En İyi Yara İzi Kremi ve Yara İzini Geçiren Krem Önerisi

En İyi Yara İzi Kremi ve Yara İzini Geçiren Krem Önerisi

Yara izleri, derin yara izleri ve yara izlerini geçiren kremler, dikiş izi, ameliyat izini geçiren kremler; Yaralar deri yüzeyinde hasara bağlı olarak oluşan değişimlerdir. Yara keskin bir şeyle yada bir darbe ile oluşan kesik, zedelenme, yırtılma durumudur.

Deri yüzeyinde oluşan yaralar bazen vücudun bütünlüğünü bozarak cilt yüzeyinde kalıcı hasarlar bırakabilir. Özellikle yüzde kolda ve boyun bölgesinde olan ve görülen bu yara izleri insanları rahatsız eder ve kalıcı olarak bundan kurtulmak ister.

Yara izlerinden kurtulmak için mutlaka ölü hücrelerin yenilenmesi ve canlı hücrelerin bu bölgede aktif olmalara gereklidir. Peki yara izleri nasıl geçer yada derin yara izleri nasıl geçer sorusunu izler için araştırdık. Yara izi kalmaması için hücreleri yenileyen ve ölü hücreyi ciltten uzaklaştıran yara izlerini yok eden kremler sizlere bu konuda büyük destek sağlayacaktır.

Yara İzi Nasıl Geçer

Kesik,  yarık, yanık, ameliyat izleri (skar), sivilce, tırnak batması, dikiş izi ve kaza sonucu oluşan ve kalıcı halen gelen yara izlerini geçiren kremler eczanelerde satılan ve güvenilir kremlerdir. Yara izi kremleri kullanmadan önce yaranın oluşum sebebi çok önemlidir, yara yanık sonucu oluştuysa kullanılacak krem mutlaka buna göre seçilmelidir. Ayrıca yıllar önce oluşmuş ve artık kabuk tutmuş yara ve kesik için kullanılacak krem ise daha farklıdır.

Sizler için kabul görmüş, uzmanlar tarafından önerilen ve reçete edilen en etkili yara izini yok eden kremler nelerdir paylaşmak istiyorum. Yara izi nasıl geçer diyenlerin mutlaka bilmesi gereken en etkili kremler, Yara izi kalmaması ve oluşan yaraların yok olması için bu kremlerden uygun olanını kullanabilirsiniz.;

Yara İzini Yok Eden Kremler

Yara izini yok etmeye yardımıcı en iyi kremler ise;

Contractubex Jel Krem

Contractubex Jel şu an için piyasada bilenen ve kabul görülmüş en iyi kremlerden biridir. Yeni oluşan yaralar üzerindeki etkisi tartışılmaz. Yıllar önce olmuş yara izlerini geçirdiği bilinmektedir. Contractubex deri üzerinde peeling etkisi yaparak soyma işlemi gerçekleştirmektedir.

Bilinmesini gereken bir husus ise yara izi yada dikişi izi ne kadar eski ise tedavisi sürede doğru orantılı olarak uzamaktadır. Etkili sonuç almak için 6 ay düzenli kullanılması tavsiye edilir. Yara izlerinini yok etmek için Contractubex kullanmayı düşünüyorsanız güneşli günlerde sürülmemesi gerektiğini bilmeli yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Contraxtubex kremin fiyatı 78 TL’dir.

Maderma Krem

İsmini sık sık duyduğumuz maderma krem cilt üzerinde oluşan yaralar ve kesikleri yok etmede çok etkili bir kremdir. Dikiş izleri, sivilce izleri, ameliyat sonrası oluşan izleri kapatma konusunda etkisi maderma krem kullananlar tarafından söylenmiştir. İçeriğinde bulunan bitki özleri sayesinde cildi nemlendirici etkisinin yanında ölü hücreyi ciltten atan ve hücrelerin yenilen maderma krem günde 3 defa yara izi olan bölgeye sürülür. Deri tarafından emildiği için fazla sürmeye gerek yoktur ince tabaka oluşacak şekilde sürülmesi yeterlidir.

Expigment Krem

Cildi soyan, cilt lekelerini yok eden, hücreleri yenileyen, nemlendirici etkisi olan expigment krem ayrıca yara sivilce izi ve yanık izlerinin yok edilmesinde kullanılmaktadır. Güneş yanıkları, çilleri, cilt lekelerini, koyu cilt lekelerini yok eden bu krem içeriğinde bulunan hidrokion sayesinde özellikle sivilce izleri, yara ve yanıkların yok edilmesinde çok etkilidir. Eğer bu kremi kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka doktor gözetiminde kullanmanız gerekmektedir. Cildi soyucu etkisi olan expigment krem yan etkileri sıklıkla görülen bir kremdir. Expigment krem fiyatı ise 9 TL’ dir.

İlvana Salyangoz Özlü Krem

Cilt üzerinde bulunan lekeleri ve izleri geçirmek için eczanelerde sıklıkla satılan ilvana salyangoz özlü krem sivilce izlerini ve yeni oluşmuş izleri geçirmek konusunda çok etkilidir. Cilt yüzeyinde bulunan derin olmayan izleri geçiren salyangoz özlü bu krem mümkün oldukça temizlenmiş cilde gece sürmeye özen gösterin. ilvana salyangoz özlü kremi az miktarda sürüp 2 dakika boyunca masaj yaparak cildin tamamen emmesi sağlanmalıdır. Düzeli kullanıldığında yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran, kırışıklıkları yok eden etkisi ile sıkı, gergin, canlı ve kendini yenilemiş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Madecassol Krem

Madecassol krem yan etkisi neredeyse bulunmayan doğal kremlerden biridir. Cildinizde oluşan yara, yanık, çatlak tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle 1. derece ve 2. derece yanık tedavisinde ve yanık izlerini yok etmekte doktorlar tarafından sıklıkla yazılan madecassol krem hamile yada emziren bayanlarında gönül rahatlığı kullandığı bir kremdir. Emzirme döneminde oluşan meme ucu çatlaklarını yok eden madecassol krem kullanım alanları ve etkileri çok fazladır. Madecassol krem fiyatı ise 17 TL’dir. Ayrıntılı bilgi için madecassol merhem yazımızı inceleyebilirsiniz.

Xeragel Krem

Yara izi tedavisinde kullanılan silikon halinde bulanan Xeragel etkisi kanıtlanmış bir kremdir. Yara, yanık, dikişi izini yok eden bu krem ameliyat sonrası oluşan izlerini de yok etmektedir. Vücudun her yerinde kullanılabilen bu krem çocukların kullanımına da uygundur. Yara izlerini yok etmek için bu kremi kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle yeni oluşmuş yaralara ve açık yaralara uygulamayın. Kapanmış ve eski yara izlerini yok eden Xeragel krem günde 2 defa cilt üzerinde iz bulunan bölgeye sürülür. Etkili sonuç almak için en 2 ile 3 ay kullanmak gereklidir. Xeragel krem fiyatı ise 35 TL’dir.

ScarEx Jel

Ciltte bulunan yaraları özellikle dışarıdan görülen ve görüntümüzü bozan yara izlerini yok eden Scarex jel kullananlar tarafından etkili yara izini yok eden krem olarak bildirilmiştir. Ameliyat sonrası oluşan yara izleri, dövme sildirme sonrası oluşan izler, sivilce izleri, sezaryen ile doğumdan sonra oluşan izleri, estetik ameliyat sonrası oluşan izleri, kaza ve darbe sonucu oluşan izleri yok eden bu kremin etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır.

Scarex jel yara yada yanık izi oluşan bölgeye sürüldüğünde ince bir tabaka oluşturur. Kremi kapanmış yara günde 2 defa az miktarda sürerek kullanılır. Gözle görülür sonuç vermesi ortalama olarak 6 ayı bulur. ScarEx jel fiyatı 36 TL’dir.

Fito Krem

Cilt üzerinde oluşan yaraların ve yanıkların tedavisinde kullanılan Fito krem yanık, yaralanma, kaza, trafik kazası sonucu oluşan yaralar, kesik, derin kesik, küçük ev kazaları ve daha bir çok deri hasarında doktorlar tarafından ilk önerilen hatta çoğu doktorun ilk tercihi olan krem diyebiliriz. Cildi nemlendiren, ölü hücreyi ciltten atarak cildi hızlı şekilde yenileyen fito krem yeni oluşan yaralara sürüldüğü gibi eski yara izlerini yok etmek içinde kullanılabilir. Kremin içeriğinde bulunan etken maddeler cildi yenileyerek yara izlerini yok eder. Fito krem fiyatı 12 TL’dir.

Pohli Krem

Doğal içeriğe sahip olan Pohli krem cildi temizleyen ve canlandıran etkisi ile bilinse de sivilce izleri, ve siyah noktaları yok etmede de çok etkilidir. Ayrıca yara izlerinin görünümü azaltan cilt lekelerini yok eden kırışıklıkların görünümünü azaltan, çatlakları yok eden, tahrişleri gideren pohli krem düzenli kullanımı çok önemlidir. Tedavi yarıda bırakılıp krem düzenli kullanılmadığında etkisini göstermez. Temizlenmiş cilde günde 2 defa uygulamanız yeterlidir. Pohli krem fiyatı ise 25 TL’dir.

Scar Zone Krem

Hassas cilt tipine sahip kişiler ve çocukların kullanabileceği bir krem olan Scar Zone Krem 15 faktörlü güneş koruma özelliğine sahiptir. Eğer cildiniz diğer kremlere karşı alerjik tepki veriyorsa bu kremi kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan yeşil çay özü asla cilde zarar vermez. Dikiş izleri, yara, yanık, böcek ısırması, küçük ev kazaları, kesilme, çizilme durumlarında Scar Zone Krem etkili sonuçlar almanızda size yardımcı olacaktır.  Sivilceleri yok ederken geride kalan sivilce izlerini de yok ettiği kullanalar tarafından bildirilmiştir.

Eczaneden alırken mutlaka yara izlerini yok etmek için kullanacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.  Yara izi olan bölgeyi temizledikten sonra günde 3 defa sürmeniz yeterlidir. Scar zone krem fiyatı 45 TL’dir.

Zdrave Universal Krem

Cildi onaran ve yenileyen Zdrave Krem Bulgaristan’da en çok kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Zdrave Universal Krem güneş yanığı, sivilce, sivilce izleri, uçuk, pişik tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Zdrave Universal Krem kullananlar genelde cilt üzerindeki renk bozuklukları ve yara izlerini yok etmek için kullanmaktadırlar.

Sivilce oluşumunu önleyen bu krem düzenli kullanıldığın da güneş yanıkları, renk bozuklukları, sivilce izlerini ve yaraların yok olmasını sağlamaktadır. Eğer cildinizde tahriş ve yanma, kızarıklık varsa sorunlu bölgeye uyguladığınızda sorunun yok olduğunu görecekseniz. yaz aylarında terlemeye bağlı oluşan pişik, koltuk ve diğer bölgedeki sorunları yok ettiği bilinmektedir.

Fenirepair Jel Krem

Hücre yenilenmesini hızlandıran Fenirepair Jel Krem yara izinin yok olması için kurumuş yarayı nemlendirerek yara ve yanık olan bölgenin kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan pH 5.5 kurumuş yara izinin tekrardan nemlenerek iyileşmesini sağlar. Yanık, kesik olan bölgeye sürüldüğünde acıyı ve ağrıyı azaltan etkisi ile bilinmektedir. Kurumuş eski yaralarının üzerine günde 3 defa sürerek kurumuş yara izinin tekrar canlanmasını sağlayarak yarı izini yok etmektedir. İster yaşlı isterse çocuk olsun herkes rahatlıkla kullanabileceği bir krem olan Fenirepair Jel Krem maalesef bulunması zor krem. Novartis ürünü olan Fenirepair Jel Krem fiyatı ise 9 TL’dir.

Dermatix Jel

Kabarmış, eski yara izlerini yok eden Dermatix Jel kendiliğinden kuruyan silikon bir jeldir.  Temizlenmiş yara izi olan bölgeye sürüldükten sonra 5 dakika içerisinde kendiliğinden kurumaktadır. Günde 2 defa sürülmesi yeterlidir. Sürdükten sonra asla belli olmayan yağsız ince bir tabaka bırakır, kokusu ve rengi yoktur. Kabarmış yara izlerini yumuşatan Dermatix Jel klinik olarak etkisi test edilmiş bir kremdir. Düzenli kullanıldığında yara izlerini yumuşattığı ağrı ve acısı yok ettiği bilinmektedir. Vücudun her yerinde kullanıma uygundur. Dermatix Jel fiyatı ise 60 TL’dir.

Oksizinc Krem

Çinko vücut hücrelerinin kendisini yenilemesi ve çoğalmasını sağlayan faydalı bir mineraldir. Oksizinc Krem Çinko Oksit içeriğinde bulunan yoğun çinko sayesinde yaralar, yanıklar ve pişikler kısa sürede iyileşerek yok olmaktadır. Oksizinc krem meme başı çatlakları, yara ve yanıklar, güneş yanıkları, el çatlakları, kesikler, çizikler, pişikleri iyileştirmede çok etkilidir. Yan etkileri bulunan bu kremi mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ederim. Oksizinc 40 Çinko Oksit Pomat 40 gr  fiyatı  15 TL’dir.

Regenia Krem

Cildin onarılmasını ve kendini yenilemesini sağlayan Floxia Regenia Regenerating krem deformasyona uğramış cildi yenileyerek yara izlerini yok etmektedir. Parapen içermeyn Floxia Regenia krem yarı izi olan bölgedeki hücreleri yeniler. Sıklıkla güneşin zararlarını azaltan, tahrişi yok eden, cilt yüzeyindeki kızarıklığı geçiren bu krem bazen yara izlerini yok etmesi için doktorlar tarafından yazılmaktadır. Temiz cilde günde  defa uygulamak yeterlidir. Etkili sonuç almak için 3 ile 6 ay arasında kullnmak gereklidir. Floxia Regenia Regenerating krem fiyatı ise 85 TL’dir.

Sizlere yara izi kalmaması için en iyi yara izini geçiren kremleri paylaştım. Ayrıca doğal yolla Kırmızı sivilce izleri nasıl geçer yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

Sizlere bu yazımızda en iyi ve en etkili dikiş izini geçiren kremler, yara izlerini geçiren kremler, ameliyat izlerini yok eden kremler hakkında en iyi kremleri paylaşmaya çalıştım. Yara izi nasıl geçer diyenlerin mutlaka okuması gereken bu yazıyı umarım beğenirsiniz. Yara izi bırakmayan kremler sadece öneridir bu kremleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Sizlerde konu hakkındaki fikirlerini yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.