Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Vücudumuzda bazen istemediğimiz durumlarda oluşan yara izi, sivilce, ameliyat izi, yanık, dikiş, doğum sonrası oluşan çatlaklar, cildimizde oluşan deformasyonların daha hızlı iyileşmesi hatta geride hiç bir iz kalmaması için üretilmiş bir ilaç olan Contractubex krem neredeyse bütün doktorlar tarafından önerilen ve tavsiye edilen kremlerin başında gelmektedir. Cildinizde oluşan cilt lekeleri, sivilce izleri, yanık izlerini kapatan bu harika krem Comtractubex, hasar olun bölgenin yenilenmesini sağlarken, cilt dokusu oluşumunu hızlandırarak ciltte bulunan izlerinde kapanmasını sağlar.

Contractubex Krem Hangi Alanlarda Kullanılır?

Vücutta bir türlü iyileşmeyen yara izleri, yanıklar, hatta cilt kusurları varsa bunları Contractubex ile kısa sürede iyileştirmek mümkündür. Dış görünüşte bulunan kusurlar insanları olumsuz yönde etkileyebilir,  istenmeyen yara izleri, yanıklar, sivilce izleri, deride bulunan kusurlar Contractubex jel ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilir.

Pek çok kişi ameliyat sonrası oluşan izlerin, yaralanma, dikiş izi, kazalar, doğum sonrası oluşan çatlakların ciltte kalıcı hasar bırakacağından endişe eder ve bu durumda ne yapacağını, nasıl hareket edeceğini bilemez. İşte böyle bir durumda imdadımıza Contractubex yetişir ve her türlü cilt sorunlarını ortadan kaldırır.

Contractubex Kullanımı ve Bilinen Yan Etkileri

Sayısız faydası bulunan Contractubex jel derinleşmiş akne izleri, kaşıma sebebi ile oluşan ciltte belirgin izleri hatta ameliyat ile alınmış benlerden kalan izleri yok etmesi çok kolaydır.

İçeriğinde bulunana Extractum Cepea, Allantıin ve Heparin madddeleri sayesinde oluşan yaraların ve ölü dokunun yenilenmesi iyileşmesi sağlanıyor. Contractubex kremi özellikle doğum sonrası yada aşırı kilo veren kişilerde oluşan çatlakların kapatılmasında harika sonuçlar verdiği görülmüştür.  Contractubex krem ile hamilelik sonrası oluşan çatlaklar yada aşırı kilo verdikten sonra derinin aşırı gerilmesi ve gevşemesi sonucu bel ile göbek çevresinde ortaya çıkan çatlakların yok edilmesinde etkin bir maddedir. Bu gibi deri deformasyonların da derinin üst kısmı hasar gördüğü gibi alt tabaka bu hasardan nasibini alır ve iyileşme süreci biraz uzun sürebilir.

Her derde deva gelen Contractubex jel kullanmak için  yaranızın, kesiğinizin, deformasyon yada çatlaklarınızn yeni olmasına gerek yok. Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkün.

Contractubex krem Sivilce izlerinde Nasıl Kullanılır?

Sivilce izleri içinde etkili sonuçlar alabileceğiniz Contractubex jel ile ergenlik dönemimde oluşan sivilcelerin yok edilmesinde hatta geçse bile sivilcelerin yerine gelen çukurlukların, izlerin yok edilmesinde Contractubex jel’i kullanarak olumlu sonuçlar almanız mümkündür. Sivilceye iyi krem hangisidir sorusuna cevap kesin olarak Contractubex jel diyebiliriz. Eğer sivilce izlerini yok etmek için Contractubex kullanacaksanız, kullanmaya başladığınız ilk dönemlerde sivilce izlerinde artış görebilirsiniz. Telaşlanmaya gerek yok; aslında bu durum cildinizin ilaca verdiği tepkidir, düzenli kullanmaya başladığınızda belli bir zaman sonra sivilcelerin yok olduğunu görecekseniz, hatta cildinizde sivilcelerden dolayı oluşan çukurluklar varsa onlarda aynı şekilde yok olacaktır.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubex jel nasıl kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse deri üzerinde bulunan yara, yanık, kesik, çatlak, çizik, ameliyat izler ve buna benzer izlerin üzerine sürülür ve hafif masaj yapılarak sorunlu bölgeye uygulanır. İlacın etkisinin ortaya çıkması için gün içerisinde an az 2 yada doktorunuzun tavsiyesi ile önerdiği sıklıkta kullanılır. Contractubex krem mümkün oldukça sorunlu bölgeye parmaklarınız yardımı ile ovalar şekilde sürünüz.

Eğer doktor tavsiyesi üzerine kullanılacaksa Contractubex’i gün içerisinde 4 defa sorunlu olan bölgeye uygulanması ve aynı şekilde bir miktar jelin sorunlu bölgeye yedirilmeden tabaka kalacak şekilde bırakılması gerekmektedir.

Contractubex Yara İzlerinde Nasıl Kullanılır?

Yara izleri çok derin ve çok eski izler ise uygulanacak kullanma yönteminde sorunlu bölgeye jel uygulanır ve bir miktar ise tabaka olarak bırakılır ve temiz bir bez yada gazlı bez ile örtülür ve bu şekilde 1 gece beklenir. Düzenli uygulama sonucu ne kadar eski izler olursa olsun sizi mutlu sonuçlar almanız mümkün. Yara izlerinin iyileşme süreci yaranın ne kadar eski olduğu ile doğru orantılıdır. Fazla kullanmak herhangi bir fayda sağlamaz Conrtactubex jel genel olarak yara olan bölgeye günde 2 defa uygulanır.

Contractubex Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Contractubex kullanırken dikkat edilecek en önemli husus ise asla açık yaralara ve yeni atılmış dikişi izlerine üzerine sürmemek gereklidir. Oluşan yara kabuk bağladığında, dikişli bölge ise dikişler alındıktan sonra kullanamaya başlamak gereklidir. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine düzenli kullanıldığı taktirde Contractubex  ile yaklaşık olarak 4 ile 6 ay arasında izlerin yok olduğunu cildin yenilendiğini göreceksiniz.

Contractubex eğer yanık izlerini yok etmek için kullanılacaksa mutlaka bir hekime danışmakta fayda vardır. Yanık izlerinde aksi belirtilmedikçe günde 2 defa uygulanır. Daha fazla kullanmak iyileşme sürecini hızlandırmaz. Eğer yara ve yanık izleri eski ve ser ise krem gece sürülmeli ve ciltte 1 gece beklemelidir. Ciltte oluşan yanık izinin durumuna göre Hekiminiz uygun gördüğü taktirde ilacı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yanık izlerine iyi gelen krem hangisidiryanık izini yok eden krem nedir sorusuna hekimler genelde Contractubex’i önermektedir.

Contractubex Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Doğru ve düzenli kullanıldığında Contractubex’in yan etkileri pek fazla yoktur. Ama bazı kişilerde ilacın bileşenleri olan Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin’e karşı duyarlılık ve hassasiyet oluşabilir, bu durumda ilacı kullanmak zararlı olabilmektedir. Ayrıca kullandığınız başka ilaç yada cilde sürülen krem varsa mutlaka Doktorunuza bunu bildirmelisiniz, mümkün oldukça cildinize Contractubex krem sürerken başka krem kullanmamaya özen gösteriniz. Contractubex krem kullandıktan sonra genel olarak aşırı şekilde kaşıntı, nefes olmada zorluk, kurdeşen; yüzde, ağızda, ve boğaz bölgesinde oluşan ani şişlik gibi durumlara görüldüğünde krem kullanımı hemen kesilmeli ve hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Contractubex krem sürüldüğünde genelde uygulanan bölgede karıncalanma, uyuşma, tatlı kaşıntı durumları ise kremin onarıcı durumunun meydana getirdiği iyileştirme dönemi etkileridir. Artık krem sorunlu bölgeyi onarmaya başladığını işaret eden bu gibi durumlar normaldir. Eğer kaşıntı rahatsız ediyor ve huzursuzluk veriyorsa yapılacak işlem asla tırnaklarınız ile kaşımamak, bunun terine parmak uçlarınız ile ovalamaktır. Contractubex yan etkileri çok nadirde olsa sürüldüğü bölgede ve çevresinde hafif kızarıklık görülebilir. Kızarıklık durumu artarsa bir hekime danışmak gereklidir.

Kremi kullandıktan sonra ortaya çıkan yan etkileri dikkate alınmadığında, sorunlu bölgede dahada kötü sonuçlar görülebilir. Yapılan araştırmalara göre ilacın yan etkileri 1000 kişide 1 dir. Contractubex kremi üreten firmanın yaptığı araştırmaya göre kremi kullandıktan sonra herhangi bir yan etki ile karşılaşmadıklarını bildirdiler.

Contractubex Kullananların Yaptığı Yorumlar

  • 6 Ay boyunca düzenli kullanan kişiler bunun piyasadaki en etkili ilaç olduğunu iddia ettiler.
  • Tırnak izleri için kullananlar kesin çözüm aldıklarını söylediler.
  • Kısa sürede karar verilmemesi ve uzun süre kullanıldığında etkisinin görüldüğü söylediler.
  • Çocuklarda yanık izleri için daha iyi bir krem ile karşılaşmadıklarını söylediler.

Contractubex krem Eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka doktorunuza danışınız.

Contractubex Fiyatı Ne Kadar?

CONTRACTUBEX 100 gr jel 2017 YILI FİYATLARI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 77.52 TL

Reçeteli İle Satılır  Fiyatı 77.52 TL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.