Yemek Takımı ve Çay Seti Seçiminde Öne Çıkan Trendler

Yemek Takımı ve Çay Seti Seçiminde Öne Çıkan Trendler

Mutfak, evin en canlı bölgelerinden biri ve günün önemli kısmını mutfakta geçiriyoruz. Yemek yerken ya da kahvaltı yaparken, yorgun bir anda dinlenmek için kendimize vakit ayırırken mutfağın tadını çıkarıyoruz. Evimizde en iyi deneyimi yaşamak için, tercih ettiğimiz mutfak gereçlerinin kalitesi son derece önemli. Bunların başında yemek takımı geliyor, yemek takımına ek olarak çay saatlerinin başrolü olan çay bardağı modelleri ve çaydanlıklarda da kalite önemli. Nitekim, hem görsel anlamda bir konsept sunması hem de çayın tadına tat katması açısından bu ürünler ilgi görüyor.

Yemek Takımında Nasıl Seçim Yapmalı?

Ailece evimizde yemek yerken ya da konukları davet ederken, herkese iyi bir deneyim yaşatmak ve özel bir gün, hatıra ortaya koymak adına yemek takımları önemli parçalar. Bununla birlikte birçok farklı seçenek içeren yemek takımlarında, hem ihtiyacınıza göre hem de beğeni tarzınıza göre farklı seçenekler mevcut. Parça sayısı olarak baktığımızda yemek takımı modellerinde, çok fazla bir ihtiyaç söz konusu değilse 4 ya da 6 parçalık yemek takımı modelleri düşünülebilir. buna ek olarak daha kalabalık misafir gruplarını ağırlayacaksanız, 12 kişilik yemek takımı modelleri de mevcut. Tasarım açısından baktığımızda, sadeliği ile öne çıkan modellerin yanı sıra işlemeli, desenli, altın yaldızlı yemek takımı modelleri de bulunuyor.

İşlevsel ve Şık Çaydanlığı Bulmak

Çaydanlıklar, evin en keyifli anı olan çay saatinin baş kahramanları. Çaydanlık seçiminde, hem fonksiyonel, hem şık, hem de uzun seneler boyu kullanılabilecek modeller arıyoruz. Bu anlamda ihtiyaçlarınıza uygun bir çaydanlık seçimi yapabilirsiniz. Konsept olarak klasik çelik çaydanlık modelleri Türkiye’de popüler ve hızlı ısıtması ile öne çıkıyor. Buna ek olarak cam çaydanlıklar, emaye çaydanlık modelleri, porselen çaydanlıklar da ilgi görüyor. Her beğeniye hitap eden çaydanlık modellerinde seçim yaparken, 2 kişilik bir ev için ürün arıyorsanız küçük boy modelleri tercih edebilir, kalabalık ortamlar için ihtiyaç varsa büyük boy çaydanlıkları da tercih edebilirsiniz.

Eve En Şık Dokunuş: Çay Bardakları

Çay saatinin olmazsa olmazları, en özel anların başrolü çay bardakları hem evlerimizde önemli bir parça, hem de dostlarımıza hediye olarak da düşünebileceğimiz eşyalardan. Sade çay bardağı modellerinin yanı sıra, işlemeli modeller öne çıkarken, bu ürünler genel olarak hacim ölçüleri yakın seçenekler sunuyor. Çay bardaklarının hacim aralığı 100 ml ile 125 ml arasında değişmektedir. Kulplu çay bardağı ya da kulpsuz modelleri düşünebilir, çay bardaklarına alternatif olarak fincanları da tercih edebilirsiniz. Cam, porselen ve seramik konseptlere sahip çay bardağı modelleri bir evin olmazsa olmazları arasında.

 

En şık, kaliteli çaydanlık ve çay bardağı seçeneklerinin yanı sıra, yemek takımı modellerini de arıyorsanız English Home online satış sitesinde en iyi alternatifleri keşfedebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.