Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem deri yüzeyinde oluşan kaşıntıların kısada sürede geçmesini sağlayan çok etkili bir kremdir. Bepanthol sensiderm krem çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygun bir kremdir. Bepanthol kaşıntı kremi olarak adlandırılan bu krem kortizon içermeyen etkili formülü ile kaşınan bölgenin kısa sürede rahatlamasını sağlamaktadır. Sizlere bu yazımızda büyük satış oranına sahip bu krem hakkında bilgi vermeye vermeye çalışacağım.

Bepanthol Sensiderm Krem Nedir

Bepanthol kaşıntı giderici krem 20 gramlık ve 50 gramlık kapalı kutuda bulunan bütün eczanelerde satılan Bayer firmasına ait bir üründür. Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem beyaz krem yapısı ve kortizon içermeyen formülüyle etkili sonuç vermektedir. Haricen satılan bu etkili krem doktorunuz size reçete etse bile maalesef devlet tarafından karşılanmaktadır. SGK tarafından karşılanmamasına karşın uygun fiyatı ile herkesin rahatlıkla alabileceği ve evinde bulundurabileceği bir krem olan  bepanthol kaşıntı kremi 16 TL fiyat ile satılmaktadır.

Bepanthol Kaşıntı Giderici Krem Ne İçin Kullanılır

Bepanthol kaşıntı giderici krem bebeklerde, çocuklarda ve yaşlı kişilerde gönül rahatlığı ile kullanılabilecek etkili bir kaşıntı giderici kremdir. Bu kaşıntı giderici krem kuruluk, atopik dermatit, egzama ve alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi ve cildin rahatlatılması için geliştirilmiştir. Etkili formulü ve içeriği sayesinde anlık rahatlama sağlayan etkisi vardır. Sürüldüğü andan itibaren cilt bariyerini koruyarak 30 dakika içinde egzama bağlı kaşıntının geçmesini sağlamaktadır.

Günlük kullanıma bile uygun olan bu krem Lamellar lipidler, Provitamin B5, nemlendiriciler içerdiğinden sürüldüğü andan itibaren cildi besleyerek hem cildin kendini yenilemesini sağlar hemde cildi onararak yeniler. Her hangi koruyucu madde, renklendirici ve alkol içermeyen bepanthol kaşıntı giderici krem gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir kremdir.

Bepanthol Kaşıntı Giderici Krem Ne Zaman Kullanılmalı

Deri yüzeyinde oluşan Kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve farklı pek çok tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir. Yoğun kaşıntı, ciltte kazıma isteği oluşturabilir ve bu da cildin daha fazla zarar görmesine neden olur. Eğer cilt yüzeyinde kaşıntı başlarsa bu durum kişiyi çok rahatsız eder bu durumdan hemen kurtulmak ve çözüm önerileri bulmaya çalışır.

Bepanthol kaşıntı giderici krem sürüldüğü andan itibaren kaşınma hissini 30 dakika içinde durdurur. Cildi koruyan bir bariyer oluşturarak cildin kendini yenilemesini sağlar. Bepanthol kaşıntı kremi kullanım alanları ve  genelde merak edilen bir soru olan bepanthol sensiderm neye iyi gelir sorusuna cevap vermek gerekirse;

 • Deri yüzeyinde kuruluk
 • Atopik dermatit
 • Egzama
 • Alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklığı giderir

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem cilt bariyerini lamellar lipid teknolojisiyle güçlendirir. Bu teknoloji sayesinde, tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturan cildin kendi lipid tabakaları güçlenir ve bu da kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesini sağlarken cildin yenilenerek düzelme sürecini de destekler.

Bilmeniz gereken bir husus ise bu krem ilaç değildir. Egzama ve kaşıntı sorunun destekleyici olarak etkili olmasına karşın mutlaka doktorunuza bilgi vermeden kullanmayınız.

Bepanthol Kaşıntı Giderici Kremin Faydaları

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem etkili formülü ile sadece kaşıntı sorunları ve egzama ile savaşmaz ayrınca cilde sürüldüğünde cilde faydası olan bir kremdir.

 • Ciltte bariyer görevi görürü
 • Cilt dokusunu ve yapısını güçlendirir
 • Egzamaya bağlı oluşan kaşıntıları 30 dakika içerisinde geçirir
 • Nemlendirici içerdiği için cildin nemli kalmasını sağlar. Eğer kuru cilt yapısına sahip iseniz günlük olarak kullanabilirsiniz.
 • Koruyucu yada kimyasal içeriğe sahip değildir.
 • Hamilelik yada emzirme döneminde rahatlıkla kullanılanbilir
 • Bebeklerde kaşıntı gidermek için kullanılabilir
 • Cildinizin kurumasını önler
 • Kızarıklıkların giderilmesinde kullanılabilir.

Kaşıntı Nedir Nasıl Tedavi Edilmelidir

Kuruluk, atopik dermatit/egzama, alerjik cilt reaksiyonları ve pek çok farklı tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir.

Bu gibi durumlarda, karniye tabakasını, yani cilt bariyerini oluşturan lipidler zarar görür ve kaşıntı tetiklenebilir. Temel olarak seramidlerden oluşan bu lipidler tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturur.

Bu koruyucu bariyer zarar gördüğünde, cilt su kaybeder. Bu durum ciltte kuruluk ve kaşıntıya sebep olur. Savunmasız cilt bariyeri cildi tahrişe neden olabilecek irritanların vücuda girişine engel olmakta zorlanır ve bu durum daha fazla kaşıntıya sebep olur.

Dolayısıyla kuruluk, atopik dermatit/egzama, alerjik cilt reaksiyonları ve diğer farklı cilt tahrişleri gibi durumlarda, Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem, bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi ve cildin rahatlatılması için geliştirilmiştir.

Atopik Dermatit Nedir

Atopik dermatit çocuklarda ve bebeklerde daha sık görülen kronik olarak tekrarlama olasılığı yüksek olan kaşıntı türüdür ve en bilinen en çok rastlanan egzama türüdür. Atopik dermatit (Egzema) günümüzde halen neden oluştuğu tam olarak bilinmektedir. Cilt bariyeri bozulduğundan dolayı deri su tutma özelliğini kaybeder ve buna kuruluk eşlik eder Atopik dermatit (Egzema) ilk evresi budur. Kuruluk ile beraber yoğun kaşıntı başlar. Atopik dermatit (Egzema) olan kişilerin genelde ciltlerinin savunma sistemi bozulur ve mikroplara açık hale gelir.

Atopik Dermatit (Egzema) Belirtileri

 • Atopik dermatit en belirgin özelliği cilt kuruluğudur
 • Kuruluk evresinden sonra rahatsız edecek derece kaşıntı olur
 • Kaşıntı ilerleyen evrede ise  cilt yaralarına neden olur
 • Kaşıntıyı terleme, sıcak, tahriş edici maddeler ve alerjenler artırır
 • Kaşınma cilt bütünlüğünü bozduğu için egzama olarak adlandırılan atopik dermatitler oluşur.

Egzema kızarık, üzeri pütürlü ve sızıntı bulunan lezyonlardır. Atopik dermatit lezyonlarının bebek ve küçük çocuklarda tipik yerleşim yeri yüz, boyun, kollar ve bacakların dış yüzüdür. Daha büyük çocuklarda ve erişkinlerde kolların iç yüzü ve dizlerin arkasında, yer yer gövdede egzama lezyonları şeklinde gözlenebilir. Tüm vücutta kuruluk da görülebilir. Egzama lezyonları üstünde iltihaplı lezyonlar oluşabilir, lezyonlar kronikleştikçe deride kalınlaşmalar görülebilir.

Atopik Dermatitin Tekrarlanmaması İçin Dikkat Edilecek Hususlar

En yaygın egzama türü olan Atopik dermatit tekrarlayan bir egzama sorunudur. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda tekrar ortaya çıkmasını engellemek için dikkat edilmesi gerekenler ise;

 • Kuru Hava
 • Yünlü Giysiler
 • Aşırı sıcak su le banyo yapma
 • Stres
 • Terleme
 • Alerjenler

Kesinlikle cilt nemli tutulmalı ve ılık su ile banyo yapılmalıdır sıcak su cilde gerer ve daha fazla kurumasını sağlar. Bepanthen kaşıntı giderici kremi banyodan sonra sürebilirsiniz.

Bepanthol Kaşıntı Kremi Hakkında Merak Edilen Sorular

Sizlere bu bölümde krem hakkında merak edilen sorular ve cevaplarını vererek yardımcı olmaya çalışacağım. şte krem hakkında en çok merak edilen sorular ve cevapları. Sizlerde konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bepanthol kaşıntı kremi nasıl sürülür

Bepanthol kremi temiz cildinize ve özellikle sorunlu bölgeye ince tabaka sürülür ve dairesel hareketlerle yedirilir.

Bepanthol kaşıntı kremini kimler kullanamaz

Her cilt tipine uygun olmasına karşın eğer içeriğindeki bileşenlere karşı alerjiniz varsa kullanmamalısınız. Kesinlikle açık yaralara ve yanıklara sürülmemelidir.

Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici krem yan etkileri

Bilinen bir yan etkisi olmayan bu krem sadece içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanların kullanması tavsiye edilmez. Her ihtimale karşı ilk kullandığınızda kesinikle cildin vereceği tepki takip edilmelidir. Kremi sürdükten sonra kimyasal ürünler ve parfüm kullanımına bağlı olarak alerjik tepkiler görülebilir.

Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici krem emziren anneler kullanabilir mi

Güveniril olan bu kremi emziren kişilerin kullanmasında bir sakınca yoktur. Genelde emzirdikten sonra sürülmeli ve bir sonraki emzirme döneminde iyice silinmelidir.

Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici kremi hamilelikte kullanımı

Gebelik döneminde kullanılmasında bir sakınca yoktur. İçeriğinde kimyasal ürün olmamasından dolayı kullanabilirsiniz.

Bepanthol kaşıntı giderici krem bebeklerde kullanımı

Bebeklerde krem sürüldükten sonra kesinlikle bebek takip edilmelidir, her hangi bir tahriş durumunda kremi kesinlikle kullanmayınız. Bebekler üzerinde kullanılması güvenilir olan bu kremi gerekmedikçe geniş alanlarda kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bepanthol kaşıntı giderici krem içeriği

 • Lamellar Lipid Kompleksi
 • Pro Vitamin B5

Bepanthol kaşıntı giderici krem yüze sürülür mü

Bepanthol kaşıntı giderici krem eğer kaşıntı yada egzama yüzde ise bu bölgeye sürülebilir. Krem vücuttaki kaşıntılar içi rahatlıkla kullanılabilir. Vücut kaşıntı kremi olarak bu kremi istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz. Eğer vajina bölgesine sürecekseniz dikkat etmeniz gereken husus ise ince tabaka halinde az miktarda sürülmelidir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Kullananlar

Bepanthol sensiderm yorumlar neredeyse memnuniyet derecesi en yüksek olan kremlerden biridir. Kaşıntı sorunu yaşayanların ilk tercihi olan bu kremi kullananlar neredeyse hepsi daha kremi sürer sürmez kaşıntı hissini yok ettiğini ve yan etkilerinin olmadığını söylemişlerdir. Bepanthol kaşıntı kremi kullananlar kremin etkisinin çok iyi olduğunu ve mutlaka ilk tercihlerinden birinin bu krem olduğunu söylemişlerdir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem Fiyatı

Etkisi büyük fiyatı küçük olan bu kreme eczanelerden ve internet üzerinde satış yapan sitelerden ulaşmanız mümkün. Bepanthol sensiderm krem fiyatı genelde küçük değişiklikler göstermesine karşın genelde 15 ile 20 TL arasında satılmaktadır.

Sizler için bu yazımızda Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem hakkında bilgi vermeye çalıştım. Unutulmaması gereken bir husus ise kesinlikle bu krem tedavi için değil haricen kullanım içindir. Eğer egzama sorunu yaşıyorsanız mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.