Eritretin Jel İle Sivilce Tedavisi

Eritretin Jel İle Sivilce Tedavisi

Eritretin Jel İle Sivilce Tedavisi İlacın içerdiği madde Eritromisin ve Tretinonin asittir. Eritretin Jel, vücudunuzda meydana gelen iltihap oluşumuna yol açan kimyasalların etkisini büyük oranda azaltarak bakterilerin cildiniz üzerine yayılmasına engel olur. Hafif ve yahut orta şiddette sivilcelerin tedavi edilmesinde ve cildinizde meydana gelen iltihaplı, iltihapsız yaraların kolaylıkla ortadan kaldırılmasında epey etkilidir. Cildinizin altında biriken yağ ve kir tabakasından yüz bulup yüzünüze yerleşen siyah noktalar, içleri iltihapla dolu kabarcıkların tedavisinde etkilidir.

Eritretin Krem Nedir?

Eritretin krem yeni oluşmaya başlamış ve oluşmuş sivilce tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Eritretin jel sivilce tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla yazılan kremlerin başında gelir. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde eritretin jel sivilce tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Jel sivilce üzerine uygulanarak kullanılır. Eritretin 30 gr tüpler içerisinde satılmaktadır.

Eritretin Jel Faydaları

Eritretin jel sivilce ve akne tedavisinde sıklıkla kullanılan bir kremdir. Eritretin sivilce tedavisi ile eritretin leke tedavisi için sıklıkla kullanılmaktadır. Eritretin sayesinde sadece sivilcelerden değil sivilce lekelerinden de kurtulmanız mümkün. Eğer bu kremi doktorunuz yazdı yada siz tavsiye üzerine kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka nemlendirici bir krem kullanmanızı tavsiye ederim. Eritretin krem sivilceleri kurutarak yok ettiğinde cildimizde ister istemez kuruma görülmektedir. Nemlendirici kullanarak cildinizin kurumasını durdurabilirsiniz.

Eritretin Jel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Eritretin Jel’in içerdiği kimyasal maddeleri cildinizde alerji yapıyorsa kesinlikle tedavi aracı olarak kullanmamalısınız.
 • Hafif ve ya orta şiddette ki sivilceleri tedavi etme konusunda oldukça başarılı bir ilaçtır.
 • Gül hastalığı, egzama ve yahut iltihaplı, açık yaralarınız varsa tedaviye başlamayınız.
 • Rüzgar ve güneş yanıklarına ev sahipliği eden bir cildiniz varsa kesinlikle tedaviye başlamayın. Cildinizde ki açık yaraların kapanmasını bekleyin.
 • Ağız ve göz çevrenize temas ettirmeyin, teması halinde bölgeyi ılık suyla bol bol yıkayın.
 • Tedavi sürecinde cildinizde tahribata neden olacak sertlikte sabun ve şampuanlar kullanmamalısınız. Saç boyaları, tüy dökücüler, alkollü cilt ürünlerini tedavi süresince kullanmayınız.
 • Tedaviye başladıktan sonra ki günlerde güneş ışınları ve yapay UV ışınlarından mümkün mertebe uzak durun.
 • Kullanmış olduğunuz Eritretin Jel cildinizi hassaslaştırabilir. Bu da güneş ışınlarına maruz kalındığı anlarda cildi zora sokmaktan çekinmez, güneş yanıklarını cildinize misafir eder.
 • Tedavi sürecini kısaltma ümidiyle ilacın dozunu arttırmak olumlu bir sonuç vermekten ziyade cildinizi kızarıklıklarla bezer, soyulmasına ve kaşınmasına sebep olur. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalındığında ilacın dozunu azaltabilir, yerine göre kullanıma ara verebilirsiniz.
 • Eritretin Jel ile sivilce tedavisine başladıktan sonra gözle görülür bir iyileşme belirtisi göremeseniz de doktorunuzun reçetenizde belirttiği tedavi süresi boyunca jeli uygulamaya devam edin. İyileşme belirtilerini görmeniz bazen 3 ayı alabilir. Başlangıçta geceleri yatmadan evvel tedavi bölgesine yeterli miktarda sürerek masaj yoluyla cildinize yediriniz. 3-4 gün bekledikten sonra herhangi bir yan etkisini görmediğiniz takdirde günde bir kere yatmadan önce uygulamanız yeterli olacaktır.
 • Tedavi süresinde cildinizde kurumalar oluşacaktır. Bu etki normal olduğundan içerisinde A ve E vitamini bulunduran cilt nemlendirici kozmetik kremleri kullanabilirsiniz.
 • Eritretin Jel’in 12 yaşından küçüklerin kullanımına izin verilmez.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza görünmeden Eritretin Jel’i kullanmayınız.

Eritretin Jel Nasıl Kullanılır

Cilt doktorunuzun ilacı reçete ettiği şekilde kullanınız. Tedavi süresi içerisinde lütfen doktorunuzun talimatlarına uyun. Tedavi edilecek bölgenin temizlenmiş olmasına özen gösterin. Yıkanan bölgeyi kurutarak ilacı yeteri miktarda sürüp cildinize masaj hareketleriyle yedirin. Başlangıçta gün aşırı geceleri yatmadan önce tedavi edilecek bölgeye uygulayınız ve titizlikle yedirin. Eritretin Jel ile başlayacağınız tedaviden 4 ila 8 hafta arasında verim alabilirsiniz.

Eritretin krem nasıl kullanılır yada sıklık merak merak edilen bir diğer soru ise eritretin krem yüzde na kadar kalmalı, eritretin krem nasıl sürüler sorusuna cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Kremi mümkünse akşam yatmadan önce temizlenmiş sivilceli yada sivilce lekesi olan bölgeye sürün ve sabah nemlendirici krem sürün. Eritretin jel ince tabaka haline cilde baskı yapmadan sürülmelidir. Günde 1 defa uygulamak yeterlidir.

Eritretin jel kullananlar kremin etkisini  1 ile 2 ay arasında gördüklerini söylemişlerdir. Eritretin kullananların yorumlarında kremi kullanmak için sabırlı olmak ve asla tedavisi sürecini yarıda bırakmamak gerektiği söylenmiştir.

Eritretin Jel Yan Etkileri

Eritretin Jel tedavisi sırasında yüksek derecede karın ağrısı, nefes darlığı, tedavi bölgesinde şişlik, kurdeşen gibi belirtilere rastlarsanız cilt doktorunuza başvurunuz. Tedavi alanında kızarıklık, kuruluk ve tahriş yaygın olarak görülen yan etkilerdendir. Eritretin krem yan etkili genelde doz aşımından yani fazla kullanımından dolayı görülmektedir. İşte bilinen yan etkileri;

 • Boğaz, yüz ve dudakta şişme
 • Nefes almada yada yutkunmada zorluk
 • Ellerde ve ayaklarda şişlik
 • Alerjik reaksiyonlar ve kaşıntı
 • Uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, soyulma, hassasiyet, tahriş, yanma ve batık hissi
 • Işığa karşı hassasiyet
 • Cilt tonunda değişiklik, ciltte renk farklılıkları
 • Uygulanan bölgenin kıl köklerinde iltihap
 • Şiddetli ve uzun süreli ishal
 • Karın bölgesinde ağrı
 • Cilt yüzyinde karıncanlanma

Eritretin Jel Kullananlar

Eritretin kullananlar ve eritretin kullanıcı yorumlarını sizler için derleyerek krem hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak istiyorum. Kremi kullananların yaptıkları yorumlar;

 • Bende eritretin kullanıyorum, çok düzenli olmasa da haftanın 3-4 günü yatarken temiz cildime sürüp yatıyorum. cildimi çok soyuyor, soydukça derimin yenilendiğini hissediyorum.
 • Bu kremi doktor yazdı 4 gündür kullanıyorum cildimde soyulma oldu sivilcelerimin de baş kısımları kuruda tam etkisi ne zaman ortaya çıkar.
 • Krem bende etki gösterdi sivilcelerim yavaş yavaş geçiyor ama çok kaşıntı hissi var bir de bu yan etkisi olmasa harika olacak
 • Ben eritretin jeli kullanmaya başlayalı daha 5 gün oldu. Sivilceler kuruduğu gibi cildimde kurumaya başladı gerçekten çok etkili bir krem yan etkileri var dikkatli kullanın
 • Kremi doktorum yazdı gerçekten harika bir krem kullanın ve tavsiye edin.
 • Eritretin Jel benim de başucu kremimdir evde devamlı bulunur. Sivilce oluşmaya başladığı ana sürerim ve baştan sivilceleri oluşmadan yok ederim.

Eritretin Jel Fiyatı

Eritretin jel fiyatı genelde bütün eczanelerde reçete ile satıldığından aynıdır. Eritretin fiyatı ve eritretin ne kadar sorusuna cevap verelim kremin fiyatı;

ERITRETIN 30 gr jel 2017 YILI FİYATI 13.75 TL’dir.

Eritretin fiyatı 2017 yılı için satış fiyatıdır.

Sizlere bu yazımda etkili sivilce ve sivilce lekeleri için kullanılan eritretin jel hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Ertiretin jel kullananlar, eritretin jel yan etkileri ve eritretin jel fiyatı hakkında bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştır. Aklınıza takılan soruları yorum bölüne yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet