Antioksidan Serum ve Güneş Ürünleri Neden Birlikte Kullanmalısınız?

Antioksidan Serum ve Güneş Ürünleri Neden Birlikte Kullanmalısınız?

Özellikle elbette güneşe en çok maruz kalınan yaz aylarında, ancak güneş olmasa dahi kış aylarında da mutlaka koruyucu ürünler kullanmanız şart. Cilt bakımı ve cilt sağlığı söz konusu olduğunda geniş spektrumlu güneş kremi sürmenin önemi her geçen gün biraz daha artarken, bu kremler hem cilt kanseri gibi ciddi hastalıklara karşı önlem almanızı sağlıyor hem de ince çizgileri ve kırışıklıkları önlemek gibi görevlere sahip. Sonuç olarak ise bütün yıl boyunca güneş kremlerini cilt bakım rutininizin ayrılmaz parçası haline getirmelisiniz.

Neden Güneş Kremi Kullanmalısınız?

Eğer cildinizi güneş ışınlarının zararlarına karşı korumazsanız, birkaç sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  • Güneş ışınları kolajen ve elastin gibi cildi destekleyen yapılara zarar verir.
  • Cildin zaman içinde incelmesine ve buna bağlı olarak daha kolay kırışmasına sebep olur.
  • Cildi güneş ışınlarına korumasız bir şekilde maruz bırakmak pigmentasyon problemlerine yol açar ve buna bağlı olarak ciltte koyu lekeler ve kızarıklıklar oluşabilir.

Antioksidan Serum ve Güneş Ürünleri Neden Birlikte Kullanılmalı?

Antioksidan serum ve güneş kremi bir araya geldiği zaman koruma gücünü iki kat artırıyor. İkisi tek başlarına cilt sağlığı için bir hayli önem taşırken, ikisinin buluşması etkilerini güçlü şekilde ikiye katlıyor, çevresel hasarlara karşı da cildin savunma gücünü olumlu yönde etkiliyor.

Her cilt tipi antioksidan serum ve güneş kremi ikilisini güvenle kullanabilir. Özellikle de 238 güzellik ödülüne sahip Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate ürününü…

Ultimune Serum ve güneş koruyucuyu birleşimi cildi güneşe maruz kalmanın neden olduğu serbest radikal hasarına karşı koruyor.

Bakım rutininize hem Ultimune serum ve ardından güneş kremi dahil etmek, tek başına güneş kremi kullanmaktan çok çok daha güçlü bir koruma sağlıyor.

Güneş kremleri, UV’ye maruz kalmanın ürettiği serbest radikallerin yüzde 55’ini bloke ederken, UV korumasını artırmak için Ultimune gibi antioksidan bir serumla kullanmak bir bakıma şart.

Ultimune Power Infusing Concentrate Neden Bu Kadar Popüler?

Canlı bir cilt yaratmak için çift yaşlanma karşıtı teknoloji ve 8 bitki ile güçlendirilmiş yaşlanma karşıtı bu serum, cilt üzerinde de adeta mucize etkilere sahip.

  • Cilde parlaklık, dayanıklılık, pürüzsüzlük sağlar.
  • Cildin iç savunmasını etkinleştirir.
  • Cildinizi ideal duruma getirmek için cildin hayati mikrosirkülasyonunu uyarır.
  • Cildi nemlendirir ve stres, doğal yaşlanma ve hava kirliliğinin zararlı etkilerine karşı korur.
  • Cildin esnekliğini optimize eder.
  • Anında cilt daha pürüzsüz görünür ve derinlemesine beslenmiş hisseder.

Ultimune Serum ile Birlikte Hangi Güneş Kremlerini Kullanabilirsiniz?

Antioksidan özellikli Ultimune Serum uyguladıktan sonra cildinizi güneş ışınlarının zararlarından korumak için tercih edebileceğiniz güneş bakım kremleri şöyle;

Shiseido Sports BB Compact SPF50+

Hem makyaj hem bakım özelliği taşıyan bir ten ürünüdür. SPF50 özelliğiyle cildi çok iyi korur, cilde nemli bir görünüm ve parlak bitiş sağlar. Hafif kapatıcılığa sahiptir. hafiftir. Cildi daha sağlıklı ve güzel hale getirir. WetForce teknolojisi ile suya ve terlemeye karşı dayanıklıdır. Islandıkça cildi koruma kapasitesi bu teknoloji ile daha da artar.

Shiseido Urban Environment Age Defense Oil-Free SPF30

Bu ürün sadece bir güneş kremi değil, güneş enerjisiyle çalışan cilt bakımıdır. UV ışınlarına ve çevre kirliliğine karşı etkili bir koruma isteyen, şehir hayatında yaşayan herkes için uygun güneş koruyucudur. UV ışınları, kuruluk ve hava kirliliği dahil olmak üzere dış saldırganlara karşı olağanüstü koruma ve nemlendirme sağlar. UV ışınlarını cilt için zararlı etkilerinden, yaşlanma önleyici yararlı etkilere dönüştürür. Ciltle kusursuz şekilde bütünleşir ve beyaz iz bırakmaz. Yaşlanma belirtilerini en aza indirerek cildi parlak ve nemli tutar.

Shiseido Expert Sun Protector Cream SPF50+

Cilt kuruluğunu önlemeye yardımcı olur. Cildin iç ve dış katmanlarını UVA ve UVB ışınlara karşı korur. Wetforce teknolojisi ile su ve ter ile temasta koruma daha da güçlenir. Heatforce teknolojisi sayesinde ısıyla birlikte koruma daha da artar. Suyun içinde veya dışında güneş koruma tamamen aktiftir. Adeta güneşe karşı kalkan oluşturur.

Shiseido Clear Sunscreen Stick SPF 50+

Bu güneş kreminin şeffaf dokusu ve stik formu kullanım kolaylığı sağlar. Kırışıklıklar ve koyu lekeler gibi UV ışınlarından kaynaklı yaşlanma belirtilerine karşı cildi korur. Cildi nemli tutarken, bunu da içeriğindeki cilt bakım bileşenleri sayesinde yapar. Makyaj üzerine rahatlıkla uygulanabilir, şeffaf yapısı sayesinde cilt üzerinde iz bırakmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.