Acısız Ağda Nasıl Yapılır

Acısız Ağda Nasıl Yapılır

Her kadının hayali tüysüz bacaklara, kollara ve genital bölgeye sahip olmaktır.  Güzelliğine ve bakımına önem veren kadınlar düzenli olarak tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler ile tüylerden kurtulmaya çalışmaktadırlar, bunlar içerisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biride ağda yapmaktır. Lazer epilasyon ile tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olsa da pahalı olmasından dolayı pek çok bayan tarafından tercih edilememektedir. Jilet ve tüy dökücü kremler ise tahriş neden olurken ayrıca kıl köklerinin daha gür, siyah ve kalın çıkmasına dolayı tercih edilmez.

Ağda ile tüyler düzenli alındığında kıl kökleri zayıflar ve ciddi oranda tüylerde azalma olur ayrıca tüyler daha geç çıkar. Ağda yaparken çekilen acı neredeyse her bayanın ortak sorunu peki acı çekmeden ağda yapmak mümkün mü, acısız ağda yapmanın püf noktaları nelerdir, acısız ağda yöntemleri nelerdir sizlere ayrıntılı bilgi vererek ağda yaparken acı çekmemek için ne yapılmalı sorusunun cevabını vereceğim.

Acısız Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Acısız ağda yapmak bilindiği üzere çok zor bir yöntem değildir. Tüyleri azaltan, incelten ve zayıflatan ağda yaparken acı çekmekten kurtulmak için sizlere anlatacağımız yöntemlerden önce ağda yaparken dikkat edeceğiniz bazı hususlar acının ortadan kalkmasına destek olacaktır.

Ağda yapılacak zaman iyi seçilmeli ;  Ağda yapmaya karar verdiğinizde seçilen zaman çok nemlidir. Genelde uzmanlar adet döneminde yani regl döneminde yapılan ağdanın daha fazla acı verdiğini söylemişlerdir. Acısız ağda için en uygun dönem regl döneminden sonra ilk hafta yada adet olmadan önceki haftadır.

Acısız ağda için soğuk ortamı tercih edin ; Ağda yapacağınz ortam çok sıcaksa kesinlikle acıyı dahada yüksek oranda hissedeceğimizden emin olabilirsiniz. Mümkünse ağda yapmadan önce buz uygulayabilirsiniz.

Ağda yaparken pudra kullanın ; Acısız ağda yapmanın en kolay ve en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. Az miktarda ağda yapılacak bölgeye pudra döktüğünüzde ağdayı daha rahat çekersiniz.

Karanfil yağı ile ağda yapmak ; Karanfil yağı kısmı olarak uyuşturduğu için karanfil yağı ile ağda yapanlar acıyı azaltma etkilidir. Cilde yan etkisi olmayan karanfil yağı ağda yapılacak bölgeye sürülür ve 10 dakika beklendikten sonra uyuşma sağlanır.

Acısız Ağda Kremleri

Acısız ağda yapmak için acısız ağda kremleri bulunmaktadır. Bölgesel uyuşma sağlayan bu kremler acıyı ileten sinirlerin uyuşmasını sağlayarak belli bir sure ağda yaparken acı çekmenizi önleyecektir. Piyasada bilinen ve doktor reçetesi ile satılan Emla krem ve Anestol krem alarak acı çekmeden ağda yapmanız mümkündür. Eczanelerde satılan bu kremler tamamen sağlık bakanlığı onaylı olarak bulunmaktadır.

Emla Krem 

Anestol Krem

Vajina bölgesi ağda yapmadan önce bu kremlerden sürerek yarım saat bekleyin ve uyuşan bölgeye ağda yapın kremlerin uyuşturucu etkisi ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Uyuşma etkisi çektikten sonra az miktarda sızlama hissederseniz soğuk uygulayarak acıyı dindirebilirsiniz. Kesinlikle fazla sürmeyin hissizlik etkisi ortalama yarım saat içerisinde başlayacaktır.

acısız ağda nasıl yapılır

Acısız Ağda Yapmanın En Kolay Yolu

Ağda yaparken dikkat edilecek bazı küçük ayrıntılar ağda acısının daha az hissedilmesini sağlayacaktır.  Ağda nasıl yapılmalı, vijani bölgesine acısız ağda yapılırken dikkat edilecek hususlar nelerdir;

 • Kesinlikle ağda seçiminde ılık ağda yerine sir ağda seçmeye özen gösterin. Ilık ağda şekerli olduğu için sürüldüğü zaman deriye yapıştığında çekerken acının dahada fazla hissedilmesine neden oluyor. Sir ağda ise sadece kıllara ve kıl köklerine yapışarak acının daha azalmasını sağlar. Pudralı sir ağdalar ise artık tercih edilmektedir. Sir ağda düzenli kullanıldığında kıl köklerini zayıflatmakta ve ilerleyen dönemlerde yapılan ağdanın acısının azalmasını sağlamaktadır.
 • Acısız ağda bandı kullanmak ağda acısının azalmasını sağlayacaktır. Ağda bezi ağdayı daha kolay çekmenizi sağlayacaktır.
 • Ağdayı mümkün oldukça ince sürmeye çalışın. Kalın tabaka sürülen ağdalar hem çekilmesi zor olur hemde acı hissi daha fazla hissedilir.
 • Ağdayı çekerken tüylerin çıkış yönünün tersinden çekmelisiniz.
 • Ağdayı çekerken ters yönden elinizle deriyi iyice gerin bu sayede tüyler kolaylıkla deriden ayrılacaktır.
 • Ağdayı çekerken derin nefes alıp öyle çekin, hatta ağdayı çekerken dikkatinizi başka yere verebilirsiniz.
 • Ağda yaparken pudra sürmek ağdanın acısının azalmasını sağlayacaktır.
 • Ağda yapmadan yarım saat önce ağrı kesici almak acı çekmenin hafiflemesine destek olabilir
 • Uyuşturucu kremler ve acısız ağda spreyleri acının azalmasına destek olabilir.
 • Ağda yaptıktan sonra buz uygulamak acıyı ve sızlamayı azaltacaktır.
 • Ağda yapmadan önce banyo yapmak ağda yapılacak yerin yumuşamasını sağlayacağından daha kolay ağda yapmanızı sağlayacaktır.
 • Ağda yaptıktan sonra acıyı azaltmak için madecassol krem yada bepanthen krem kullanabilirsiniz bu sayede tahriş ve yanma da azalacaktır.

Vajina Bölgesine Acısız Ağda Nasıl Yapılır

Genital bölgeye acısız ağda yapmak için alacağınız bazı önlemler vajinaya acısız ağda yapmanıza olanak tanıyacaktır. Vajinada ağda yaparken dikkat etmeniz gereken hususların yanında acısız ağda kremler kullanmak çok faydalı olacaktır. Vajina tüy temizliği  ve vajinaya ağda nasıl yapılır sırası ile;

 • Bikini bölgesine ağda yapılırken kesinlikle tahta spatula kullanmalısınız.  Tahta spatula sayesinde ağdayı daha ince sürmeniz kolay olacaktır.
 • Özel gölgeye ağdayı sürerken tüylerin çıkış yönüne doğru ince tabaka halinde sürün ve mümkün oldukça ince tabaka sürün
 • Ağdayı sürme işlemi tüylerin çıkış yönünde olmalı iken ağdayı çekiş yönüne tam tersi olmalıdır. Tek seferde ve hızlı çekmeye özen gösterin.
 • Sir ağda ile yapmanız daha doğru olacaktır özellikle pudralı sir ağdalar acıyı en alt seviyeye indirmektedir. Asla genital bölgede ılık ağda kullanmayın deriye yapıştığı için daha fazla acıya neden olacaktır.
 • Kesinlikle ağda bantları kullanarak yapılması gerekmektedir.
 • Vajina bölgesine acısız ağda yapmadan önce uyuşturucu krem sürerek yarım saat beklemeniz yeterlidir.
 • Ağdadan sonra soğuk buz uygulamanız yararlı olacaktır.

Bazı bayanlar genital bölge ve koltuk altı tüylerini eldiven ile almaktadırlar. Aslında çok eski yöntemlerden biri olan bu yolma işleminde ilk başta acı olmasına karşın hızlı yapıldığında acı hissi kaybolmaktadır. Doktor eldiveni ile genital bölge kıllarını almadan önce uyuşturucu krem uygulamak yada yukarıda saydığım yöntemleri denemek genital bölgede acıyı en alt seviyeye indirecektir.

Son olarak sizlere tavsiyem asla ama asla tüylerinizi asla jilet yada benzeri ürünler ile almayınız. Ağda ilk dönemler ağrı ve acı vermesine karşı tüylerin zayıflamasına ve seyrekleşmesine neden olacaktır bu sayede ileride yapacağınız her ağda dahada az acı çekmenizi sağlayacaktır. Sizlerde acısız ağrı nasıl yapılır, acısız ağda yöntemleri hakkında görüş ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet