Senai Demirci Kimdir? Kitapları, Dua ve Yazıları

Senai Demirci Kimdir? Kitapları, Dua ve Yazıları

Doğum Tarihi: 1964

Doğum Yeri: Samsun

Medeni Durumu: Evli

Eğitim: Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (1990)

Senai Demirci Kimdir?

Kitapları ve şiirleri ile tanınan Senai Demirci, aynı zamanda doktor ve televizyoncu kimliği ile de bilinmektedir.

Eğitim Hayatı

Samsun’da dünyaya gelen Senai Demirci, ilk ve ortaokulu Samsun’da, Terme Atatürk İlkokulu’nda okumuş ve1978 yılında ortaokuldan mezun olmuştur. Ardından Terme Lisesi’nde eğitim görmüş ve 1981 yılında liseden mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında Ankara’da eğitime başlayan Demirci, önce Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda eğitim gördü ve buradan ayrıldı. Daha sonra tekrar Samsun’a dönerek Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçiş yaptı. Üniversite hayatını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, meslek hayatına Malatya’da başladı. Bir yandan hekimlik yaptığı o yıllarda, aynı zamanda Malatya’da bir meslek lisesinde öğretmenlik de yaptı. 1992 yılına gelindiğinde, İstanbul Sağlık Müdürlüğü’ne geçiş yaptı. Bu yıllarda, çeşitli seminerler verdi, özel hastanelerde doktorluk yaptı.

Senai Demirci Edebiyat Hayatı

Tıp fakültesinden mezun olmasının yanı sıra, yazdığı kitaplar ve şiirler ile de yıllar içinde tanınan bir isim oldu. Yıllar içinde, bazen televizyon ve radyo programlarında yapımcılık yaptı, bazen metin yazarlığı, bazen yönetmenlik, bazen oyunculuk, bazen yayın danışmanlığı, bazen de editörlük yaptı. Bunların yanında, aynı zamanda çeşitli şiirler, makaleler ve denemeler de yazdı ve bunları çeşitli dergilerde yayınlattı. Günümüzde, bir yandan doktorluk yapmaya devam eden Demirci, aynı zamanda edebiyat hayatını da sürdürüyor.

Senai Demirci Kitapları

Senai Demirci; çeşitli araştırmalar, denemeler, sağlık kitapları, günlükler, çeviriler yayımlattı. Çevirisini yaptığı kitaplar arasında; Risale Düşünceleri, Kaostan Düzene, Bilimin Öteki Yüzü ve Su Üstüne Yazı Yazmak kitapları yer alıyor. Ünlü edebiyatlı, 1987- 1996 yılları arasında çeviri yaptı.

2000’li yıllara gelindiğinde ise, daha çok araştırma ve derleme yapmayı tercih etti. Aynı zamanda sağlık ve günlük kitapları da yayımladı. Araştırma ve derleme alanında ise çok çeşitli eserler veren Demirci’nin bu alandaki eserlerine örnek olarak; Dar Kapıdan Geçmek, Her Güne Bir Dua, Kalbimizi Yeniden Yazmak, Selam Sana Ey Nebi, Söz Yangını, Elde Var İnsan, Çocuğumla Her Gün Bir Dua, Vahyin Binbir Sesi, Tanrı Sana Küsmedi, Işıklı Kurabiye gibi kitaplar yer alıyor.

Demirci, aynı zamanda Hac Günlüğü: Sevgilinin Evine Doğru isimli günlük türündeki kitabını ise 2003 yılında yayımladı. Ünlü edebiyatçının, 2003 ve 2009 yıllarında yayımladığı sağlık üzerine yazdığı kitapları da büyük ilgi gördü. Özellikle 2009 yılında yayımlanan Hoş Geldin Bebeğim/ Anneler için Anneler Diliyle kitabı, anne ve çocuk sağlığı ile ilgilenenler tarafından ilgi gördü.

Senai Demirci Ne Doktoru

Senai Demirci 1990 yılında Malatya’da hekim olarak göreve başlamıştır. Bir çok kişinin kendisini İlahiyatçı sanmasından dolayı genelde mesleği hakkında yanlış bilgiler bulunmaktadır. Senai Demirci Marmara Tıp Mezunudur. İftar programlarından tanıdığımız senai aslın Tıp Doktorudur.

Senai Demirci Eşi Kim

Senai Demirci kimdir sorusuna cevap verdikten sonra sizlere Senai Demirci eşi kimdir hakkında bilgi vermek istiyorum. Senai Demirci eşi Semine Demirci dir. Yazar olan Semine Demirci Araştırma – İnceleme, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman kategorisinde pek çok kitabı bulunmaktadır. Senai demirci boşandı mı sorusuna cevap vermek gerekirse kendisi halen evlidir ve boşanmamıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu