Pruzon Pomad Kaşıntı Kremi Kullanımı

Pruzon Pomad Kaşıntı Kremi Kullanımı

Pruzon Pomad Kaşıntı Kremi Kullanımı kaşıntı, pişik, anal fissür, yağlı egzama tedavisinde kullanılan pruzon krem Türkiye’de ilk bitkisel kortizon içeren ürünlerden biridir. Bitkisel kortizon sayesinde kortizonun yan etkilerine maruz kalmadan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kortizonlu kremler mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalı ve yan etkileri görüldüğünde krem kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Kortizonlu kremler sınıfında yer alan ama içeriğinde bulunan bitkisel içerikler sayesinde kortizonun etkilerine maruz kalmadan kullanabileceğiniz bir ürün olan Pruzon krem hakkında sizlere bu yazımda bilgi vererek kullanım alanları ve Pruzon kremin kullanım şeklini anlatmaya çalışacağım.

Pruzon Pomad Nedir

Pruzon pomad içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal özler sayesinde pek çok kullanım olanı bulunan etkili bir merhemdir. Eczanelerde reçeteli ve reçetesiz olarak satılan Pruzon merhem doktorlar tarafından sıklıkla cilt sorunlarında yazılan kremlerin başında gelmektedir.  Pruzon merhem 40 gramlık alüminyum tüplerde ve tek kullanımlık paketler şeklinde satılmaktadır.

Pruzon krem fontöten görüntüsünde olduğundan sürüldüğünde belli olmaz. Pruzon merhem bilinen aksine sadece sadece kaşıntı kremi değildir. Bitkisel bir ürün olan pruzon pomad ister bebeklerde isterse yaşlılarda rahatlıkla kullanılabilir.

Pruzon Krem İçeriği

Prozon Pomad‘da aktif olarak 4 ana bitkisel ve doğal öz bulunur. Pruzon merhemin içerisinde bulunan maddeler;

  • Kalamin: Pişiklerde ve yatalak hastalarda oluşan tahriş üzerinde çok etkilidir. Pişiklerde kortizonlu kremlerden daha fazla etki gösterdiği bilinmektedir. Ayrıca böcek sokması, tahriş, yanma, kaşıntı üzerinde yoğun etkisi vardır.
  • Çinko Oksit: Pisik ve yara tabakası üzerinde çok etkilidir. Sürüldüğü yerde koruyucu tabaka oluşturarak kısa sürede iyileştirici etki gösterir en sık kullanıldığı alan pişik tir. Mikrop öldürücü etkisi vardır.
  • Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü): Kortizonun bitkisel halide diyebiliriz. Bitkilerde bulunan kortizon asla zarar vermez ve yan etkileri görülmez. Normalde kortizonlu kremler 4-5 günden fazla kullanılmazken eğer kremin içerisinde bu içerik varsa daha uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alerji sonrası oluşan cilt sorunlarında ve ödeme oluşumunu yok ettiği bilinmektedir.
  • Çay ağacı yağı: Bu yağ Avustralya da yaşan bir ağaçtan elde edilir. Mantar, bakteri, virüs ve cilt hasarlarında çok etkilidir. Yapılan yüzlerce bilimsel çalışmada mantarlar üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır.

Pruzon pomad bu 4 içeriği barındıran tek kremdir. Bir tüpte bu 4 bileşenin bulunma yoğunluğu ise;

Kalamin % 4
Melaleuca alternifolia (TTO,Tea tree oil,çay ağacı yağı) % 1
Çinko oksit % 5
Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü extractı) % 1

Pruzon Pomad Nerelerde Kullanılır

Pruzon krem kullanım alanları en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.  Pruzon pomad tercih edildiği kullanım alanlarında yan etki barındırmaz bu nedene gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İşte pruzon kullanılan yerler:

Makat kaşıntısı ( Anal Fissür)

Makatta kaşıntı genelde makatta oluşan çatlak olarak adlandırılır. Makatta çatlak bulunması kişiyi aşırı derecede rahatsız eder sanki tel yada çam parçaları batma şeklinde acı olur. O kadar rahatsızlık verir ki kişi sosyal hayattan bile kopabilir. Bütün gün kaşıma ovalama hissi çatlağı iyileştirmediği gibi makatta bulunan çatlağın daha adaha büyümesine neden olur. İşte sizlere bu konuda gözü kapalı olarak Pruzon pomad tavsiyesinde bulunabilirim. Eğer Anal fissür sorununuz varsa mutlaka deneyebilirsiniz. İki gün içerisinde acıların azaldığını ve yok olduğunu göreceksiniz. Kortizonlu kremlerin aksine asla zarar vermez.

Genital Kaşıntı

Genital bölgede matarlara bağlı oluşan kaşıntılar hayatı kabusa çevirdiğinde Pruzon krem sürüldüğünde kaşıntının yok olduğu ve rahatsızlığın geçtiği görülmüştür. Unutulmaması gereken durum ise genital bölge kaşıntısı mutlaka tedavi edilmelidir.

Egzama

Ellerde ve yüzde görülen egzema tedavisinde kullanılan kortizonlu kremlerin aksine mutlaka pruzon pomad kullanmak sornunun kısa sürede ortadan kalmasına sebep olacaktır. Yüzde yağlı egzama tedavisinde pruzon kısa sürede iyileştirme sağlamaktadır. pruzon krem seboreik dermatit Egzama yüzde görülebileceği gibi yağlı saç ve ciltte görülmektedir. Yağlı egzama tedavisinde olumlu sonuçlar verildiği görülmüştür. Pruzon krem seboreik dermatit sorunlarında doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Bebeklerde Oluşan pişik ve Yatalak Hatalarda oluşan Tahrişte

Bebeklerin alıntının pişik olması bebeği çok rahatsız ettiğinde az miktarda pruzon pomad sürülerek kısa sürede iyileştirir. Aynı şekilde yatalak hastalarda oluşan tahriş ve pişik bu krem sayesinde rahatlıkla geçmektedir.

Cildi onaran ve koruyan Pruzon merhem ciltte tabaka oluşturarak cildi korur. Diğer kullanım alanları ise;

Mayasıl
Bebeklerde oluşan pişikler
Kurdeşen
Genital kaşıntılar
Makat bölgesinde oluşan kaşıntılar
Yaralarda
Cilt tahriplerinde
Oluşan ödemlerde

Pruzon Merhem Nasıl Kullanılır

Pruzon merhem kullanım şekli kullanılacak bölgenin durumuna göre değişse de genelde kullanım yöntemleri aynıdır. Doktorunuz aksini belirtmedikçe pruzon merhem kullanım şekli;

İlk 3 gün kaşıntının olduğu bölgeye sabah ve akşam ince tabaka halinde sürülür. 3. günün sonunda günde 1 defa sürmek yeterlidir.

Pruzon makata nasıl sürülür? Pruzon merhem makat bölgesine ince tabaka olacak şekilde parmak ile az miktarda anal bölgenin içerisine girecek şekilde sürülür. Günde 2 defa kaşıntının geçtiğine emin olana kadar kullanımı devam edilir.

Pruzon genital bölgeye nasıl sürülür? Az miktarda pruzon merhem alınır ve genital bölgenin üzerine takaba olacak şekilde sürülür. Makat bölgesinin aksine genital bölgenin içerisine sürmeye gerek yoktur. Yüzeysel olarak sürmeniz yeterlidir.

Pruzon Krem Yan etkileri

Pruzon merhem nerede kullanırsanız kullanın bilinen bir yan etkisi yoktur. Zaten bu kremin tercih edilmesindeki en büyük etken ise her hangi bir yan etki bulunmamasıdır. Çok nadir olarak kızarıklık görülse de genelde 1-2 gün içerisinde yok olmaktadır.

Pruzon Krem Nerede Satılır

Pruzon merhem reçete ile satılmaktadır ve bütün eczanelerde bulunmaktadır. Pruzon merhem kullanmak isteyenler pruzon krem nerede satılır sorusunu merak ettiğinden sizlere pruzon satış yerlerini yazmak istiyorum,eczanelerde, sağlık kuruluşlarında internet sitelerinde ve pruzon resmi sitesinde satılmaktadır.

Pruzon Krem Hamilelik Dönemde Kullanılır mı

Pruzon pomad hamilelik döneminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Deri tarafında emilmediği için hamilelik döneminde bilinen bir yan etkisi yoktur.

Pruzon Merhem Emzirme Döneminde Kullanılır mı

Pruzon merhem emzirme döneminde rahatlıkla kullanılabilir. Deri tarafından emilmediği için anne sütüne geçmediği bilinmektedir.

Pruzon Pomad Muadil

Pruzon pomad muadili bulunmamaktadır. Pruzon pomad eşdeğer ilaç yoktur. Prozon merhem devlet ödüyor mu yada pruzon merhem sgk karşılıyor mu sorusu merak edilen soruların başında gelmektedir Sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Pruzon merhem devlet ödüyormu

Reçete ile satılan pruzon merhem doktorlar tarafından sıklıkla yazılan bir kaşıntı kremidir. Pruzon merhem reçete ile alındığında devlet tarafından ödenmektedir.  Sağlık bakanlığı bu kremi reçete ile yazıldığı zaman karşılamaktadır. Pruzon merhem sgk tarafından karşılanan bir kremdir. Pruzon merhem direk eczaneden almak yerine doktorunuza danışarak daha uygun fiyata almanız mümkün.

Pruzon Merhem Fiyatı

Bu kadar etkili olan pruzon pomad fiyatı etkisi büyük ama fiyatı küçük kremler arasında yer almaktadır. Pruzon krem fiyatı 30 lira olarak satılmaktadır.  Eğer reçete ile alırsanız fiyata daha uygun gelmektedir.

Pruzon Pomad Kullananlar

Pruzon pomad kullananlar ve pruzon krem yorumları bu kremi kullanmış ve etkisi görmüş kişilerin yorumlarıdır. Pruzon kullananlar genelde etkisini gördüklerini ve hiç yan etki ile karşılaşmadıklarını yazmışlardır. İşte pruzon krem yorumlar ve pruzon krem kullananlar;

  • Ana Fissür ağrım dayanılmaz bir hal almıştı doktorum bu kremi tavsiye etti haftalarca çektim dayanılmaz acılar 2 günde geçti. Gerçekten harika bir krem
  • Kortizonlu olmadığından gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Pişik olduğunda sürüyorum anında etki gerçekten Pruzon merhem harika bir krem
  • Doğal kortizonlu bu kremi yağlı egzamalarım için kullanıyorum. ben faydasını gördüm sizlerinde kullanmasını tavsiye ederim.
  • Genital bölgede aşırı kaşıntı vardı artık kaşıntıdan duramayacak bir hale gelince doktora gittim ve bu kremi verdi 3 gün kullandıktan sonra kaşıntı tamamen geçti çok etkili ve işe yarayan bir krem mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Bebeğim pişik olduğunda ilk kullandığım krem artık evde devamlı bulunduruyorum. Bebeğime hiç zarar vermiyor.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.