En İyi 10 Organik Saç Boyası Markası

En İyi 10 Organik Saç Boyası Markası

En İyi 10 Organik Saç Boyası Markası Saç estetiği herkes için önemli detaylardan biridir. Özellikle marjinal görünmeyi seven ve sürekli kendini yenilemek isteyen kişiler, saç boyası kullanmak ister. Ancak saç boyları içerdiği bileşenler ve çeşitli kimyasallar nedeni ile saçların yıpranmasına hatta yanmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise kimyasal içermeyen ve %100 doğal saç boyalarından faydalanmak gerekir.

Olarca farklı renk içeriğine sahip olan doğal saç boyaları sadece saçların yıpranmasını önlemekle kalmayıp, saç dökülmesi, saç derisi hastalıkları gibi olumsuz durumlarla da savaşır. Özellikle %100 doğal içeriğe sahip olan saç boyaları tamamen botanik bitkilerin renklerinden elde edilir. Bu bitkilerin yetiştirilmesinde ise kimyasal gübreler kullanılmaz. Bu sayede saçlarınıza istediğiniz rengi verirken, aynı zamanda da saçların beslenip, daha sağlıklı bir şekilde uzamasına da katkı sağlar. Bu nedenle saç boyası tercihlerinizde  organik saç boyalarını tercih etmeniz gerekir. İşte en iyi 10 organik saç boyası markası…

Saç Sağlığını Korumaya Yardımcı 10 Organik Saç Boyası

1-Herbatint Saç Boyası

En iyi organik saç boyası markalarından biri herbatint saç boyası olmuştur. Ülkemizde ve tüm dünyada en çok tercih edilen markalardan biridir. Saçlarınızı boyarken, çeşitli saç sağlığı sorunları ile de savaşır. Markanın içeriğinde başta aleo vera olmakla beraber saç bakımı için 8 faydalı bitki özünü de barındırır. Markanın en sevilen özelliği ise kesinlikle kanserojen madde içermemesidir. Dolayısı ile herkes rahatlıkla bu markayı tercih edebilir. Sadece kanserojen madde içememekle kalmayıp, saçları en iyi şekilde boyar. Yani diğer saç boylarında olduğu gibi boya akması gibi durumlar yaşanmaz. Bitkisel özler içerdiği için saç derisine zarar vermez. Ayrıca beyaz kapama konusunda da oldukça etkili bir saç boyasıdır. Özellikle ilerleyen yaşlarda olan kişiler için bu marka önerilmektedir.

2- Tints Of Nature Saç Boyası

Tints of nature saç boyasının en iyi yanı evde kendiniz de saçarınıza bu boyayı uygulayabilir olmanızdır. Yani profesyonel güzellik salonlarındaki gibi sonuçlar elde edebilirsiniz. Saçların tümünü en iyi şekilde boyarken,  rengi saç telinin derinlerine hapseder.  Ayrıca amonyak gibi sert kimyasallara bu boya içinde kesinlikle yer verilmemiştir. Markayı diğer saç boyalarından ayıran en önemli özellik ise diğer saç boyalarına nazaran daha uygun fiyatlı olmasıdır. Beyaz görünümlü saçlarda nerede ise %100 etkilidir. Dermatolojik testlerden geçen bu saç boyası, uzun ömürlü olması sebebi ile pek çok kişinin ilk tercih sırasında yer alır. Tüm bu özelliklere sahip olan markanın bulunması sanıldığı kadar kolay  değildir.

En Kaliteli Saç Boyası Markası

3- Phyto Saç Boyası

Saçlarınıza kimyasal bileşenler içermeden saç boyası yapmak isterseniz ve kesinlikle saç sağlığınızı tamamen korumak isterseniz bu markayı tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza zarar vermediği gibi daha doğal bir saç rengine kavuşmanıza yardımcı oluyor. Özelikle doğal saç rengini seven ancak doğal renge ek olarak parlak ve hacimli saçları tercih eden kişiler için oldukça uygun bir markadır. Doğal saç rengini kapatmada başarılı olduğu gibi saç beyazlarını kapama konusunda da son derece başarılıdır. Bu nedenle herkes tarafından tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu boyanın tek eksi yönü oksidan içermesi ve kokusunun diğer saç boyalarına göre daha ağır olmasıdır.

4- Logona Saç Boyası

Logona saç boyasının en sevilen yanı saçların tamamında etkili bir sonuç vermesidir. Saçların tamamını kusursuzca boyarken, aynı zamanda saçlara ipeksi ve ışıltılı bir görünüme de kavuşmanıza yardımcı olur. Ayrıca sönmüş ve diğer kimyasal boyalardan dolayı yanmış olan saçların tekrar kendine gelmesine yardımcı olur. Hacimsiz ve sönük saçlar için kullanılması tavsiye edilir. Bu markanın BDIH sertifikasının olması da avantaj olarak görülmektedir. Amonyak gibi kimyasal bileşenler içermediği için ince telli saçlara sahip olan kişiler bile rahatlıkla bu boya markasını tercih edebilir. Ayrıca bu marka test sırasında hayvanları kullanmıyor. Yani saçlar üzerinde gösterdiği hassasiyeti doğa üzerinde de kullanmaktadır.

En iyi Organik Saç Boyası

5- Naturigin Saç Boyası

Yumuşak yapısı ile göz önüne çıkan bu boyayı daha çok sert ve yıpranmış saç telleri için kullanılması önerilir. Kimyasal içermediği için saç derisine ve saç tellerine de kesinlikle zarar vermiyor. Jojoba yağı ve aleo vera gibi değerli bitkilerin özlerini kullandıkları için saç bakımında ideal bir yere sahiptir. Ayrıca bu markanın saç rengi çeşitliliği de diğerlerine göre daha fazladır. İçeriğinde kullandığı ürünler sertifikalıdır. Öte yandan saça kolay bir şekilde uygulandığı için herkes evinde bile rahatlıkla bu boyayı saçlarına uygulayabilir. Ama diğer markalara nazaran saça renk verme konusunda çok etkili değildir.

6- Light Mountain Natural Hair Color

%100 organik olma özelliği taşıyan bu marka saçların tekrar yapılanmasında üstün bir güce sahiptir. Saç renklendirme işleminin yanında saç bakım işlevini de en iyi şekilde yerine getirmektedir. Sert kimyasallar içermediği gibi amonyak gibi çeşitli zararlı içeriklere yer verilmemiştir. Saçları n iyi şekilde boyamakla kalmayıp, saç bakımlarını da tıpkı bir profesyonel saç bakım uzmanları gibi yapmaktadır. Saç boyunun uzamamasından şikayetçi olan kişiler  ve sık sık saç kırılması gibi sorunlar yaşayan kişiler bu markayı tercih edebilir. Saç beyazlarını %100 kapatma özelliğine sahiptir. Yapılan çeşitli araştırmalar ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında bu boyanın hiçbir zararına rastlanmamıştır.

7- Naturtimt Saç Boyası

Saç beslenmesi konusunda en iyi markalardan biri diyebiliriz. Yıpranmış ve sıkça ısıl işlemlere maruz kalan saçlar için ideal bir bakım ürünü olmakla beraber, saçlara da harika renk kazandırmaktadır. Özel formülle üretilmiş olan bu marka sayesinde her zaman daha bakımlı ve daha sağlıklı saç tellerine kavuşmanız da mümkün olacaktır. Amonyak ve paraben gibi zararlı içerikleri bünyesinde barındırmaz. Doğal ürünlerle üretildiği için hem doğaya hem de saç tellerine zarar vermez. Özellikle alerjik bir deri yapısına sahip olan kişiler bile bu boyayı rahatlıkla kullanabilir. Tek bir kat boya ile nerede ise tüm saç beyazlarını kapatma etkisine sahiptir. Üstelik bu markanın saç renkleri de hem saçın yoğun bir renge kavuşmasına hem de ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Uzun süre saçtan akmaz. Kullanımı kolay ve pratik olduğu için herkes tarafından tercih edilmektedir.

8- Madison Ree Root Touch Up Saç Boyası

Bu marka aşırı yıpranmış saçların tekrar kendine gelmesi için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İçerisinde argan yağı, ginseng kökü ve bal gibi değerli özler içerir. Dolayısı ile tüm dünyada çok fazla tercih edilme sebebidir. Bu boyada renk pigmentleri yer aldığı için saçların daha fazla ışıltılı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Diğer organik saç boyaları markalarına göre fiyat olarak daha yüksektir. Ancak etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle hemen herkes tarafından sevilerek kullanımı yapılmaktadır.

Saç köklerini boyama konusunda ve saç beyazlıklarını kapatma konusunda üstün bir güce sahiptir. Buna k olarak saç uzamasında sorunları olan kişiler daha kolay bir şekilde saç uzatmak için bu markayı tercih edebilirler. Tüm saç tonlarını kolayca kapatabildiği için her saç tonu için kullanıma uygun bir markadır. Tüm bu özelliklere sahip olmasının yanında markanın tek eksi yönü boyanın çok uzun ömürlü olmamasıdır.

9- Color – Soin Saç Boyası

Tamamen bitkisel ürünlerden elde edilen bu boya bir Fransız markasıdır. Başta Fransa olmak üzere ülkemizde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca diğer organik saç boyası markalarına göre daha uygun fiyatta olduğu için herkes gönül rahatlığı ile alıp, kullanmaya başlayabilir. Saçları yıpratmadığı gibi yıpranmış saç bakımlarını  da en iyi şekilde yapmaktadır. Bitkisel özlerden elde edildiği için saçların daha doğal ve daha kadifemsi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Çevreye zararlı olmadığı gibi kesinlikle insan sağlığına da bir zararı yoktur. Dolayısı ile gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Son olarak boyanın bir diğer iyi yanı ise saç üzerinden kolay akmadığı gibi kesinlikle beyaz kapatma konusunda harika bir etkiye sahiptir.

10- Natura Colors Organik Kit

Diğer boyaların aksine içerisinde kesinlikle amonyak ve resonisol gibi maddelere yer verilmemiştir. Bu nedenle en yıpranmış saçlara bile kolaylıkla uygulanabilir. Ayrıca koparak dökülme, kökten dökülme ve yanmış saçlar üzerindeki etkisi büyüktür. Bitkisel olduğu için alerjik maddeler ve kanserojen maddeler içermez. Saça kolayca hapsolduğu için ekstra uğraş gerektirmez. Bu nedenle herkese kullanması tavsiye edilir. Bu markanın en sevilen bir diğer yönü ise organik sertifikalarının olmasıdır. Diğer organik saç boyalarına nazaran daha hoş bir kokuya sahiptir. Çünkü bu boya markasında aroma vermesi için çeşitli meyve kokuları yer almaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.