Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj Nasıl Yapılmalıdır? Makyaj çoğu bayan için vazgeçilmezdir. Özellikle dışarı çıkarken makyajsız çıkmak onlara göre değildir. Makyajın düzgün ve kararında yapıldığı taktirde bayanın güzelliğine güzellik katabilir.
Makyaj yaparken en dikkat edilmesi gereken nokta doğallığı korumaktır. Fakat tabiki bu her kadın için aynı değildir. Hayatın her noktasında olan farklılıklar makyajda da büyük farklılıklar ortaya
çıkarır. Makyaj türleri de tabiki yıllar geçtikçe artıyor ve farklılıklaşıyor. Biz bu yazımızda porselen makyaj türünü inceleyeceğiz.

Porselen Makyaj Nedir? Porselen Makyaj’da nelere dikkat edilmelidir? Nasıl Yapılmalıdır?

Porselen makyaj türünde diğer hafif makyajlara nazaran çok daha sert bir makyajdır. Porselen makyajda diğer makyajlardaki gibi hafif pudralar değil, taş pudra adı verilen pudra sürülür.
Suyla birlikte uygulanan bu pudra diğer pudralara göre tabiki çok ağır ve sert. En önemlisi de kapatıcı özelliğe sahip. Aynı zamanda porselen makyajda göz farları da diğer birçok makyajdaki
göz farlarına göre çok daha farklılık taşımaktadır. Büyük cilt problemi olmadığı sürece kullanılması önerilmez.

Porselen makyajı yapmak için göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey mevcuttur ve bunlara uyulmaması durumunda makyaj güzel görünümünü yitirecektir.
Her makyajda olduğu gibi porselen makyajda da ten renginiz ile pudra ve fondöten renklerinin mutlaka birbirleriyle uyumlu içinde gerekmektedir. Aksi halde zaten yapay
olan bu makyaj yüzünüzde iyice sırıtacaktır ve daha kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Güzel Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal ve güzel makyaj yapmak için ilk bilmeniz gereken kural cilt renginize uygun tonların seçilmesidir bu seçiminiz mümkün oldukça doğal tonlara yakın makyaj malzemelerini seçmek olacaktır.

Makyaj yaparken buğday tenli yada sarış bir yapıya sahipseniz  burada doğal makyaj adına seçmeniz gerekenler renkler bej rengidir. Eğer daha esmer yada daha soluk bir tene sahipseniz burada seçmeniz gereken doğal makyaj tonları şeftali rengi tonlarında yada uçuk pembe tonlarında doğal makyaj yapmanız önerilir.

Makyaja başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir konusu ise cildinizin temiz olması aslında cilt temizliği bayanların her zaman dikkat etmesi gereken bir konudur sadece makyaj yapmadan önce değil cilt bakımı adına cilt temizliği her zaman dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Cilt temizliğimizi de yaptıktan sonra artık yüzümüze makyaj yapmaya başlayabiliriz. Cildimize uygun doğal fondöteni çok fazla kullanmadan yüzümüze yayarak makyaj işlemi başlıyoruz .Daha sonra ise kaşlarımıza geçiyoruz kaş kalemi ile kaşlarınızın açık kalan kısmı kapatılır. Kaşların açık kalan kısmı ince çizgi şeklinde çizilir ve çizgi olduğu belli olmamalıdır.

Kirpiklerimize geldiğimizde kirpiklerimiz için doğal görünmesi adına mümkün oldukça rimel kullanmamaya dikkat etmelisiniz, bunun yerine kirpik kıvırıcı aletleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Sıra geldi allık sürmeye mümkün oldukça elmacık kemiklerinizin üzerine cilt renginize yakın allık sürmeye dikkat etmelisiniz. Son olarak da dudaklarımıza süreceğimiz ruj doğal görüntümüzü bozmamalı ve çok abartıya kaçılmamalıdır. Kendi dudak renginize yakın alacağınız ” nude” tonlardan birine seçmenizi tavsiye ederim ruju dudaklarınıza sürerken tek kat sürmeniz yeterlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet