Yaban Mersini Zayıflatır Mı?

Yaban Mersini Zayıflatır Mı?

Yaban Mersini Zayıflatır Mı? Fazla kilolarından şikayetçi olan pek çok kişi kilo vermek için doğal ürünlere yönelmiştir. Özellikle doğada kendiliğinden yetişen bitkiler diğer tarla ürünlerine göre daha yüksek miktarda antioksidan içeriğine sahiptir. Hal böyle olunca, ödem ve toksin atma konusunda daha başarılı bir seçim oluş olacaktır. Özellikle sık sık yaşanan kronik kabızlık için ve çeşitli vücut ödemleri için orman meyvelerinden faydalanılması gerekmektedir.

Bunlardan biri de kesinlikle yaban mersinidir. Yaban mersini düşük kaloriye sahip olduğu için ve içerisinde yüksek miktarda antioksidanlar barındırdığı için zayıflama konusunda mutlaka tüketilmesi gereken bitkilerden biridir. Ancak, eğer yaban mersini ile kilo vermeyi düşünüyorsanız kesinlikle taze olan yaban mersinini tüketmeniz önerilir. Çünkü taze yaban mersini, kuru yaban mersinine göre daha düşük kalorilidir. Öte yandan sadece yaban mersini ile zayıflamak mümkün değildir. Çünkü hiçbir ürün tek başına zayıflama konusunda mucizeler sunmaz. Egzersiz ve diyet listelerine ek olarak tüketilmesi önerilir.

Yaban Mersininin Zayıflamaya Etkisi Nedir?

Yaban mersininin en iyi yanı içerisinde bolca antioksidan bulunmasıdır. Dolayısı ile vücutta biriken kiloların daha kolay  bir şekilde atılmasına yardımcı olur. Yaban mersininin zayıflamaya etkisi ise;

 • İçerdiği antioksidanlar sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Hazmı ve sindirimi kolaylaştırır.
 • Diğer besinlerin daha kolay bir şekilde sindirilmesini sağlar.
 • Bağırsak hareketlerini artırır.
 • Vücuttaki ödemi atar, bu da daha kolay bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.
 • Vücudun enerjisini yükseltir. Dolayısı ile spor yapan veya çok fazla yoğun çalışan kişiler için harika bir alternatif olacaktır.
 • Yağ yakımını kolaylaştırır.
 • Gün boyu tokluk hissi verdiği için yeme ihtiyacını düşürür.
 • Kan şekerini dengeler. Bu sayede açlık hissetmenizi engeller.

Yaban Mersinin Kalorisi Nedir?

Tana mersini düşük kalorili olduğu için pek çok kişi ve diyetisyen tarafından kilo vermek için önerilen besinlerden bir tanesidir. Yaban mersinin kalorisi ise 100 gramda 57 kcal olmakla beraber, içerisinde daha pek çok vitamini ve minerali barındırır.

Yaban Mersini Faydaları

Yaban mersini vücut için gerekli olan çoğu vitamini ve minerali bünyesinde taşır. Dolayısı ile vücut sağlığı için kullanılması gereken besinlerden biridir. Yaban mersini faydaları ise;

 • Düzenli kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olur.
 • Aşırı kilolu olan kişiler kilo verdikten sonra deri sarkması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu da deri sarkması gibi problemleri beraberinde getirmektedir. Yani yaban mersini çayı ile deri sarkması gibi durumların da önüne geçebilirsiniz.
 • Daha sağlıklı bir yaşam sunar. İçerdiği antioksidanlar sayesinde, vücutta biriken toksinlerin atılımını kolaylaştırır. Bu da başta kanser gibi hayati önem taşıyan hastalıkların önüne geçmek için harika bir alternatif olacaktır.
 • Tansiyonu dengeler ve kolesterolün yükselmesini önler.
 • Kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kalp krizi ve felç gibi durumların önüne geçer.
 • Yaban mersini hem kilo vermeye yardımcı olurken, hem de vücut sağlığı için faydalıdır. Buna ek olarak cilt sağlığında da önemli bir yere sahiptir. Düzenli bir şekilde tüketilen yaban mersini ile cildiniz daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme sahip olacaktır.

Yaban Mersini Kurusu Ne Kadar Yenmeli?

Yaban mersini kurusu ne kadar yenmeli? Gibi soruların yanıtını bilmekte fayda vardır. Çünkü yaban mersini veya diğer doğal ürünler çok fazla tüketildiğinde böbreklerde birikip, böbrek üstü bezlere zara verebiliyor. Buna ek olarak fazla tüketilen yaban mersini vücudun çok fazla su kaybetmesine neden olabilir. Eğer gün içinde fazla kilolarınızdan kurtulmak için yaban mersininden faydalanmak isterseniz iki tatlı kaşığı kadar yaban mersini tüketmeniz yeterli olacaktır. Buna ek olarak hazırda satılan poşet çaylar yerine aktarlardan alacağınız yaban mersinlerini kullanmanız tavsiye edilir.

Yaban Mersini Çayı Nasıl Yapılır?

Yaban mersini çayını günde bir fincan olarak tüketmeniz gerekir. Yaban mersini çayı yapımı ise oldukça kolaydır;

Bir bardak kaynayan suyun içine iki tatlı kaşığı kuru yaban mersini ekleyip, birkaç dakika daha kaynatıp, demlemeye bırakabilirsiniz. Daha sonra sıcak bir şekilde yudum yudum içmeniz tavsiye edilir.

Yaban Mersini İle Zayıflayanların Yorumları

 1. Yüz yılın en büyük sağlık sorunları kesinlikle fazla kilolardır. Fazla kilo sadece estetik görünümü etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda da çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Bu nedenle kişiler fazla kilo almadan daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmelidir. Yaban mersini ile zayıflayanların yorumları ise;

Doktorun diyet listesine yaban mersini çayı ekledi. Kısa sürede kilo vermeme yardımcı oldu. Elbette ben de diyetime sonuna kadar sadık kaldım. Eğer yaban mersini kullanmak isteyen varsa mutlaka diyet listesine özen göstererek kullanmalı.

Aslında yaban mersini çayının tadını sevdiğim için günde bir fincan veya iki fincan içiyordum. Ama bir süre sonra göbek bölgesindeki yağlarımın eridiğini fark ettim. Yani gerçekten kilo vermeye yardımcı oluyor. Diyet yapmadığım halde ben fark etmeden kilo vermemi sağladı.

Vücudumda aşırı derecede ödem vardı. Sabah kalktığımda ve geceleri ayaklarım şişiyordu. Bol su içmemi ve yaban mersini çayı içmemi tavsiye ettiler. Ben de denedim ve gerçekten çok kısa bir süre içinde tüm ödemlerimden kurtuldum.

Yaban mersini çayı ile harika bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Benim kızım hareketsiz bir işte çalıştığı için aşırı kilo almıştı. Biz de yaban mersini ile kilo vermenin mümkün olabileceğini duyduk ve hemen kızıma yaban mersini kullanmasını söyledim. Şimdi ideal kilosunda. Ama yaban mersini çayı il zayıflamak isteyen kişiler, mutlaka düzenli spor yapmalı ve rutin olarak yürüyüşlerini ihmal etmemelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu