Alya İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Alya İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Alya İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu? Her yeni doğan bebeğe bir isim verilir. Son zamanlarda bebeklere pek bilinmeyen isimleri vermeyi tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Alya ismi oldukça farklı ve pek bilinmeyen bir isim olduğundan dolayı tercih sayıları da artış göstermiştir. Alya isminin anlamı da merak edilmektedir.

Alya isminin anlamı; yüksek yer ve sema anlamına gelmektedir. Alya isminin anlamı Arapça kökenlidir. Ve alya ismi Türkiye de yaklaşık olarak 3590 kişi tarafından kullanılmaktadır. Alya ismi kuranı kerimde yer almamaktadır.

Alya İsminin Kurandaki Anlamı

Son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilen Alya ismi kuranda geçiyor mu sorusudur. Arapça bir kelime olan Alya ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir.

Arapça anlamı Gök, Sema olan alya ismi yüksek yer anlamında gelmektedir.

Alya İsmi Caiz Mi

Dini açıdan kullanmayı düşünenler genelde Alya ismi caiz midir sorusunu sormaktadır. Alya ismi cazidir ve kültürüme ve dinimize karşı her hangi bir olumsuz anlamı yoktur.

Alya İsminin Yanına İsim

Alya ismini kız çocuklarına koymayı düşünenler Alya isminin yanına yakışan isimleri merak etmektedirler. İşte iki isim koymayı düşenenler için Alya isminin yanına yakışan isimler;

Alya Nur

Alya Deren

Alya Yıldız

Alya Şirin

Alya Gül

Peki ya siz Ayla isminin anlamı hakkında ne düşünüyorsunuz. Yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları