Adetliyken Denize Girilir Mi? Adet Döneminde Denize Nasıl Girilir?

Adetliyken Denize Girilir Mi? Adet Döneminde Denize Nasıl Girilir?

Adetliyken Denize Girilir Mi? Adet Döneminde Denize Nasıl Girilir? Adet döneminde denize girilir mi sorusu yaz aylarında deniz yada havuza girmek isteyen kadınların aklında hep soru işareti bırakmıştır. Her kadının yaşadığı adet dönemi çoğu zaman giydiğimiz kıyafeti yada bazı alışkanlıklarımı değiştirmemize neden oluyor. Hatta regl döneminde denize yada havuza girmekten kaçınılmaktadır.

Yaz tatili için yapılan planları ve deniz girmeyi zorlaştıran adet dönemini ertelemek için pek çok kadın adet geciktirici ilaçları sıklıkla kullanmaktadır.

Adetliyken deniz girmek adına alınan önlemler bakire ya bakire olmayan kadınlarda farklılık göstermektedir. Özellikle bakirelerin tampon takarken yaşadığı endişeler tamponun yanlış takılması yada derin takılmasından korktuğu için pek tercih etmemektedirler. Genelde bakireler tampon yerine pek kullanmayı düşünseler de bu aslında mantıklı bir çözüm değildir.

Adetliyken deniz girmek mikrop yada enfeksiyon kapma riskinin daha az olmasına karşın havuza girmek biraz daha riskli olabilir. Kısacası adet olunduğunda denize girmek sakınca olmamasına karşın havuza girerken mikrop kapma olasılığı çok yüksektir.

Sizlere bu yazımızda kafa karışıklığına neden olan adet döneminde denize girilir mi, regl oldum suya girebilirmiyim, adetliyken denizde mikrop kapar mıyım, adetliyken tamponsuz denize girilir mi sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Adet Döneminde Denize Girmek

Yapılan tatil planları yada hafta sonu küçük bir tatil düşünen kadınlar çoğu zaman beklenmeyen adet durumlarında keyifleri kaçabilir. Özellikle denize yada havuza girmek isteyenler planları ya ertelemekte yada adet geciktirici ilaçlar kullanmaktadırlar.

Adet olduğunuzda denize yada havuza girmek için aslında çok etkili bazı yöntemler bulunmaktadır. Bilinen aksine adet olunduğunda denize girmenin hiç bir sakıncası yoktur. Sadece dikkat etmeniz asla denize girdikten sonra uzun süre ıslak durmamalısınız.

Adet Döneminde Denize Nasıl Girilir

Adet olunan döneminde deniz girmek için en çok tercih edilen yöntemlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Denizin yada havuzun tadını çıkarmak için bu yöntemleri rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Adet Döneminde Denize Girmek İçin Tampon

Adet olduğunuzda denize girmek için ilk deneyeceğiniz yöntemlerden biri tampon kullanmaktır. Tampon kullanarak deniz suyunun vajina içerisine girmesi önleneceği için mikrop yada mantar kapma olasılığı en alt seviyeye inecektir.

Tampon taktıktan sonra ortalama 4 saat kadar rahat şekilde denize girebilirsiniz. Ayrıca tampon belli mayo yada bikiniden belli olmaz, adet kanı akmaz ve sağa sola kaymaz.

Eğer bakire iseniz kesinlikle tampon kullanmamalısınız. Tampon vajina içerisine yerleştirildiği için bazı riskleri vardır.

 

Adetliyken Ped İle Denize Girilir Mi

Adet döneminde tampon kullanmak istemeyenlerin ilk sorduğu soru pek ile deniz girilir mi sorusudur. Eğer pek ile denize girerseniz pamuklu yapıda olduğu suyu emerek şişecek ve size rahatsızlık verecektir. Sağa sola kayan pedler aynı şekilde mayonun altından çok belli olacaktır.

Adetliyken ped takıp denize girmek bazı hastalıklara yakalanma riskini artıracağı asla unutulmamalıdır.

Adet Geciktirici Haplar

Aslında adet geciktirici hapların bu şekilde kullanılması pek tavsiye edilmez. Adet düzensizliğine neden olan bu haplar adet geciktirmesine karşın gerekmedikçe tercih edilmemelidir. Adetliyken deniz girmek için tıpa olarak bilinen tampon yöntemini tercih edebilirsiniz.

Adet Döneminde Denize Girilirse Ne Olur

Adet döneminde denize gerekli bazı önlemleri yada tedbirleri almaz iseniz ilk olarak mikrop ve enfeksiyon kapma olasılığınız artacağını asla unutmamalısınız. Özellikle regl olduğunuzda ıslak kalmak vajinal mantar sorunun ortaya çıkmasına neden olur.

Adet Döneminde Denize Girmenin Zararları

Aslında adetliyken deniz girmek pek zararlı değildir asıl zarar havuza girmektir. Deniz suyu tuzlu olduğundan mikrop kapma riski azdır. Havuz suyunda mikrop kapma olasılığı çok yüksektir.

Bakireler Adetliyken Denize Girebilir Mi

Bakirelerin adet döneminde denize yada havuza girmek için tampon kullanmaları pek önerilmez. Eğer adet iseniz denize girmemek yada tatilin bu döneme gelmemesine dikkat etmelisiniz. Bazı durumlarda adet geciktirici hapları tercih edebilirsiniz.

Adetliyken Denize Girmek Adeti Keser Mi

Çok fazla sorulan ve cevabı merak edilen sorulardan biridir. Adetliyken deniz girmek adet kesmez yada adeti geciktirmez.

Adetliyken Soğuk Suya Girilir Mi

Adet yani regl olduktan sonra soğuk suya girmek rahimde kasılmaya neden olacağından adet kramplarını ve adet sancısını artırabilir. Tabi bunu sonucunda kanama daha fazla görülür. Adet olduktan sonra çok fazla soğuk olan deniz suyu regl ağrısının artmasına neden olur.

Adetliyken denize nasıl girilir, adetliyken denize girmek için ne yapılır hakkında sizlere bu yazıda bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank Tülay dedi ki:

    Merhaba adet görürken soguk suyla banyo yapmanin ne gibi zarari vardir?ornegın kısırlık yapabilir mi?

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet