Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz, özellikle açık bir saç rengine sahip olan kadınlar tarafından yoğun bir ilgi gören mor şampuan, saçların açık renginin korunmasına yardımcı olarak, saçların koyulaşmasını engelliyor.

Açık sarı ve gri saçlarının güzelliğini ve ışıltısını korumak isteyen kadınların mutlaka kullanması gereken mor şampuan; saçların daha canlı ve ışıltılı görünmesine olanak tanıyor.

Açık renk saçlardaki renk dalgalanmalarını önleyen şampuan; boyalı saçların rengini kaybetmesini, kısa bir süre içerisinde koyulaşmasını yani daha çok turuncumsu bir renge dönüşmesini engelliyor.

Açık bir saç rengine sahipseniz, saç renginizi korumanızı sağlayan harika bir ürün olan mor şampuanla ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızı muhakkak okumanızı öneriyoruz.

İşte, şahane bir saç rengi koruyucu olmanın yanı sıra saçları nemlendirerek, besleyen mor şampuana dair bilmeniz gereken o detaylar:

Mor Şampuan Nedir?

Renk skalasına baktığımızda turuncunun hemen karşısında yani bu rengin zıttı olarak mor rengin yer aldığını görüyoruz.

Yani mor renk; turuncu rengi nötralize edici bir özellik göstererek, saçlardaki turuncu yansımaları en aza indirgiyor.

Saçlardaki yansımaları alan bileşenlerle formüle edilen mor şampuan; sarı saçlardaki yansımaları önleyerek, saçlarınızın ilk günkü gibi açık sarı tonunda görünebilmesine aracılık ediyor.

Yalnızca sarı ve gri saç rengine sahip bayanların kullanması gereken ürün; mor rengi sayesinde turuncu rengi nötralize ediyor.

Hayatımıza girdiği günden bu yana boyalı saçlarımızın ömrünü uzatan mor şampuan; zaman içerisinde saçlarımızın koyulaşmasını yani saçlarımızda turuncu, kızıl başta olmak üzere istenmeyen ve saçlarımızın kötü görünmesine yol açan renk yansımalarını önlemiş oluyor.

Açık sarı saç renginin yanı sıra gri saç rengi için de uygun olan mor şampuan; saçlarımızı besleyerek, saç kırılmalarını, dökülmelerini de engelliyor.

Saçlarınızın yaşam ömrünü uzatmak, aylar boyunca ilk günkü gibi ışıl ışıl ve canlı görünmesini sağlamak adına, dip boyanız gelene dek mor şampuan kullanabilirsiniz.

Böylelikle her ay saçlarınızı boyatma külfetinden kurtulabilirsiniz.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Platin, küllü sarı, beyaz, gri gibi oldukça açık saç renklerinin korunmasını sağlayan bu şampuan; saçlarımıza kökten uca bakım yapıyor.

Saçlarımıza sağlık ve canlılık katmanın yanı sıra saç köklerimizi besleyerek, yeni çıkan saçların daha sağlıklı olmasına da öncülük ediyor.

Açık, platin, gri renkli saçların bakımının eksiksiz bir şekilde tamamlanması adına formüle edinen bu ürünün içeriğinde genellikle karadut özü, nar özü gibi şampuana rengini veren bitkisel içerikler kullanılıyor.

UYARI: Piyasada pek çok mor şampuan markası bulunuyor. Ürün satın alırken, tamamen mor değil de mavi ve mor renk pigmentlerinin birlikte kullanıldığı bir şampuan alarak, daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Tıpkı diğer şampuanlar gibi kullanabileceğiniz bu şampuanı haftada maksimum iki seferden daha fazla kullanmamalısınız.

Şampuanı önce saç diplerinizle parmaklarınızla birkaç dakika masaj yaparak, ardından da tüm saçınıza kökten uca, iyice yedirerek sürmelisiniz.

Nemli yani ılık suyla ıslattığınız saçınıza uygulayabileceğiniz şampuanı bol suyla durulamadan önce yaklaşık 5 dakika boyunca saçlarınızda bekletmelisiniz.

İşlemden daha iyi bir sonuç almak için şampuanı bir kez daha saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

UYARI: Mor şampuan gerçekten de mor bir renge sahip olduğu için şampuanınızın kıyafetlerinize ve havlunuza bulaşabileceğini unutmamalısınız! Bu yüzden şampuanlama işlemi sonrasında saçlarınızı bol suyla durulamayı ihmal etmemelisiniz.

Mor Şampuan Hemen Etkisini Gösterir mi?

İlk kullanımda bile mucizevi etkisini göstermeye başlayan ürün, saçlarınıza derinlemesine nüfus ediyor.

Ancak şampuanının renk koruyucu özelliğinden yararlanabilmeniz için ürünü düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.

Mor Şampuan Fiyatı

Piyasada pek çok mor şampuan markası bulunduğu için fiyatlar da markadan markaya değişiklik gösterebiliyor.

Ancak ürünün ortalama fiyatının 100 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün hem saçları temizleyen hem de saç rengini koruyan özelliğini göz önünde bulundurursak, bu fiyatın oldukça uygun olduğunu ifade edebiliriz.

Bir şişe şampuanı haftada bir sefer kullanmanız yeterli olduğundan şampuanın size en az 2-3 ay yetebileceğini de belirtmek istiyoruz.

Yani ayda yalnızca 30-4O TL gibi uygun bir rakama saçlarınızın hem rengini koruyabilir hem de saçlarınızı temizleyerek, nemlendirebilirsiniz.

Mor Şampuan Koyu Saça Uygulanır mı?

Yalnızca açık saç renkleri için formüle edilen ürün, koyu saçlarda herhangi bir etki göstermiyor.

Yani ürünün siyah ya da kahve saç rengini koruyucu bir etkisi bulunmuyor.

Mor Şampuan Kullananlar Memnun mu?

Google ve saç bakım ürün satışı gerçekleştiren kozmetik mağazalardaki ürün yorumlarına baktığınızda bu üründen kullanıcıların son derece memnun kaldığını görebiliyoruz.

Ülkemizin yanı sıra tüm dünya genelindeki kadınlar tarafından da kullanılan bu şampuandan memnun kalmanız için mutlaka kaliteli bir ürün kullanmanız gerekiyor.

En İyi Mor Şampuan Hangisi?

Kadınların sıklıkla kullandığı, etkilerini hemen göstermeye başlayan ve en çok ilgi gören 5 mor şampuan markasını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Silver Şampuan:

Özellikle hayvan severler ve veganlar tarafından ilgi gören Silver Şampuan; en iyi mor şampuan listemizin ilk sırasında bulunuyor.

Hiçbir şekilde paraben ya da sülfat içermeyen bu ürün, sağlığımızı da tehdit etmiyor.

Saçlarımıza kapsamlı bir bakım yaparak, yıpranan saçlarımızı onarıyor.

  • Loreal Professionnel Serie Expert Blondifier Cool Şampuan:

Tüm sarı saç rengiyle uyumlu olan ürün; listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Tamamen sarışınlar için imal edilen ürün, 110 TL gibi cazip bir fiyata satışa sunuluyor.

Ürünü internetten satın alabileceğiniz gibi kuaförünüzden de temin edebilmeniz mümkün.

  • Matrix Color Care So Silver:

Doğal rengi koyu olan, ardından sarıya boyatılan saçların sarı renkte kalmasını sağlayan bu ürün; listemize 3. sıradan giriş yapıyor.

İstenmeyen sıcak yansımaları ortadan kaldıran bu ürün; saçlardaki turuncu ve kızıl yansımaları gizlemenin yanı sıra saç rengini koruyarak, saçların koyulaşmasına engel oluyor.

Yaklaşık 110 TL gibi bir rakama satışa sunulan bu ürünü online kozmetik mağazalardan hemen sipariş vererek, satın alabilirsiniz.

  • Kerastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu:

Dünyaca ünlü saç bakım markalarından biri olan Kerastase’nin bu ürünü saçlarda ansızın beliren sıcak yansımalarla savaşıyor.

Daha soğuk renkler elde etmenizi sağlayan ürün, 130 TL gibi cazip bir rakama satılıyor.

Ürünü internetten alabileceğiniz gibi Kerastese ürün satışı gerçekleştiren güzellik merkezlerinden de sipariş edebilirsiniz.

  • Davines Alchemic Silver Gümüş Şampuan:

Beyaz, gri ve platin saç renkleri için geliştirilen ürün, yıpranmış, rengini kaybetmiş boyalı saçları onararak, onların tıpkı kuaförden ilk çıktığınız günkü gibi canlı ve ışıl ışıl olmasını sağlıyor.

Saçları nemlendiren ve güçlendiren ürün, güneş ışınlarından kaynaklanan saç rengi değişikliklerini gideriyor.

İçeriğindeki 5.3 Ph dengesi sayesinde saçlarımızı ve kafa derisini yormuyor ve tahriş etmiyor.

Saçı nazikçe temizlemenin yanı sıra bileşenlerindeki hidrolize süt proteinleri sayesinde saçları dış etmenlere karşı koruyor. Renk yoğunlaştırıcı sistem ile formüle edilen ürün, saç renk bütünlüğünü gözetiyor.

Üstelik ürün, 100 TL gibi uygun bir rakama pek çok online kozmetik mağazada satılıyor.

Bu yazımızda kısaca mor şampuan nedir? Mor şampuan ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya ve en iyi 5 mor şampuan markasını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Mor Şampuan Hakkında Tüm Sorular

Mor şampuan doğal saça kullanılır mı

Mor şampuan boyalı ve doğal saçlara saçlara kullanılır. Özellikle boyalı saçların kullanması önerilen mor şampuan boyasız saçlara da kullanılabilir.

Mor şampuan kaç dakika bekletilir

Şampuanı sürdükten sonra ortalama 5 dakika kadar beklemek yeterlidir. Şampuanı saçlarınıza döktükten sonra 5 dakika bekledikten sonra bol su ile durulamanız yeterli.

Mor şampuan boyasız saça uygulanır mı

Boyalı saçların kullandığı mor şampuan boyasız saçların kullanmasında her hangi bir sakınca yada zarar yoktur.

Mor şampuan gebelikte kullanılır mı

Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olanların kimyasal ürünler içeren şampuanlarını kullanmalarını pek tavsiye etmiyorum.

Mor şampuan ıslak saça uygulanır mı

Mor şampuan banyo sırasında ıslak yada nemli saçlara uygulanır. Kesinlikle kuru saça uygulamayınız.

Mor şampuan saça zarar verir mi

Bu şampuan boyalı saçlara uygulanmaktadır ve saça her hangi bir zarar vermemektedir.

Mor şampuan öncesi sonrası

Mor şampuan öncesi sonrası hakkında sizlere kullanan birinin resmini paylaşmak istiyorum.

Sizler de bakımlı, çekici ve yüz güzelliğinizi tamamlayan saçlar için yukarıdaki şampuan önerilerimize bir şans verebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda mor şampuan nedir, ne işe yarar ve mor şampuan nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.