Hızlı Tırnak Uzatma Yolları, Yöntemleri ve Bitkisel Öneriler

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları, Yöntemleri ve Bitkisel Öneriler

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları, Yöntemleri ve Bitkisel Öneriler Sağlıklı bir tırnak ortalama günlük olarak 0,1 mm. kadar uzar. Tırnakların günlük bu şekilde uzaması ve kesilecek konuma gelmesi durumu sağlığınızın iyi olduğunu gösterir.

Tırnaklarınızın normal bir şekilde uzamaması B7 vitaminin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. B7 vitamininin eksikliğinin yanı sıra stres, deprsyon, tırnak mantarı, tırnakta sedef, dengesiz beslenme ve bazı diğer hastalıkların sonucunda meydana gelebilir.

Tırnaklarınız hızlı uzamıyorsa ne yapmalısınız? Sizler için hızlı tırnak uzatma yollarını en ince ayrıntısına kadar hatta hızlı tırnak uzatma kürleri ve hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde yapabileceklerinizi anlatacağız.

Öncelikle hızlı tırnak uzatma yolları hakkında bilgilerimizi siz değerli okurlarımıza sunalım

Hızlı Tırnak Uzatma

Uzun ve sağlık tırnak çoğu kadının hayalini kurduğu hatta dış görünüşünde en çok önem verdiği yerdir tırnakları.
Tırnaklarınızın hızlı ve sağlık bir şekilde uzamasını istemez misiniz? Öyleyse yapmanız gerek ilk şey, tırnak yeme alışkanlığınız varsa kesinlikle bundan vazgeçmeniz gerekmektedir.

Tırnaklarınızın hızlı uzamasının yanında sağlıklı olmasını isteyebilirsiniz. Herkesin kendi bünyesine göre tırnak uzama hızı bulunmaktadır. Ancak tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız tırnaklarınızı koruyup bakımlarını detaylı bir şekilde yapmalısınız.

Tırnak Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır

Hızlı tırnak uzatmanın bir diğer yöntemi de hızlı tırnak uzatma kürleridir. Hatta evde kolay bir şekilde masraf yapmadan siz de tırnaklarınızı hızlı uzatabilirsiniz.

Hatta bazı kadınların hızlı tırnak uzatan oje kullandığı da bilinen bir konu arasındadır. Piyasada hızlı tırnak uzatma ojesi bulunmaktadır.

Öncelikle size sağlıklı tırnaklarınızın olması için dikkat etmeniz gerekenler hakkında biraz bilgi vermek olacaktır.

Sağlık Tırnak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Konular

 • En önemlisi ve bizim size tavsiyeler konusunda ilk önereceğimiz durum tırnak yeme alışkanlığı varsa kesinlikle vazgeçmeniz olacaktır. Çünkü hem tırnak sağlığı hem de görünüş olarak hoş bir görüntü olmayacaktır.
 • Kullandığınız sabunların sert ve kaba olmamasına dikkat etmelisiniz. Sert ve kaba sabunlar tırnaklarınızı daha kolay kırılgan hale getirmektedir.
 • Elleriniz yıkadıktan sonra kuruladığınız havlunun kesinlikle yumuşak olmasına dikkat edin ve kurularken elleriniz okşar gibi kurulayın.
 • En dikkatsiz olunan konu da herhangi bir şeyin kapağını açarken tırnaklarınızı kullanmanız. Bu yöntemden uzak durmalısınız. Yoksa tırnaklarınız daha uzamadan kırılabilir.
 • Biotin takviyesi kullanarak tırnaklarınızın sağlam olmasını ve uzamasını sağlayabilirsiniz.
 • Genel olarak kış aylarında denilse de her zaman ellerinizi ve tırnaklarınız nemlendirmeyi unutmayın.
 • Tırnaklarınıza oje çıkarmak için kullandığınız asetonu çok sık kullanmayınız. Aseton, odun asidinin kireçle doyurulup kuru halde damıtılmasıyla elde edilen yanıcı, renksiz, eter kokulu ve eritici özelliği olan bir sıvıdır.
 • Yukarıda verilen maddeler tırnaklarınızın sağlıklı kalmasını ve hızlı tırnak uzatma konusunda sizlere yardımcı olacak en önemli konulardır. Verilen bu maddeleri dikkate aldıktan sonra sizler için hızlı tırnak uzatma kürleri konusunu anlatacağız.

Tırnak Arası Pisliği Nasıl Temizlenir

Hızlı Tırnak Uzatma Kürleri

Hızlı tırnak uzatma kürleri evde kolayca yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz tariflerdir. Sizler de bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyup uyguladıktan sonra en etkili ve en hızlı tırnak uzatma kürlerinin yanı sıra hızlı tırnak uzatma formülleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Evde Nasıl Yapılır

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde kolaylıkla yapabileceğiniz yöntemlerdir. Dilediğiniz hızlı tırnak uzatma kürleri arasında seçim yaparak uygulamanız yeterlidir.

Limonlu Tırnak Uzatma Kürü

Limonlu tırnak uzatma kürü yapılacak çok basit ve maliyeti çok düşük olan bir yöntemdir. Bunun için yapmanız gerek ilk şey malzemelerinizi hazır hale getirmek olacaktır.

Malzemeler

 • 1 adet limon
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Öncelikle 1 adet limonun suyunu sonradan kullanabileceğiniz bir kaseye sıkın ve boşa israf olmasın. Daha sonra sıkılmış boş limonun içerisine sızma zeytinyağını 1 tatlı kaşığı kadar koyun.

Daha sonra 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ilave ettiğiniz sıkılmış limonun içerisinde tırnaklarınızı masaj yapar gibi ovalayın.

En hızlı ve en etkili bakımlardan bir tanesi limonlu tırnak uzatma kürü 1 ay boyunca haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır. Uygulamayı yaptıktan sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın. Limonun içerisindeki etken madde cildi çabuk kuruttuğu için yıkama işleminden sonra kesinlikle nemlendirici kullanın ve tırnaklarınıza kadar sürün. Bu kürü uyguladıktan 1 ay sonra tırnakların üzerindeki çizgilenmeler geçiyor, sararmalar yok oluyor ve tırnaklarınız daha sert oluyor.

Sirke ile Tırnak Uzatma Kürü

Sirke vücuda oldukça fayda sağlayan bir gıdadır. Son zamanlarda tırnak bakımı ve tırnak uzatmak için sirke kullanılmaktadır. Sirke ile tırnak uzatma kürü tarifimizle tırnaklarınız hem sağlıklı hem de dayanıklı olacaktır.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı su
 • 1 tatlı kaşı tuz
 • 1 tatlı kaşığı beyaz sirke
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Temiz bir kasenin içerisine hazırladığınız malzemeleri koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra tırnaklarınız karışımı yaptığınız kasenin içerisine sokun. 5-10 dakika kadar bekletin. Son olarak da elleriniz ılık su ile yıkayıp temizleyin. 1 ay boyunca haftada 2 defa bu uygulamayı yapmanız tırnaklarınızı hem güçlendirecek hem de sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Lavantalı ile Tırnak Uzatma Kürü

Lavantalı tırnak uzatma kürü ile sağlıklı ve uzun tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken malzemeleri hazırlayıp kürü yapmanız olacaktır.

Malzemeler

 • Yarım su bardağı kadar su
 • 1 yemek kaşığı lavanta
 • Temiz bez veya pamuk

Hazırlanışı ve Uygulaması

Cezvenin içerisine hazırladığınız suyu dökün ve kaynatın. Daha sonra lavantayı ekleyip 5 dakika kadar daha kaynatmaya devam edin. Kaynama işlemi bittikten sonra ılınması için kaynattığınız karışımı bekletin. Temiz bez veya pamuğu hazırladığınız karışımın içine batırın ve tırnaklarınıza sürmeye başlayın. Tırnaklarınızın hem iç kısımlarına hem de dış yüzeylerine sürün. 15 dakika kadar karışım tırnaklarınızda beklesin. Daha sonra ılık su ile tırnaklarınızı ve ellerinizi temizleyin. 1 ay boyunca haftada 2 defa bu uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır.

Susam Yağı ile Tırnak Uzatma Kürü

Susam yağı ile tırnak uzatma kürü etkili bir karışımdır. Ancak her zaman susam yağı bulamayacağınızı göz önünde bulundurun. Size yine de susam yağı ile tırnak uzatma kürü tarifini ve uygulama yöntemini verelim.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı susam yağı
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı beyaz sirke
 • Temiz bez veya pamuk

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Temiz bir kasenin içerisine hazırladığınız malzemeleri koyun ve karıştırın. Hazırladığınız karışımın içerisine temiz bez veya pamuğu batırın. Daha sonra tırnaklarınızın hem iç kısmına hem de dış kısmına iyice sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile temizleyin. Limon suyu cildi kuruttuğu için mutlaka elleriniz temizledikten sonra nemlendirici kullanın.

Hızlı Tırnak Uzatma Kürleri

Maydanoz ve Nane ile Tırnak Uzatma Kürü

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde hazırladığınız kürler ile daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Kozmetik ürün tercihi yerine tırnak uzatma yöntemleri bitkisel tariflerle tamamen doğal tırnak bakımı yapabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 tutam maydanoz
 • 1 tutam nane
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı sade maden suyu
 • 1 su bardağı su
 • Temiz bez veya pamuk

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir cezve içerisine 1 bardak suyu dökün. İçerisine maydanoz ve naneyi de ekleyin. Daha sonra kaynatmaya başlayın. Kaynatma işleminden sonra soğuması için bekleyin. Karışım soğuduktan sonra içine 2 yemek kaşığı maden suyunu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız kürün içerisine temiz bez veya pamuğu batırın. Tırnaklarınızın iç ve dış kısmına iyice sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha soran ılık su ile temizleyin. 1 ay boyunca haftada 2 defa bu uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır.

Tırnak Uzatma Yöntemleri Bitkisel

Her kadının tırnak uzatma isteği vardır. Ancak tırnak uzatmanın bitkisel yöntemleri de vardır. Kozmetik ürünlerine para verip yapacağınız bakımı ki bunlar da pek sağlık bir bakım yöntemi değildir, tırnak uzatma yöntemlerini bitkisel şekilde yapabilirsiniz. Farklı şekilde tırnak uzatma bitkisel yöntemleri vardır. Sizlere en çok tercih edilen ve masrafsız olanlardan bahsetmek istiyoruz.

Hızlı Tırnak Uzatma Bitkisel Yöntemleri

Beyaz sirke ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Öncelikle elleriniz yumuşak sabunla yıkayıp temizleyin. Havlu seçimizin de kesinlikle yumuşak olmalı. Elleriniz yumuşak havlu ile kurulayın. Temiz bir kaseye tırnaklarınızı içerisinde bekletecek kadar beyaz sirke dökün. Bir elinizi kasenin içine sokun ve 5 dakika kadar bekletin. Daha sonra diğer eliniz için de aynı yöntemi tekrarlayın. Bekletme işlemi bittikten sonra ellerinizi temizleyin ve iyice kurulayın. Daha sonra tırnaklarınızın etrafındaki ölü derileri törpü ile törpüleyin. Burada dikkat edilecek en önemli konu, ölü deriyi kesinlikle keserek temizlemeyin. En son işlem olarak da elleriniz dezenfekte edeceğiniz bir ürün kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Hızlı tırnak uzatma yöntemlerinin en önemlisi hiç şüphesiz kesinlikle ellerinizi nemlendirmektir. Tırnak bakımı açısından da düşünecek olursak elleriniz zeytinyağı ile nemlendirmek, hem derinin en iç kısmına kadar inerek nemlendirir hem de tırnaklarınızın bakımı zor olan bölgelere kadar nüfuz eder. Bu da gerekli beslemeyi rahatlıkla sağlar. E vitamini sayesinde zeytinyağı kan dolaşımını hızlandırır ve tırnaklarınızın iyileşme sürecinde hızlı şekilde etki eder.

Uyumadan önce 5 dakika kadar ılık zeytinyağı ile tırnaklarına masaj yaparak ovalayın. Daha sonra pamuk eldiven giyerek uyuyun. Tırnaklarınız istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar haftada 3 defa tekrarlayın. Ayrıca tırnaklarınızı haftada 2-3 defa olmak şartıyla 10 dakika kadar zeytinyağında da bekletebilir ve uzamasına katkı saylayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Hindistan cevizi yağı ile de tırnaklarınızı hızlı uzatabilirsiniz. Hindistan cevizi yağında gereken nemi fazlasıyla bulabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı tırnaklarınızın hem hızlı uzamasına yardım eder hem de halk arasında bilinen adıyla şeytan tırnağını tedavi edip çıkmasını engeller.

¼ oranındaki hindistan cevizi yağını yarım çay bardağı bal ve 4 damla biberiye yağı ile karıştırın. Daha sonra bu karışımda tırnaklarınızı 10 dakika kadar bekletin. Bekletme işlemi bittikten sonra elleriniz ılık suyla yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Portakal suyu ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Portakal suyu zengin C vitamini sayesinde kolajen üretimine katkı sağlamaktadır. Portakal suyunun içerisinde tırnaklarınızın uzamasını için gereken folik asit de çok fazla bulunmaktadır. Yapmanız gerek sadece taze sıkılmış portakal suyunun içerisinde tırnaklarınızı 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile ellerinizi yıkayıp kurulayın. İstediğiniz tırnak uzunluğunu elde ettiğiniz anda uygulamayı kesin. Bu uygulamayı haftada 3-4 defa yapabilirsiniz.

Limon suyu ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Limon da portakal gibi içerisindeki C vitamini sayesinde aynı işlemi yapmaktadır. Limonun portakaldan tek farkı sararan tırnakların rengini açmaya yarar. Yapmanız gereken şey 1 yemek kaşığı limon suyunu 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ile kasede karıştırın. Daha sonra tırnaklarınızı karışımın içinde 10 dakika kadar bekletin. Her gün bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak uygulamadan sonra elleriniz temizleyip mutlaka nemlendirici sürün.

Kırkkilit otu ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Kırkkilit otunun içerisinde kalsiyum ve silis, tırnaklarınızı her türlü yönden beslemektedir. 1 tatlı kaşığı kırkkilit otunu kaynamış suyun içerisine ekleyin. 10 dakika kadar demlenmesi için bırakın. Suyunu süzün ve 15 dakika kadar bu suyun içinde tırnaklarınızı bekletin. Bu uygulamayı haftada 3 defa yapmanız sizin için yeterli olacaktır.

Isırgan otu ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Isırgan otunun içerisinde de kırkkilit otu gibi silis bulunmaktadır. 1 tatlı kaşığı ısırgan otunu aynı kırkkilit otu yöntemi gibi kaynar suyun içerisinde 10 dakika kadar demleyin ve süzün. Daha sonra süzdüğünüz suyun içerisine 1-2 damla kadar bal koyun. Balın amacı ısırgan otunun acı etkisini azaltmasıdır. Elde edilen karışımı çay olarak günlük tüketebilirsiniz. Bu uygulamayı tırnaklarınız istediğiniz seviyeye ulaştığı zaman kesebilirsiniz.

Keten tohumu yağı ile hızlı tırnak uzatma yöntemi

Keten tohumu yağının içerisinde omega-3, B vitamini, magnezyum ve potasyum bulunmaktadır. Bunlarda tırnak uzaması için etkili maddelerdir. Keten tohumu yağı ile hem tırnaklarınız uzar hem de kolay kırılmasına engel olur. Tırnaklarınızı keten tohumu yağı ile masaj yapar gibi ovalayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Her gün bu uygulamayı yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Yenen Tırnak Nasıl Uzatılır

Yenen tırnak nasıl uzatılır sorunuza yanıt olarak sizlerle paylaştığımız hızlı tırnak uzatma yöntemlerini uygulayarak tırnaklarınızı uzatabilirsiniz. Ama öncelikle tırnak yeme alışkanlığınız varsa bundan kurtulmanız gerekmektedir.

Tırnak yemeyi önlemenin yolları

 • Tırnaklarınızı devamlı kesip bakımlarını düzenli olarak yapın.
 • Ellerinizin meşgul olacağı işlerle uğraşın.
 • Oje sürün. Ancak ojenin tadının acı olmasını tercih edin.
 • Tırnak yeme sebebinizi öğrenin.
 • Takma tırnak kullanın.
 • Eldiven giyin.
 • Yara bandı yapıştırın.
 • Stresli ve kaygılı zamanlarda tırnak yiyorsanız psikolog desteği alın.

Verilen bu yöntemler tırnak uzatma ve tırnak bakımının püf noktalarının yanı sıra sizlere tırnak nasıl uzar ve sertleşir konusunun da cevabını vermiş olduk. Verilen tırnak uzatma yöntemleri ve tırnak uzatma kürü tarifleriyle istediğiniz düzeyde uzunluğu yakalayarak sağlıklı tırnaklara sahip olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.