Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır? Acnelyse Sivilce Kremi; İlacın içerdiği madde, Tretinoin’dir. Acnelyse Sivilce Kremi cilt hücrelerinizi besleyerek yenilemeye yardımda bulunan A vitaminin cildinize sürebileceğiniz şeklidir. Cildinize uyguladığınızda derinizin en üst tabakası, epidermisin hücrelerinin yenilenmesine katkı sağlar. Acnelyse, aşırı keratin oluşumunu önler ve böylelikle derinin kendi kendini onarma mekanizmasını uyarıya geçirir. Cildinizin altında yerleşim kuran yağ ve kir katmanının birleşiminden doğan şirret siyah noktalar ve içi iltihap dolu kabarcıklarla birlikte meydana gelen sivilcelerin tedavi edilmesinde en güçlü silahlardan biridir.

Acnelyse Krem Nedir?

Acnelyse Krem 20 gr tüplerde satılan çok etkili bir sivilce ve deri sorunlarını yok eden kremdir. Kullanıldığı bölgede derinin üst tabakasını ve alt tabakasını uyararak yeniler. Genelde acnelyse krem sivilce tedavisinde kullanılsa da diğer kullanım alanları ise;

 • Sivilce akne tedavisinde
 • Sedef hastalığının tedavisinde
 • Balık pulu tedavisinde
 • Deri tabakasında kalınlaşması
Acnelyse Krem

Acnelyse Sivilce Kremi Kullanımı

Acnelyse Kremin içerdiği Tretinoin maddesine alerjik reaksiyonlar gösteriyorsanız tedavi yöntemi olarak kullanmayınız. Tedaviye başlandığı andan itibaren, deride yer alan epidermis tabakasında yer alan hücreleri yeniler ve siyah noktaların oluşumunu engeller, iltihaplı sivilceleri kurutur. İlk uygulama sırasında cildinize geçici bir sıcaklık ve batma hissi verebilir. Cildiniz uygulamaya tepki gösterdiği durumlarda tedaviye ara verilmeli ve hastanın cilt tipine uygun doz belirlenmelidir. Tedaviye başlanılan ilk hafta içerisinde iltihaplı sivilcelerinizde artış olması olağan bir durumdur. Bu ilacın lezyonlara gösterdiği etkidir ve tedaviye ara verilmesini gerektirmez. İlacın görünürde bir etkisini alamamanız durumunda, tedavi süresi boyunca ara vermeden uygulamaya devam etmelisiniz.
Tedaviden verim almanız, cildinizde ki sivilcelerin görünümünün azalması yaklaşık 2-3 hafta kadar bir süre alabilir yinede tam anlamıyla verim alabilmek adına tedavi süresinin 6 haftayı alması gerekir. Ağız ve ağız çevresi, burun , göz ve göz çevresine temas etmemesine özen gösterin. Temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.

Acnelyse Sivilce Kremi Hangi Durumlarda Kullanılmaz

Tedavi süresince, Acnelyse Sivilce Kremini cildinize uyguladıktan sonra güneş ışınlarından, Uv ışınlarından kaçınmaya özen gösteriniz. Genelde acnelyse sivilce krem kullananlar bu kremi eylül ayından sonra kullanmayı daha doğru buluyor.  Acnelyse Sivilce Kremi uygulaması cildinizi hassaslaştırabilir. Bu durumun güneş yanıkları oluşturması muhtemeldir. Tedavi aşamasında cildinizi tahriş edecek sert sabun ve şampuanlardan, saç boyalarından, tüy dökücülerden ve diğer alkollü cilt bakım ürünleri kullanmamaya özen gösteriniz.
Acnelyse Krem’i rüzgar yanığı, güneş yanığı, egzama ve enfeksiyonlu ciltlerde kullanmayınız. Bu durum sonucu daha vahim hale getirmekten zevk alacaktır. 12 yaş altı bireylerde kullanıma uygun değildir. Hamile ve hamilelik olasılığı taşıyan bayanların doktor kontrolünden geçmeden kullanmaması gerekir.

Acnelyse Sivilce Kremi

Acnelyse Sivilce Kremi Faydaları

Çok etkili bir krem olması ve genelde doktorların sivilce tedavisi için sıklıkla yazdığı kremlerin başında gelen acnelyse sivilce krem faydaları kullananlar tarafından sıklıkla dile getirilmiştir. İlk uygulandığında deride kızarma ve soyulma olduğunu söyle de aslında bu durum kremin etkisini gösterdiğine bir işarettir. İşte acnelyse kremin faydaları;

 • Cilt ölü tabakayı yeniler
 • Bakterilerin oluşmasını durdur.
 • Deri üzerinde bulunan hastalıklı tabakayı yok eder
 • Ciltte bulunan sivilce ve sivilce izlerini kısa sürede yok eder
 • İltihaplı ve büyük sivilceleri kurutur.
 • Cilde canlılık ve parlaklık verir

Acnelyse Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır

Acnelyse sivilce kremi doktor yada eczacının tarafında aksi bir durum belirtilmedi ise acnelyse krem prospektüs belirtilen şekilde kullanılmalıdır. Asla belirtilen dozdan fazla kullanmayın. Acnelyse sivilce kremi kullanım şekli sırası ile ;

 • Kremin sürüleceği bölge temizlenir.
 • Temizlenen bölgeye nohut büyüklüğünde acnelyse krem sürülür.
 • Sürülen krem baskı yapmadan yedirilir.
 • Bu kremi mümkün oldukça akşamları yatmadan önce uygulamak daha sağlıklı olacaktır.
 • Acnelyse kremi sürdükten sonra asla güneş yada benzer ışıklar altında durmayın.

Acnelyse krem kaç ay kullanılmalı

Acnelyse sivilce kremi kullanım süresi genelde 6 haftadır ama bu süre doktorunuzun tavsiyesi ile değişebilir. Krem kullanılmaya başlandığında 2 ile 3 hafta arasında etkisini göstermektedir. Etkisini görmeye başladığınızda asla tedaviyi yarıda kesmemeli 6 hafta düzenli şekilde kullanmalısınız. Acnelyse krem kullananlar genelde iyileşme sürecinde girdiklerini düşünüp tedaviyi yarıda kesmekte, bunun sonucunda ise sorun tekrar ortaya çıkmaktadır.

Acnelyse Krem Kullanan Biri

Acnelyse Sivilce Kremi Yan Etkileri

Bu kadar etkili olan bir kremin bazı durumlarda yan etkileri görülmektedir. Acnelya kremin yan etkiler görüldüğünde krem kullanımı mutlaka bırakılmalı ve doktorunuza danışmalısınız acnelyse kremin bilinen yan etkiler ise;

 • Seyrek yada şiddetli karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde yada vücudun herhangi bir yerinde şişlik
 • Dilde yada boğaz bölgesinde şişlik
 • Işığı karşı hassasiyet
 • Sürülen bölgede kuruluk ve deride renk değişikliği
 • Krem sürüldüğü bölgede kaşınma, yanma, batma hissi sıklıkla görülmektedir.

Acelyse krem kullandıktan sonra kaşıntı, yanma ve batma hissi çok sık görülmektedir, eğer rahatsız edecek boyutta değilse kremi kullanmaya devam edin kaşıntı hissini geçirmek için kaşımak yerine ovalamak doğru olacaktır.

Acnelyse Sivilce Kremi Kullananlar

Acnelyse krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili olduğunu söylemişlerdir. Genelde acnelyse yüzümü soydu sorusu en sık rastlanan soruların başında gelmektedir. Acnelyse krem etkisi gösterdiğinde cildi soyarak cildi yeniler ve sivilceleri yok eder. İşte acnelyse krem hakkında yapılan yorumlar;

 • Çok etkili bir krem kullanmaya başladığımda kısa sürede cildimde soyulma oldu 1 ay sonunda ise sivicelerim yok oldu.
 • Doktorum yazdı bu kremi kullandım ama çok şiddetli yanma ve kaşıntı oluyor
 • Acnelyse kremi çatlakların için aldım. Karın bölgesindeki çatlaklar kısa sürede gözle görülür şekilde azaldı
 • Bu kremi tavsiye üzerine aldım gerçekten sivilcelerim yok oldu. Ama cildim çok kuru bu krem yüzünden
 • Acnelyse kremi doktorum kızarıklık ve iltihaplı sivilcelerim için yazdı gerçekten harika sonuçlar aldım. Bu kadar etkili olacağını tahmin etmiyordum.
 • Kullanmaya başladıktan sonra bende sivilceler artmaya başladı

Acnelyse Sivilce Kremi Fiyatı

Eki bir sivilce kremi olan acnelyse krem fiyatı eczanelerde 26,8 TL olarak satılmaktadır. Acnelyse fiyatı reçete ile satıldığından değişiklik göstermez.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet