Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı ve Kullanımı

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı ve Kullanımı

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı ve Kullanımı Fito krem, fito krem nedir, fito krem ne için kullanılır, fito krem yan etkileri kullanım şekli; cilt yüzeyinde oluşan yaraların tedavisinde kullanılan etkili kremlerden biridir. Fito krem genelde cilt yüzeyinde oluşan hasarlarda, yaralanmada doktorlar tarafında ilk yazılan krem özelliğine sahiptir.

İsmini sıklıkla duyduğumuz hayatımızın bir bölümünde kesin olarak kullandığımız fito krem o kadar etkili ve bir o kadar faydalı kremler arasında yer alır. Fito krem reçete ile satılan bir kremdir.  Özelikle bayanların mutfak kazalarında ve küçük yanıklar ilk kullanacağı krem olan Fito krem hakkında ayrıntılı yazımızda.

Fito Krem Nedir

Fito krem 40 gramlık tüplerde reçete ile satılan beyaz renkte yumuşak bir kremdir. Fito krem cilt hücresinin yenilenmesini sağlayan bir krem olma özelliğine sahiptir. Cilt üzerinde kısa sürede gösterdiği etki sayesinde kısa sürede cilt dokusu kendini yeniler.

Fito krem etken maddesi ise  6 gram Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil’dir. Fito antiseptik krem özelliği olan bir kremdir. Fito kremin antiseptik özelliği sayesinde mikrop oluşumunu engeller ve cildi mikroplardan korur.

Fito Krem Ne İşe Yarar

Fito kremin faydaları ve kullanım alanları çok fazladır. Fito krem genelde zor iyileşen ve hasar görmüş cilt yüzeyinin iyileşmesi için doktorlar tarafından yazılsa da bunun haricinde kullanılan pek çok kullanım alanı vardır. Sizlere fito krem ne işe yarar fito krem nereler sürülür kısa bilgi vermeye çalışayım. Fito Krem Prospektüs mutlaka krem kullanılmadan önce okunmalıdır. Fito krem ne için kullanılır

 • Fito krem sivilce izlerine yok eder; Düzenli olarak fito kremi yüzünüze sürerseniz sivilcelerin kısa sürede yok oluğunu göreceksiniz. Sivilcelerden kurtulmak için fito kremi günde 1 defa temiz cilde uygulamanız yeterlidir.
 • Su çiçeği izlerine yok eden fito krem düzenli kullanımda bu izlerin azalarak yok olduğunu göreceksiniz.
 • Fito krem yara tedavisinde derin kesiklerde, ameliyat yaralarında, deri hasarlarında, kaza sonucu oluşan cilt hasarlarında cildin kısa sürede kendini yenilemesi için kullanılır.
 • Fito krem yanık üzerinde iyileştirici ve acıyı azaltıcı etki sebebi ile rahatlıkla kullanılabilir. Yanık olan yüzeye günde 1 defa ince tabaka sürülerek uygulanır.
 • Ameliyat sonrası dikişlerin kısa sürede kaynaması ve yaranın kapanması için fito kremi kullanabilirsiniz.
 • Fito krem dudak kurumasında, dudak çatlaklarını iyileştirmede çok etkili bir kremdir az miktarda dudağa sürerek dudak çatlamasının ve dudak kurumasını rahatlıkla yok edebilirsiniz. Dudaklara çok az sürülmei ve asla yutulmamalıdır.
 • Fito krem egzema tedavisinde destekleyici krem olarak kullanılmaktadır. Fito krem egzama tedavisinde mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır.
 • Fito krem cilt lekeleri ve sivilcelerin bıraktığı lekeleri yok etmede çok etkilidir. Cildi yenileyen fito kremi düzenli olarak lekeli olan bölgeye ince tabaka halinde fito krem yedirerek uygulayınız.
 • Fito krem aklınıza gelebilecek bütün açık yaralarda, düşme sonucu oluşan yaralar, kaza sonucu oluşan yaralar, kesilme, deride çizik oluşması durumunda uygulanarak cildin kısa sürede kendi yenileyerek iyileşmesini sağlar.
 • Fito krem kuruyan ellere her gün sürerek kısa sürede yumuşacık pamuk gibi elleriniz olduğunu göreceksiniz.
 • İltihabı kurutmak için kullanabileceğiniz bu kremi özellikler iltihaplı sivilceleri yok etmek için kullanabilirsiniz. İltihap olan bölgeye sürerek kısa sürede iltihabın kuruyarak yok olduğunu göreceksiniz.
 • Fito krem pişik için kullanılır mı sorusu sıklıkla merak edilen bir soru olmuştur. Fito krem bebeklerde kullanımı genelde pişik olumunu yok etmek için kullanılsa da bebeklerin hassas olan cilt yapısına uygundur.
 • Fito krem meme ucu çatlaklarını yok etmek için kullanılır. Emzirme döneminde can yakan meme ucu çatlaklarına iyi gelen bu krem mutlaka bebekleri emzirdikten sonra sürülmelidir.
 •  Fito krem ödem ve morluklara iyi geldiği bilinmektedir.
 • Epilasyon ve lazer sonrası oluşan tahribatı en aza indirmek için fito krem kullanabilirsiniz.
 • Fito krem doğum sonrası yada kilo değişimi sonrası oluşan çatlakların yok edilmesinde kullanılabilir. Çatlakları yok etmek için fito krem kullanabilirsiniz.
 • Kuru cilt yapısına sahip iseniz cildinizi nemlendirmek için fito krem kullanabilirsiniz. Kuru cildinize uyguladığınızda daha ilk kullanımdan itibaren etkisini göreceksiniz.

Belli bir yaştan sonra cildin kendini yenilemesi yavaşlar ayrıca bu dönemde ciltte oluşan hasarlar özelikle deride pul pul dökülme, kızarıklık, güneş yanıkları, lekeler olan kişiler fito kremi kullanarak cilt yapılarının kendini yenilemesini sağlayarak daha sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olmaları mümkün.

Fito Krem Nasıl Kullanılır

Fito krem nasıl sürülür ve ve fito krem yüze sürülür mü sorusu genelde bu kremi ilk kez kullananlar tarafından merak edilen sorulardır. Fito krem cildin her yerinde olduğu gibi yüze de rahatlıkla sürülebilir. Sadece fito krem göz çevresine sürerken dikkatli olmak ve az miktarda sürmek yeterlidir.

Fito krem sorunlu olan bölgeye günde en az 2 defa sürülür. Cilt yüzeyinde sorunun büyüklüğüne göre bir miktar fito krem sürülür ve baskı yapmadan ovalanır. Ameliyat yarası derin kesik, çizik var ise bir gazlı bezle kapatmak gerekmektedir. Daha sonra tekrar krem sürülmeden önce mutlaka su ile temizlenmeli ve krem sürülmelidir. Fito krem suda çözündüğü için temizlenmesi kolaydır.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü

Etkisi kanıtlanmış kremlerden biri olan fito krem yüze sürülür mü, fito krem yüze iyi gelir mi ve kullanan varmı sorusu çok sık sorulduğundan bu soruyu sizin için cevaplamak istiyorum.

Fito krem yüz bölgesinde görülen sivilce, yara ve yanık dahil pek çok cilt sorununda kullanılır. Az miktarda sürülür ve ovalanarak yedirilir.

Fito Krem Sivilce Tedavisi

Fito krem kullananlar ve kullanmayı düşünenler sıklıkla sivilceler üzerindeki etkisi merak etmişlerdir. Sizlere Madecassol krem ve Fito krem ile sivilcelerden ve sivilce izlerinden ve güneş lekelerinde kurtulabileceğiniz etkili bir karışım vermek istiyorum.

Bir krem kabının içerisine eşit miktarda Madecassol krem ve Fito krem konularak iyice karıştırılır. Hazırladığımız bu yeni kremi her gece yatmadan önce temiz olan cilde nohut büyüklüğünde sürülür ve yıkanmadan yatılır. Sabah cildi ılık su ile yıkamak yeterlidir. Çok derin izleri geçirdiği bilinen bu karışım ayrıca cildinizi yenilerek daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Pahalı kozmetik ürünler almak yerine bu karışımı denemenizi tavsiye ederim.  Cildi karışımı güneşli günlerde ve gündüz kesinlikle uygulamayın. Eğer cildinizde alerji olursa mutlaka kullanmayı bırakmalısınız.

Fito krem göz çevresi için kullanılırken çok az miktarda sürülmelidir. Hassas ve ince olan göz altı ve göz çevresi için çok ince sürmek yeterlidir.

FITO Krem Yan etkileri

FITO krem yan etkileri genelde içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda görülür. Eğer beklenmedik bir yan etki gördüğünüzde mutlaka kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Krem karşı yan etkinizin olduğunu anlamak için ilk önce az miktarda sürüp 10 dakika bekledikten sonra kullanmanızı tavsiye ederim. Bilinen yan etkileri ise

 • Vücudun her hangi bir yerinde şişlik
 • Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk
 • Nefes alıp vermede zorluk
 • Karın ağrısı

Bu yan etkiler çok nadirdir ve bilinen yaygın bir yan etkisi yoktur.

Fito kremi Hamilelikte Kullanımı

Hamile kalmayı düşünüyorsanız yada hamile iseniz kremi kullanmada bir sakınca yoktur. Hamilelik döneminde ilacı kullandığınızı mutlaka doktora bildiriniz.

Fito Krem Emzirme

Bebekleri emzirirken kesinlikle fito krem kullanmayın. Meme ucu çatlakları için kullandığınızda emzirmeden önce meme ucunu su ile temizlemeniz yeterlidir.

Fito Krem Kullananlar

Fito krem kullananlar ve fıto krem yorumları bu kremi kullanmış ve etkisini görmüş kişilerin yorumlarıdır. Sizlere kremi kullananlar ve yaptıkları bazı yorumları yazmak istiyorum.

 • Benim cildimde son derece olumlu sonuç vermiş bir kremdir.Başarılı bir hücre yenileyici kremdir.
 • İnanılmaz hassas bir cilde sahibim,sarı tüylerden kurtulmak uğruna, sir yaptırma hatasına düştüm.Bu nedenle yüzüm tahriş oldu.Geçinceye kadar sürekli kullandım.Kıl köklerini uyarmadı.Masajla cilde iyice nüfus etmesini sağladıktan sonra kuru bir peçeteyle sildim,o yağlılık hissinden kurtulmak için.Ben faydasını gördüm
 • Trafik kazası yaptığım arabamın camı yüzümde patladı neredeyse yüzümün her yerine cam parçaları girmişti, acil serviste tedavi edip eve gönderdiklerinde bana fito krem alıp yüzüme sürmemi söyledi açıkçası bu kadar kısa sürede etki edeceğine inanmamıştım, resmen cildimi kısa sürede yeniledi ve yüzümde hiç iz falanda kalmadı
 • Ne zaman yere düşmem bir yerim kanasa annem hep yaralarımın üzerine bu kremi sürerdi
 • Fito krem aktif nemlendirici ve bariyer onarıcı krem, ciltte uzun süreli onarma ve yenileme sağlıyor

Fito Krem Fiyatı

Fito krem etkisi büyük ama fiyatı küçük yara ve yanık kremlerinden biridir. Fito krem mutlakaa evinizde bulunması gereken her işe yarayan bir kremdir. Fito krem doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Fito krem fiyatı ise;

FITO krem 40 gr  Fiyatı
Etken MaddeEtilenglikol Monofenil Eter + Triticum Vulgare Sulu Ekstresi11.90 TL

Fito krem devlet tarafından ödenmektedir ve reçete ile yazıldığında fito krem sgk tarafından karşılanmaktadır.

Sizlere bu yazımda fiko krem ne işe yarar sorusuna cevap verirken fito krem niçin kullanılır, faydaları ve yan etkileri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Fito kremi mutlaka doktorunuzun tavsiye üzerine kullanmalısınız. Fito krem prospektüs bilgilerini mutlaka okumalı ve krem hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.