Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Maskeler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Maskeler

Yüz bölgesi, ister kadın olsun ister erkek ne kadar temiz, bakımlı güzel görünürse insanlar oluşturduğumuz ilk izlenimde o derece etki olacaktır. Cilt Bakımına önem veren ve bu konuda hassas olan bayanlar pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak için maddi yada menevi bir takım çabalarak içerisine girmektedir. Sizler cildinize önem verirseniz karşılığını fazlası ile alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Cilt Bakımı yaparak güzel görünen, pürüzsün bir görüntüye sahip olmak için maddi ve manevi harcamalar bazen çok yüksek ücretler tutsada aynı yöntemleri evde uygulayan ve neredeyse bedavaya getiren insanların sayısıda bir hayli fazla, bu konuda özveri göstermek, sabırlı olmak, cildinize zarar veren etkenleri ortandan kaldırmak ile başlayacağınız bu  sürecin sonunda; bakımlı, siyah noktaların ,akne yada cilt lekelerinin olmadığı gergin ve pürüzsün bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalısınız?

Sizler anlatıklarımın olması için için ilk yapmanız gereken kural cildinizi çok iyi tanımaktır cilt tipi yapı olarak 4 kısıma ayrılır bunlar:

  • Yağlı Cilt
  • Kuru cilt
  • Karma cilt
  • Hassas cilt 

Cilt tipinizi belirlemeniz öncelikle nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Diğer yandan sigarayı bırakmanız, stresten ve tozlu ortamardan uzak durmanız , cildimizin direk güneş ışınlarına maruz kalmasını engellemek, aşırı rüzgarlı veya kuru havalardan cildimizi korumak, kozmetik ürünlerin cildimizde yarattığı tahrişi önlemek için çaba göstermemeniz cildinizde istenmeyen sorunların oluşmasına sebep olabilir.

Bu saydığım maddeler aslında sadece cildiniz için değil bütün vücud yapınızı korumak ve sağlıklı birer birey olmak adına çok önemlidir. Sigarayı bırakarak her cildinizi hemde kendi sağlığınızı korursunuz yada güneşten korunarak cilt kanseri olma riskini azaltabilirsin yada çok tozlu ortamlarda uzaklaşarak cildinizdeki gözeneklerin tıkanmasını engellersiniz hemde tozlu ortamlarda bulunan kirleri solumazsınız.

Bütün bunları uyguladıktan sonra pürüzsüz bir cilt için ne yapabilirim nasıl pürüzsüz bir cilde sahip olabilirim diye araştırmalar yapan internet siterinde gezen, kozmetik ürünlerin bilgilerini araştıran yada videolarını izleyen kişilerin sayısı anımsanacak kadar az değil.

Bununla beraber pürüzsüz bir cilt için araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan pürüzsüz bir cilt için maske, pürüzsüz bir cilt için peeling, pürüzsüz bir cilt için krem , pürüzsüz bir cilt için fondöten tarifleri aslında cilt bakımını daha kolay bir hale getirirken doğal olan bu yöntemler cildinizin eski görüntüsünü kazanmasını sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise bu tariflerin doğal olması kozmetik markalı ürünlerin olmamasıdır. Evde kendinizin yapacağı doğal cilt bakımı ile hem sağlıklı şekilde cilt bakımı yaparken hemde gereksiz yere masraf altına girmeyeceksiniz.

Kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan kimyasal bileşenlerin cilde aslında yarardan çok zarar verdiği ilerleyen zamanda dahada belli olmaktadır. Kozmetik ürünler cilt yapınızı genel olarak tahriş ederken yan etkileri ile dönüşü olmayan etkilere yol açabilmektedir. Bütün bunların önüne geçebilmelk için evde kendi doğal ürünlerinizi yapabilir yada cilt maskenizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

EVDE YÜZ KREMİ NASIL HAZIRLANIR MERAK EDİYORSANIZ TIKLAYINIZ.

Parlak ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Pürüzsüz bir cilt için bitkisel çözümlerim önemini artık neredeyse bilmeyen yoktur. Bu bitkisel ürünlerin doğal olması, sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmanız için size her zaman yarar sağlayacaktır. Cidinizin pürüzsüz ve gergin olması sonucunda yapacağınız makyaj teknikleri ile güzelliğiniz ön plana çıkacağından hiç şüpheniz olmasın. Yüzünüze yapacağınız bakımın kilit noktalarını şu şekilde ifade edebiliriz;

  • Düzenli ve sağlıklı şekilde beslenme
  • Günde 2 litre su içilmeli
  • Omega 3 içeren C vitamini A ve E V vitamini

Bunların dışında pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılması gereken diğer kurallar ise sabah akşam yüzümüzü soğuk su ile yıkamaktır soğuk su kan dolaşımını hızlandırdığında cilde büyük yarar sağlayacaktır. Akşamları yatmadan önce makyaj artıkları cilt toniği ile mutlaka temizlenmeli ve tıkalı olan gözenekler bu şekilde açılmalıdır. Cildinizin gözeneklerinin açık olması hem sivilce hemde siyah nokta oluşumunu engeleyecek ve cilidiniz nefes alacaktır.

Pürüzsüz bir cit için maske tarifleri cilt bakımın en önemli konudur cildiniz canlanırken yüzünüzde bulunan  ölü derininde ortadan kalmasını sağlayacaksınız, yapımı çok kolay olan her evde bulunan kolay malzemelerle yapılan bu cilt bakım maskeleri tarifi   herkes tarafından benimsenen tariflerdir. Sizlerde pürüzsüz bir cilt için evde maske tarifleri yaparak cildinize gereken önemi verebilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Maske Tarifleri

Pürüzsüz ve canlı birde sahip olmak için cilt bakımın en önemli konularından biride cilt bakım maskelerini düzenli olarak uygulamaktır. İşte pürüzsüz bir cilt için maske önerileri;

Limon Suyu Maskesi

Bir adet taze sıkılmış limonun içine az miktarda su katarak cildinize pamuk yardımı ile sürüp 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Bu maske hassas ciltleri tahriş etmesini önlemek içindir ama cildiniz çok hassas ise 10 dakikadan fazla beklemeyiz.

Yumurta Akı ile Limon Suyu

Yarım adet limonun suyunu bir kaseye sıkıyoruz bir adet yumurtanın beyazını ekleyip iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı göz çevresi hariç yüzümüze uygulayıp 15 dakika beklememiz yeteri olacaktır, soğuk su ile durulamanız yeterlidir bu karışım haftada 1 kere yapmanız sonucu 2 ayda cildinizin gerginleştğini ve canlandığını görebilirsiniz.

Bal maskesi

Organik ve doğal bal olması etkisi için çok önemlidir. Bir miktar bal’a az miktarda su ekleyip inceltiyoruz ve karışımı yüzümüze sürüp 15 dakika bekliyoruz ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Bu bal maskesini pürüzsüz bir cilt yapısı kazanmak için haftada 1 kere denemeniz yeterlidir

Kahve Maskesi

Her halde evinde kahve pişmeyen kimse yoktur. Kahvelerinizi içtiniz dipinde kalan kahve telvesini parmaklarınızla sıyırıp yüzünüze sürün hem doğal hemde çok iyi bir cilt maskesi olan kahve telvesi cildinizi pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu kahvenin şekersiz olması gerek yüzünüze sürerken de masaj yapar gibi sürüp 10 dakika beklemeniz yeterlidir. Açıkçası bunu her kahve içtikten sonra yapabilirsiniz.

Patates Maskesi

Çiğ olarak dilimlediğiniz patatesleri buzdolabında 10-15 dakika bekletiyoruz. Soğuduktan sonra dilimlediğimiz patatesleri cildinize masaj yapar gibi sürünüz patatesinin suyunun çıkığını göreceksiniz bu suyu yüzünüze iyice yayın ve 15 dakika patatesleri de yüzünüze koyarak bekleyin süre dolduğunda yüzünüz yıkamanız yeterlidir.

Zerdaçal, Yulaf ve Limon Suyu Maskesi

Bu üç malzemeyi bir kaba koyarak iyice karıştırınız hazırladığınız karışımı parmaklarınız yardımı ile yüzünüze hafiften bastırarak sürünüz ve 30 dakika bekleyiniz işlem bittiğinde yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız yeterlidir bu karışımı haftada 1 kere yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları