Aknefloks Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Aknefloks Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Aknefloks Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Yağlı ciltlerdeki sivilce ve akne problemini çözüme kavuşturmak amacıyla formüle edilen Aknefloks krem; iltihaplı sivilcelerin yanı sıra yüzeysel bazı deri enfeksiyonlarının tedavisinde de reçete edilen, etkili bir iltihap giderici olma özelliği taşıyor.

Ciltte enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlayan bakteri ve organizmaları öldürüp, yok eden Aknefloks krem; cildi pürüzsüzleştirip, cildi siyah nokta, akne ve sivilcelerden arındırıyor.

Bileşenlerinde yer alan etkin ve yardımcı maddeleri sayesinde mikrop ve bakterileri yok eden bu krem; ciltte yeni bakteri oluşumuna da büyük oranda engel oluyor.

Bu yazımızda kısaca Akneflos krem nedir? Akneflos krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalara değinmeye çalışacağız.

İşte, Akneflos kreme dair bilmeniz gereken o detaylar;

Akneflos Krem Nedir?

Etkin maddesi mikrop ve bakteriler üzerinde mükemmel ve hızlı bir etkisi bulunan ‘nadifloksasin’ olan bu kremin yardımcı maddeleri arasında ise metil paraben, gliserin, stearil alkol, setil alkol, etil alkol, deiyonize su, oleik asit, feniletil alkol ve trietanolamin yer alıyor.

30 gramlık krem içeren alüminyum tüplerde eczanelerde satışa sunulan bu krem, akne vulgaris yani iltihaplı sivilceler söz konusu olduğunda iltihabı kurutuyor, içi irin dolu kabarcıkları iyileştiriyor.

Kremin içeriğinde bulunan stearil alkol, setil alkol ve setostearil alkolün aşırı kullanımı, cildi tahriş edip, kontakt dermatit oluşumuna neden olabileceğinden kullanım esnasında dikkatli davranmak ve doz aşımına kaçmaktan kaçınmak gerekiyor.

Akneflos Krem Ne İşe Yarar?

Akneflos kremin ne işe yaradığını yani kullanım amacını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • İltihaplı sivilceleri tedavi edip, iyileştiriyor.
 • Ciltte aşırı sebum artışını önlüyor.
 • Derideki iltihaplanmanın yanı sıra yüzeysel deri enfeksiyonlarını da gideriyor.
 • Yüz, sırt, alın, çene gibi bölgelerdeki bakterileri öldürürken, bu mikrop ve bakterilerin üremesini ve daha da yayılmasını önlüyor.

Kısacası bu kremin sivilce tedavisinde reçete edildiğini, akne ve sivilcelerle etkili bir şekilde mücadele ettiğini ifade edebiliriz.

Akneflos Krem Nasıl Kullanılır?

Akneflos sivilce ve akne kremini mutlaka doktor reçetesi üzerine, doktorunuzun reçetede belirttiği ve önerdiği şekilde kullanmalısınız.

Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde kremi cildinizdeki sivilcelere günde iki sefer, sabah ve akşamları sürmelisiniz.

Uygulama öncesinde cildinizi önce bol suyla yıkamalı daha sonra kuru, yumuşak ve temiz bir havlu ile durulamasınız. Yani kremi mutlaka temiz cildinize sürmelisiniz.

Enfeksiyonun daha da geniş alanlara yayılımını önlemek adına kremi bir parça temiz pamuk yardımıyla cildinizdeki lezyonların üzerine uygulayabilirsiniz.

Kremin göz, ağız içi, dudak, burun içi, kulak içi gibi mukozal alanlarla temasından sakınmalı, temas halinde ilgili bölgeyi bol suyla yıkamalı ve kremden arındırmalısınız.

Her uygulama sonrasında ellerinizi yıkamayı da unutmamalısınız.

Doktorunuzun da belirttiği gibi krem kullanımından en iyi sonucu alabilmek, cildinizdeki akne ve sivilcelerden tamamen kurtulmak adına bu kremi en az 8 hafta boyunca kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Aknefloks Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremin kullanımı esnasında bazı noktaları göz önünde bulundurmamanız, beklenmeyen yan etkilere maruz kalmanıza yol açabilir.

Bu yan etkiler; daha çok doz aşımına kaçan ya da nadifloksasin ve kremdeki diğer maddelere karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

Yan etkilere maruz kalmamak adına dikkate almanız gereken en önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Kremin etkin ya da yardımcı maddelerine karşı aşırı bir hassasiyetiniz varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Bu krem 14 yaş altı çocuklar üzerinde test edilmediğinden 14 yaş altı çocuk ve bebeklerde tedavi amacıyla bu kremi kullanmamalısınız.
 • Tedavi boyunca güneş ışığına maruz kalmamalısınız. Güneşlenmekten, UV ışınlarından ve solaryumdan uzak durmalısınız.
 • Cildinizde kist, kabarık, kaşıntı ve kızarıklık vb. ciddi yan etkilerle karşılaşmanız halinde krem kullanımını yarıda kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız.
 • Açık yara ve yanıkların üzerine bu kremi tedavi amacıyla sürmemelisiniz.
 • Kullandığınız tüm reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarla ilgili olarak doktorunuza tedavi başlangıcında bilgi vermelisiniz.
 • Hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizden şüpheleniyorsanız veya bebeğinizi emziriyorsanız bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Kullanım sırasında doz aşımına kaçmamalı, unutulan dozları dengelemek adına çift doz almamalı, doz aşımı söz konusu olduğunda mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza görünmelisiniz.

Aknefloks Sivilce İzine İyi Gelir mi?

Anti-inflamatuar etkisi sayesinde bakterileri yok edip, iltihabı kurutan bu krem, sivilce izlerinin tedavisi amacıyla reçete edilmiyor. Yani sivilce izleri üzerinde kremin herhangi bir etkisi bulunmuyor.

Aknefloks Lekelere İyi Gelir mi?

Bu kremin leke giderici bir etkisi de bulunmuyor. Yani cilt rengini açmıyor.

Aknefloks Ne Yüzde Kadar Bekletilmeli?

Kremin tıpkı cilt kremi gibi kullanılması gerekiyor. Yani işlem sonrasında cildinizi suyla durulamaktan kaçınmalı, kremi sabah ve akşamları cildinizde bekletmelisiniz.

Kremin en az 7-8 saat cildinizde kalmasına özen göstermelisiniz.

Aknefloks Fiyat 

Doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanan kremi reçetesiz almak istediğinizde ise ortalama 30-35 TL ödemeniz gerekiyor. Bu fiyat, eczaneden eczaneye ve bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösterebiliyor.

Kremi reçetesiz kullanmaktan kaçınmanızı, doktor reçetesi ile kullanmanızı öneriyoruz.

Aknefloks Reçetesiz Alınır Mı

Reçete ile satılan Aknefloks kesinlikle reçetesiz olarak alınıp kullanılmamalıdır. Doktorunuza danıştıktan sonra size reçete ettikten sonra kullanabilirsiniz.

Aknefloks Krem Yüze Sürülür Mü

Krem kesinlikle tüm yüze değil sadece sivilce ve siyah noktaların olduğu bölgeye sürülür. Eğer alın ve burun üstünde sivilce ve siyah nokta varsa buralarda sürebilirsiniz.

Aknefloks Ciltte Ne Kadar Kalmalı

Krem sürüldükten sonra kesinlikle etki göstermesi için yüzde kalması gereklidir. Temiz cilde sürülür ve en az yarım saat kadar beklemek gereklidir.

Aknefloks Cildi Soyar Mı

Aknefloks krem cildi soyucu kremlerden biri değildir. Krem cildi soymaz ama kurutucu etkisi olduğundan kesinlikle nemlendirici kremler ile beraber kullanılması gerekmektedir.

Aknefloks Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Aknefloks sivilce, akne ve siyah noktalar üzerinde etki göstermesine karşın sivilce izleri ve cilt lekeleri üzerinde aynı etkiyi göstermez.

Aknefloks Kullananlar ve Yorumları

İnternette, bloglarda, online eczanelerde bu kremi kullanan kişilerin yorumlarına rastlayabiliyoruz.

Kullanıcılar, bu üründen son derece memnun kaldıklarını, krem sayesinde ciltlerindeki iltihaplanmanın kısa sürede geçtiğini, kremin aynı zamanda ciltlerini nemlendirdiğini ifade ediyor.

Bazı kişiler ise yorumlarında kremin ciltlerini daha da tahriş ettiğini ve kızarttığını dile getiriyor.

Herkesin cilt tipi, cilt hassasiyeti farklı olduğundan bu kremin sizde işe yarayıp yaramadığını ancak düzenli kullanım sonrasında anlayabilirsiniz.

Aknefloks Krem Yan Etkileri

Bu kremin yol açabileceği olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Deride kaşıntı, kabartı
 • Deride tahriş ve kuruluk
 • Deride kızarıklık, deri renginde açılma
 • Deride sıcaklık hissi

Bu kremin geçici ve hafif yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler, tedavi sonlandığında kendiliğinden geçiyor.

Farklı bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda doktorunuza bilgi vermeyi ihmal etmemelisiniz.

Bu kremi 25 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde ve kendi ambalajında saklamalısınız.

Ürünü son kullanma tarihiyle uyumlu bir şekilde kullanmalısınız.

Ürün ya da ürün ambalajında tuhaflık fark etmeniz durumunda ürünü kullanmamalısınız.

Daha önce Aknefloks krem kullandıysanız ya da şu an bu kremle tedavi görüyorsanız; kullanıcı görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, yorumlarınızı takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet