Yüze ve Cilde İyi Gelen Doğal Bitkisel Yağlar

Yüze ve Cilde İyi Gelen Doğal Bitkisel Yağlar

Yüze ve Cilde İyi Gelen Doğal Bitkisel Yağlar; Hemen hemen bütün kadınlar belirli bir yaştan sonra ciltte oluşan kırışıklıklar, siyah noktalar, sivilce problemler ve gözeneklerin tıkanması ile uğraşmaya başlar. Ayrıca ciltte oluşan sarkmalar herhalde büyük can sıkmaktadır, bütün bayanların tek isteği; temiz görünen,lekesiz,pürüzsüz bir yüz ve cilt yapısına sahip olmaktır.

Aslında bu isteklerin gerçekleşmemesi için hiç neden yok. Çok eski dönemlerden beri kullanılan ve herkes tarafından kabul görmüş ciltte gerçekten büyük etki oluşturan bu mucizevi bitkiler ve bu bitkiler yağları sizlerinde cilt bakımında en büyük yardımcınız olacaktır. Kalıcı gergin,lekesiz, temiz bir cilt yapısına sahip olmanınnın yolu bu bitki yağlarından geçiyor.

Cilt Bakımı İçin Bitkisel ve Doğal Yağlar

Genel olarak kadınlar bu konuda araştırma yaparken ilk sordukları sorular cilde iyi gelen bitkiler, cilde iyi gelen şifalı bitkiler, cilt lekelerine iyi gelen bitkisel yağlar, ve yüzü ve cilde iyi gelen bitkiler nelerdir? sorularına cevap bulmak olduğu görülmektedir.  Eğer sizinde kafanızda bu şekilde bir soru varsa cevabını bu yazıda bulabilirsiniz. Bitkisel yağları birbiri ile karıştırarak oluşturacağınız özel kürü cildinizde uyguladığınıda çok olumlu sonuçlar ortaya koyabilirsiniz.

Piyasada cilt bakımı için peç çok kozmetik ürün satılmaktadır. Bu kozmetik ürünler cilde iyi gelen krem ve cilde iyi gelen vitaminler şeklinde lanse edilerek satılmaktadır. Cilt temizliğinde yada bakımında sizlerin tercihi bu kozmetik ürünler yerine daima doğal cilt ürünleri olmalıdır, sebebi ise kozmetik ürünlerin içerisinde kimyasal katkıların bulunması ve çok cilde tahriş başta olmak üzere zarar verdiği yan etkilerinin olduğu bilinmektedir.

Mühteşem görünen bir yüze sahip olmak için doğru şekilde bitkisel ürünleri kullanmanın gerektiğine şüphe yoktur. Bu noktada doğru ürünü kullanmak için doğru yüz tipini bilmek gerektiğini asla unutmamalıyız. Genel olarak kadınlar sorduğu soruların başında gelen ” cilde iyi gelen yağlar hangileridir” sorusunun cevabı aslında çok basittir. Cilt tipini bilen bayanlar bitkisel yağları kullandıkların daha sağlıklı sonuçlar almaktadır.

Cilt tipini tanımadan yapılacak cilt bakımı istemediğimiz sonuçların doğmasına sebep olabilir. Örneğin çok yağlı bir cilt yapısana sahip birinin yağ oranı fazla olan ürünleri kullanması sakıncalı iken kuru cilt yapısana sahip olan bir kişi cildiniz nemlenmesi için daha aynı ürünleri kullanması tavsiye edilebilir. Ayrıca cildinizin bu bitkisel ürünlere alerjinizin olup olmadığını test etmeniz gerekir, ürünü kullanmadan önce az miktarda bileğinize döküp test etmenizde fayda vardır.

Yüze ve Cilde İyi Gelen Yağlar

Yüzünüze ve Cildinize İyi Gelen Yağları size bir başlık altında toplardım cilt tipine ve yapısına göre bu ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  • Kabak Çekirdeği Yağı: Cildin hücre zarını koruma altına cidinize tazelik ve canlılık verir, kırışıklık, erken yaşlanma sürecine girmiş bayanların cilt bakımı için evlerinde bulunması gereken bir üründür. İçeriğinde bol miktarda E vitamini bulunan kabak çekirdeği yağını haftada 1 kere cildinize masaj yapar şeklinde uygulanamanız yeterlidir.
  • Hindistan Cevizi Yağı: Piyasada rahatlıkla bulunulan bu ürün cilde canlılık ve tazelik verir. Cildi besleyen ve tazeleyen hindistan cevizi yağı bulunması kolay ve çok kullanışlı bir cilt bakımı ürünüdür.
  • Lavanta Yağı: Her cilt tipine uygulanması sebebi ile en çok tercih edilen yağların başında gelmektedir.Cildinizde bulunan siyah nokta, akne, egzama, sivilce oluşması engelleyen bu yağ, cildi sıkılaştırıken kırışıklıklarıda yok etmektedir.Kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka içerisine az miktarda su katıp inceltilmesidir.
  • Badem Yağı: Cilde canlılık ve parlaklık veren ürünlerin başında gelmektedir. Baden yağı uygularken göz çevreleride ve boyun bölgenizede uygulayabilirsiniz, yarım saat süre ile bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir haftada 1 kere kullanmazı yeterlidir.
  • Argan Yağı: Saydığımız yağların arasında fiyat olarak en pahalı ürün diyebiliriz, tabi fiyatının yüksek olması ile beraber faydaları da çoktur. Cilt temizliğini yaparken, gözenekleri açar, cildi tazeler yumuşatır, cilte bulunan sivilce lekelerini yok etme gibi pek çok faydası vardır. Cildinize gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz.
  • Zeytin yağı : Herhalde tarih boyunca kadınların cilt bakımını yaptığı ürünlerin başında gelmektedir, cilt bakımı olsun saç bakımı olsun en çok kullanılan ürünlerin arasında lider konumdadır. Cilde canlılık verirken cildin nemlenmesini sağlar yaşlılık etkilerini ortadan kaldırır. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz bu ürün tam size göre hem cildinizde bulunan kuruluğun önüne geçeceksiniz hem de genç güzel bir cilde sahip olacaksınız.

Doğal Yağların Cilde Faydaları

Doğal ve bitkisel cilde sürmek yada kullandığınız nemlendirici kreme ekleyerek uygulayabilirsiniz. Cildin kendini yenilemesi ve onarmasını sağlayan bitkisel yağlar ayrıca cildin erken yaşlanmasını önlemektedir.

Ayrıca yağların içerisinde bulunan vitamin ve minareler sayesinde nemli ve ışıl ışıl parşayan cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Özellikle cilt lekeler, cilt tonu farklılıkları ve cilt sorunlarında bu bitkisel yağları kullanabilirsiniz.

Bitkisel Yağlar Cilde ve Yüze Nasıl Sürülür

Bitkisel yağları yüze ve cilde sürmek için mutlaka cildin temizlenmiş ve makyajdan arındırılmış olması çok önemlidir. Yüze faydalı olan bu yağlar doğru uygulanmadığında gözeneklerin tıkayarak cilt sorunlarına neden olabilir.

Bitkisel yağlar genelde akşam yatmadan önce yada sabah temiz cilde pamuk yardımı ile çok az miktarda sürülmesi gereklidir. Dilerseniz pamuk yardımı ile cilde uygulayabilirsiniz. Yüzünüze yağ sürdükten sonra en az 1 saat kadar güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz.

Özellikle yazın bitkisel yağları sürdükten sonra güneşe çıkma güneş yanığına ve cilt lekelerine neden olabilir.

Sizlere bu yazımızda Yüze ve Cilde İyi Gelen Doğal Bitkisel Yağlar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz hangi bitkisel doğal yağları kullanıyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Huriye dedi ki:

    Merhaba ben hiç bitkisel yağları kullanmadım çünkü karma bir cilde sahibim bana hangi bitkisel yağları önerirsiniz vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum