerin kalmasına sebep olurken, bazı lekelerinde kalıcı olarak kalmasına neden olur.

Genel olarak beyaz tenli bireylerin cilt yapılarının hassasiyetinden dolayı daha sık görülen kırmızı lekeler için insanlar arayış içine girmekte ve bu sorundan kısa sürede kurtulmak istemektedir. Bu tipte kırmızı sivilce izleri ilerleyen dönemde dahada riskli bir duruma gelip cilt kanserine bile sebep olduğu yapılan bilimsel sonuçlarla açıklanmıştır.

Bu cilt lekelerine en yatkın cilt tipi ise yağlı cilt tipine sahip bireylerdir. Cilt yapılarının yağlı olması sebebi ile sık sık tıkanan cilt gözenekler sivilce oluşumunda baş rolü oynamaktadır, ayrıca cilt temizliğinin yapılmaması, akşamları makyaj temizliğinin tam yapılmaması, tozlu ortamda bulunmakta gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Kırmızı sivilce lekeleri nasıl geçer sorununa verilecek en iyi cevap cilt bakımının doğru ve düzenli şekilde yapılması olacaktır. Ayrıca düzenli cilt bakımı yaptığınızda bu tür cilt lekelerinin tekrarlanma durumuda yoktur, özelikle yağlı cilt yapısına sahipseniz daha dikkatli olmanız ve cilt bakımınızı ihmal etmemeniz gerekli.

Kırmızı sivilce izlerine kesim çözüm yöntemi olarak söylenecek en önemli cevap cilt yapısının iyi bilinmesinden sonra doğal ve bitkisel ürünlerin cilde uygulanması ve cilt bakımının yapılması olacaktır.

Ciltteki sivilce lekeleri nasıl geçer sorunun cevabını ise, cildin yağ dengesini sağlayıp aşırı yağ sağlayan etkenleri ortadan kaldırmak ve her zaman cildinin ihtiyacı olan su ve nem dengesini sabit tutmayı sağlamaktır.

Cilt lekeleri için doğal olarak yapılan ve bitkisel ürünlerden oluşan kırmızı sivilce izleri için maske tariflerine çoğu siteden ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve bunları uygulayabilirsiniz. Bu anlatılan sivilce maskeleri, sivilceleri  yok etmek için evde kendiniz rahatlıkla hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz, doğal olmasından dolayı yan etkilerinin olmadığı için sorunda yaşamazsınız.

Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Her halde internette aranan kırmızı sivilce izleri nasıl geçer soruna karşın pek çok yöntem ve maske tarifi çıkmaktadır. Bu dikkat etmeniz gereken konu bahsedilen yöntemin doğal ve bitkisel yöntemlerle yapılıyor olmasıdır. Ayrıca cilt tipini iyice tanımanız çok önemlidir mesela hassas bir cilt tipiniz varsa limon ile yapılmış maskeler yada kürler cildinize zarar verebilir yada tahriş edebilir, yada yağlı bir cilt tipine asla yağlı bir yapıda bulunan kremler, nemlendiriciler kullanılması tavsiye edilmez. Sağlıklı sonuç almak için en etkili yöntem hazırladığınız karışımdan az miktarda sürüp 10 dakika beklemektir yan etkisi görülmediğinde uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yüzdeki kırmızı sivilce izleri nasıl geçer sorusuna cevap verecek olursak;

  • Yoğurt Maskesi: Rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal bir ürün olan yoğurt içerdiği laktik asit ve cildi beyazlatma etkisinden dolayı kullanılabilen ürünlerden biridir. Bunların dışında yüz bölgesinde sivilcelerden dolayı oluşmuş tahriş durumununda ortadan kaldırarak cildinizi rahatlatmaktadır.
  • Doğal ve kaymaksız yoğurdu yüzüne yetecek kadar bir kaba koyuyoruz ve ellerimiz yardımı ile yüzümüze ve cilt lekelerinin bulunduğu bölgeye masaj yapar şekilde hafiften bastırarak uyguluyoruz. Ortalama olarak 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Ilık su ile yıkamalı ve haftada 2 defa uygulamanız yeterlidir.
  • Cildinizde yoğurt maskesinin etkisini arttırmak istiyorsanız karışımın içerisine 5-6 damla limon ve yulaf ekleyerek daha etkili bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Cildinizdeki etkiyi kısa sürede görmeniz mümkündür.
  • Limon Maskesi: Etkili bir cilt bakımı ürünü olan limon maskesi içeriğinde bulunan asidik yapısı ve C vitamini sayesinde cilt lekelerinin ortadan kalkması sağlarken cildi beyazlatma etkisi ile kısa sürede sorunlardan ortada kalkmasını sağlamaktadır.
  • Doğal olarak evde bulunan limonun suyunu sıkıp bir pamuk yardımı ile cildimize sürmeniz yeterlidir. Özellikle lekeleri bölgelere uygulamanız önemlidir. Ortalama olarak 5 dakika kadar beklemeli ve daha sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir.
  • Karbonat Uygulaması: Diğer bir etkili cilt bakım ürünü olan karbonatla kırmızı sivilce lekelerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bit kabın içerisine yeteri kadar karbonat koyuyoruz ve az miktarda su ekleyip karışımın hamur haline gelmesini sağlıyoruz, hazırladığınız karışımı cildinize uygulayıp 2 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. İşlem bittikten sonra ılık su ile yıkamanız ve hafta 2 defa uygulamanız gereklidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu