Siyah Noktalar İçin Krem Markaları ve Önerileri

Siyah Noktalar İçin Krem Markaları ve Önerileri

Siyah Noktalar İçin Krem Markaları ve Önerileri Deri altında saklanan yağlar belirli bir süre cildinizde yaşamaya devam ettikten sonra siyah nokta şeklinde cildinizin üzerine yerleşir. Bu yağları ciltten uzaklaştırmak oldukça zordur. Zaten konu cildiniz olunca ne sivilceler ne de siyah noktalar gitme konusunda hiç acele etmezler.

Siyah nokta problemi genellikle ergenlik dönemindeki gençlerde görülür. Siyah nokta denen bu illet genelde ciltte yağlanma olduğunun, büyük bir ihtimalle sivilcelerin gösterime çıkacağının habercisidir. Bu kara lekeler genellikle stres-sıkıntı, regl dönemi ve güneş ışığına gereğinden fazla maruz kalma sebepleriyle meydana gelir. Bir diğer sebepleri ise; beslenme düzeni, yağ tüketiminin artışı, su tüketiminin azalmasıdır. Bu sebepler doğrultusunda baş gösteren siyah noktalar katiyen sıkılmamalıdır.

Siyah noktaları sıkarak cildin altında yer alan kılcal damarları kanatır hatta daha ciddi problemlerin oluşumuna ışık tutabilir. Sıkılan siyah noktalar sizlere kin besleyerek geride mirasçısı olan izleri bırakabilir. Siyah noktaları sıkarak onların ekmeğine yağ sürmüşte olabilirsiniz. Birde cilt lekelerini azaltacak maske tarifleri aramak istemezsiniz değil mi?

Siyah noktaların ciltteki yerleşimine engel olmak isteyen birçok kadın, çeşitli markalarda, siyah nokta giderici kremler kullanır. Ancak bu kullanım doğru şartlarda uygulanmadığı takdirde siyah noktaları cildinizden def edemeyebilirsiniz. Düzenli bir şekilde sürekli olarak temiz tuttuğunuz cildinize uygulayacağınız krem çeşitleri baş koyduğunuz yolda size zafer getirebilir. Aksi takdirde siyah noktaları gizlemekten öteye gidemez kullanılan kremler. Siyah noktaları gidermek için yapılması gereken ilk iş düzenli bir cilt temizliğidir. İkinci etken ise cildinize ayıracağınız zaman ve göstereceğiniz özendir.

Siyah Nokta Kremleri Nasıl Kullanılır?

Siyah noktalar vücutta genel olarak burnun üzeri ve çevresini konaklama yeri olarak belirler ve o bölgelere nüfuz ederler. Bu çirkin bir görüntü oluşturmaktan ziyade kişinin psikolojik olarak da kendisini rahatsız hissetmesine yol açar. Hava kirliliği, makyaj kalıntıları ve burnun sürekli tozlarla teması siyah noktaları bir mıknatıs gibi burna çeker. Burnun üzerinde ve genel olarak yanaklara nüfuz eden siyah noktalardan kurtulmak için geliştirilen kremler cildin ılık su ile temizlenmesi ardından kullanılmalıdır. Ilık suyun cildi yumuşatmasının ardından cilde küçük daireler şeklinde ovularak uygulanan krem 10 dakika bekletilerek temizlenmelidir. Uyku öncesi cilde sürülen kremler gece boyunca cildi yenileyecektir.

Siyah noktaları temizleme savaşına başlamadan önce buhar maskesinden ufak bir yardım alarak gözeneklerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Papatya suyundan elde edilen buharı cildinizi temizlemek için kullanmanız bu savaşı kazanmanız için size büyük yarar sağlayacaktır. Cildinize uyguladığınız buhar maskesi, krem sürdükten sonra siyah noktaların temizlenmesini daha da kolaylaştıracaktır. Buharın yumuşattığı cildinizde yer alan gözenekler gevşer ve deriniz yumuşar. Bu şekilde krem sürmeye başlamadan önce kağıt yardım yardımıyla çok fazla basınç uygulamadan siyah noktaları sıkarak gözeneklerden dışarı çıkmasına neden olabilirsiniz. Bu işlemin hemen ardından cilde mikrop bulaşmasına engel olmak için yüzünüzü tonikle siliniz.

Siyah nokta kremlerine ek olarak çeşitli maskeler kullanarak cildinizi uzun süre temiz tutabilirsiniz.

Siyah noktalara etkili kremlerin bazıları peeling olarak da kullanılır. İçinde tanecikleri barındıran bu tarz kremler, sivilcelerin yaşamasına elverişli ciltler için pek tercih edilmez. Sözü geçen kremler sivilcelerin çoğalmasında büyük rol oynamaktadır. Siyah noktalar genellikle yağlı bir cilde sahip olan kişilerde görünür.

Buna bağlı olarak kuru ciltlere sahip kadınların siyah noktaları temizlemek adına bu tarz kremleri kullanmamaları tavsiye edilir. Kuru ciltlere uygulanan kremler cildin dengesini şaşırmasına ve sivilcelerin ikamet iznini arttırmasına neden olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları