Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mor Göz Makyajı Günümüde bayanlar cilt bakımlarına aşırı derecede önem vermekte, tabi konu birde makyaj oldumu hassasiyet dahada artmakta. Teknolojinin gelişmesi ile makyaj tenkikleri ve makyaj modelleri hakkında bilgi almak isteyen bayan hemen internetten araştırma yapmaktadırlar.

Mesala: Göz makyajı nasıl yapılır veye siyah göz makyajı nasıl yapılır şeklinde yapılan aramalarda sayısız makyaj sitelerden rahatlıkla alakalı konulara cevap bulabilirsiniz. Diğer yandan konumuz olan mor göz makyajı ile yararlı yazılarıda bulmak mümkündür.

Mor Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mor göz makyajı ve genel olarak diğer canlı tonlardaki renkleri kullanarak harika bir makyaj ile güzelliğinizi ön plana çıkarabilir, çevrenizdeki insanların dikkatini çekebilirsiniz.

Aktif olarak siyah göz makyajını seven bayanların siyah göz kalemi ve eyeliner ile yaptıkları makyajda değişiklik yapıp mor göz makyajı yapmaları değişiklik sağlayacaktır. Daha seksi, daha anlamlı olan mor göz makyajı ile eksrta kalem çekerek mor dumanlı göz makyajı sizi farklı kılacağından emin olabilirsiniz.

Mor Göz Makyajı Çeşitleri

Mor göz makyajı anlatmadan önce, makyajınınız sağlıklı olması için mor tonlarına 3 farklı fara sahip olmanız gerektiğini mutlaka bilmeniz gerekir.

Makyaja başladığınız zaman tonlama yapılırken çekici ve alımı bir göz görüntüsü elde etmek için mutlaka değişik tonardaki renklerin bir araya getirilmesi sağlanmalıdır.

Mor göz makyajına başladığınızda dikkat etmeniz gereken ilk kural 3 tondaki mor reklerden orta tonda olan ile başlamalısınız. Orta tondaki rengi göz kapağınızın üzerine yayarak sürmeniz gerekir. İşlemin devamında göz kapağınızın üst kısmına en açık tonu sürüyoruz ve son işlem olarakta göz kapaklarınızın alt kısımına en koyu reng ile rötüş yapıyoruz.

Mor göz makyajı ile birlikte uygulanacak diğer tarz çeşirleri ise;

Göz kapaklarınıza yapacağınız makyaj işleminde daha alıcı ve daha dolu bakışlar için metalik tonlardaki renkleride makyajınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

Büyük göz yapısına sahip olan bayanların makyaj işleminde beyaz yada simli göz kalemi ile gözün iç kısımlarına uygulama yaparak herkesi kendine hayran bırakmasına kaçınılmazdır.

Kipriklerin dip kısımlarına aşırı derecede fazla olmamak kaydı ile mürdün rengindeki farı uyguladıktan sonra, bunuda üzerine mat tonlardaki farı uygulamanız hem değişiklik hemde kalın bir kiprik görüntüsü kazanmasını sağlayacaktır.

Eğer koyu tene sahip bir bayansanız mor renk makyajı yaparken ton olarak lila tonlarını seçmeniz ve aynı tonda kalemleri kullanmalısınız. Bu şekilde makyaj yaparak hem hafif bir makyaj görüntüsü elde ederken hemde çok tatlı bir görüntü elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.