Kalıcı Ojenin En Önemli 5 Avantajı Nedir?

Kalıcı Ojenin En Önemli 5 Avantajı Nedir?

Kalıcı Ojenin En Önemli 5 Avantajı Nedir? Kalıcı oje birçok konuda kişiye fayda sağlamaktadır. Gerek uygulamanın kolay olması gerekse uzun sürekli kullanım imkanı sunmasının yanı sıra birçok avantajı mevcuttur. Eller ve tırnaklar bakımlı kadınlar için oldukça önemlidir. Ellerin güzel görünebilmesi için tırnak bakımına özen gösterilmesi gereklidir.

Tırnak bakımı denildiğinde akla manikür ve oje gelmektedir. Fakat sürekli olarak manikür yapmak, oje sürüp sonra çıkarmak oldukça uğraştırıcı bir iştir. Özellikle hayatın yoğun temposuna ayak uydurmaya çalışırken bu tür detaylar gözden kaçabilmektedir.

Tam olarak bu sebeple zamandan ve paradan tasarruf edilmesini sağlayan kalıcı ojeler tercih edilmektedir. Kişinin isteği üzerine şekillendirilen tırnaklara farklı renk seçenekleri ile kalıcı oje işlemi kolayca uygulanmaktadır.

Dayanıklılık Seviyesi Yüksektir

Klasik ojelere oranla kalıcılığı inanılmaz derecede yüksektir. Ortalama 21 gün kalıcılığa sahip olan kalıcı oje uygulaması doğru kullanım ile bir ay kusursuz görülebilmektedir. Dayanıklılık seviyesinin yüksek olması köşelerden soyulmasını engellemektedir. Ojelerin zamanla soyulması ve deforme olması oldukça kötü bir görüntü oluşturmaktadır.

Bu görüntünün oluşmasına imkan tanımayan kalıcı oje herhangi bir şekilde soyulma göstermemektedir. Aynı zamanda tırnakların sürekli bakımlı görünmesine olanak sağladığından her an manikürlü görüntüsü elde edilmektedir.

Dayanıklılık seviyesinin yüksek olması zamandan tasarruf etme imkanı sağlamaktadır. Dayanıklılık seviyesinin artırılması için temizlik ürünlerine temastan kaçınılması önerilmektedir.

Tırnaklarda Ki Kusurları Kapatır

Tırnak üzerinde olan kusurların oje ile gizlenmeye çalışılması kadınların sıklıkla yaptığı bir yöntemdir. Tırnak üzerinde var olan kusurlar ne yazık ki bakımsız bir görüntü oluşturmaktadır. Bu görüntünün gizlenmesi için kalıcı oje uygulaması ideal bir yöntemdir.

Uzun süreli kalıcılık ve dayanıklılık sayesinde tırnak üzerinde olan tüm kusurlar kapatılmaktadır. Tırnakta olan sorunun saklanması için farklı renk alternatifleri değerlendirilebilir. Tırnak kusurlarının kapatılması için koyu renklerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Zaman Kazancı Sağlar

Ojelerin sürülmesi, çıkartılması, bakım yapılması ve törpülenmesi işlemi oldukça uzun bir zaman almaktadır. Sürülen oje her ne kadar kalıcılık vaat etse de en fazla 3 gün soyulmadan pürüzsüz görünebilmektedir. Tüm bu detaylarla uğraşmayı ortadan kaldıran kalıcı oje avantajları arasında zaman kazancı sağlaması gelmektedir.

Zamandan tasarruf etmeye imkan sunan kalıcı oje kendine vakit ayırmaya zaman bulamayan kadınlar için kurtarıcıdır. Günün her anında bakımlı tırnaklara sahip olmanın en kolay yolu olan kalıcı oje ile zaman kazancı sağlanabilir.

Maliyet Bakımından Uygundur

Kalıcı oje uygulaması oldukça büyük bir bütçe ile yapılabilmektedir. Birçok işlem ile kıyaslandığında maliyeti düşük olan kalıcı oje her anlamda avantaj sunmaktadır. Bir ay gibi oldukça uzun bir süre içerisinde manikür ve oje ihtiyacının ortadan kalktığı düşünüldüğünde büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

Klasik bir manikür işleminin fiyatı ile karşılaştırıldığında bir ay boyunca manikür ihtiyacının ortadan kalkması maddi anlamda bir tasarruf sağlamaktadır. Oldukça düşük fiyat seçeneği ile kalıcı oje yaptırılarak maddi ve manevi kazanç sağlanması mümkündür.

Tırnak Yeme Alışkanlığına Son Verir

Kalıcı ojenin avantajları arasında tırnak yeme alışkanlığına son vermesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan kalıcı oje uv ışınları ile sabitlenmektedir. Bu işlem kalıcı ojenin dayanıklılık seviyesini arttırmaktadır. Tırnak yeme alışkanlığı tırnakların şeklini bozan ve bakımsız gösteren bir durumdur.

Oldukça rahatsız edici bir görüntüye sebep olması sebebiyle bu alışkanlığa sahip olan kişilerde bu durumdan yakınmaktadır. Kalıcı oje işlemi kişinin tırnak yemesine engel olmaktadır. Bakımlı ve kusursuz tırnak görüntüsü kişinin tırnak yeme alışkanlığına son vermesine sebep olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.