Ela Göze Yakışan Makyaj, Saç ve Kıyafet Renkleri

Ela Göze Yakışan Makyaj, Saç ve Kıyafet Renkleri

Ela Göze Yakışan Makyaj, Saç ve Kıyafet Renkleri Herkesin bildiği üzere ela göz rengi; kahverengi ile yeşilin karışımdan oluşmaktadır. Çok nadir de olsa yeşilin maviyle bir arada bulunduğu turkuazla da bir araya gelebilir. Göze renk veren iris tabakasında, göz bebeğine yakın olan içteki yuvarlak kısım genelde kahverengi, dıştaki yuvarlak çerçeve ise yeşilden meydana gelir. Kahverenginin daha donuk bir renk ve yeşilin açık renk olması bakımından, bu tür gözlere ilk bakıldığında sadece kahverengi olarak algılanabilir. Bu yüzden giyilen kıyafetlerin renkleri, ela göz rengini kendini göstermesi açısından önem taşır. Kıyafete ek olarak sahip olunan ten ve saç rengi, kullanılan makyaj tonları ve yapılan gölgelendirilmeler, her göz renginin belirginleşmesini ve parlak bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar.

Ela göz rengine yakışan kıyafetler ve renk tonları seçiminde mutlaka abartıya kaçılmamalı kıyafet, makyaj ve saç uyumu sağlanarak gözler ön plana çıkartılmalıdır. Sizlere bu yazımızda ela gözlere yakışan renkler, ela gözleri ortaya çıkaran makyaj ve saç renkleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ela gözler nasıl belirginleştirilir

Ela göze sahip kişilerin ilk olarak göz renklerini ortaya çıkarmak için yaptıkları en büyük yanlış ise; yeşil tonu baskınsa yeşili, mavi yani turkuaz tonu baskınsa mavi giysileri veya makyaj tonlarını seçmeye yönlenmelidir. Bu renkler ve bunların özellikle yüze yakın yerlerde tercih edilmesi, ela gözlerin rengini ortaya çıkarmanın aksine gözlerin tamamen kahverengi ve koyu görünmesine neden olur.

Ela gözü ortaya çıkaran kıyafet renkleri

Turuncu, lavanta, mor, bordo, mürdüm ve natürel renkler ( taş rengi ve toprak tonları) ela gözlü kişilerin mutlaka gardırobundaki giysilerin renkleri arasında bulunması gereklidir. İster t shirt, ister gömlek, ister kazak ya da palto, bu renklerden seçilmelidir. Tamamen sayılan renklerden arasından birini seçerek baştan aşağıya giyinmek yani tek bir renk kullanmak da yanlıştır. O gün kullanacağınız kombininiz içinde sayılan renklerden birini, bir parça da kullanılması yeterli olacaktır.

Lavanta rengi günlük kullanım için idealdir. İşe giderken kullandığınız siyah etek- ceket veya etek- pantolon takımın içine giyilen gömlek beyaz yerine lavanta rengi seçilebilir. Kot pantolonun üzerine giyilen lavanta rengi bir kazak ya da boyuna sarılan bir atkı, başa takılan bere veya saç tokası mükemmel detaylar arasındadır.

Gece giyiminde ise füme rengi, siyahtan daha çok tercih edilmelidir. Grinin içinde bulunan renk yansımaları ela gözün özelliğini vurgulayacak niteliktedir.

En az kıyafet kadar önemli olan aksesuar ve mücevher seçiminde kullanılan renkler, hem kıyafet hem de gözlerle uyum içinde olmalıdır. Gold aksesuarlar ela gözlülerin vazgeçilmezleri arasında bulunmalıdır. Gözlerin ışıldamasına, kahverenginin yeşil veya maviden ayrışmasını sağlar.

Ela gözlere makyaj

Makyajda ise mutlaka natürel gölgeler kullanımına dikkat edilmelidir. Ela göz rengi kahverengi ve siyah gözler gibi koyu renk göz grubuna girer. Bu gruptaki gözleri parlak göstermek gerekir. Ela göz rengine sahip olduğunuzu vurgulamak için, mor eyeliner kullanmak yapılacak en önemli ve ünlü makyaj ustalarının sakladığı makyaj hilesidir. Eğer saç renginiz siyah veya koyu renk ise kahverengi kalem, haki renk far ve aydınlık vermek için parlak fildişi rengi aydınlatıcı diğer bir far günlük bir makyaj için idealdir. Ayrıca siyah rimel kullanmaktansa kahverengi tercih edilmelidir. Nude tonlarda bir ruj ve yine bronz bir allık makyajınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Ela gözlere yakışan saç renkleri

Saç renginizi kahverengi veya siyah gözleriniz yeşil ile karışık ela ise; açık renk maviler, füme ve gri, kıyafetlerinizin büyük bir çoğunluğunu oluşturmalıdır. Eğer gözleriniz mavi ile karışık ela ise mavi yerine yeşil tonlarına sahip olmalısınız.

Kızıl saçlı ela gözü iseniz; morun her tonu, siyah, taş rengi, çok koyu yeşilleri kullanabilirsiniz.

Sarışın ve ela gözlüyseniz genel olarak tüm ela gözlülerin kullanması gereken renklere ek olarak devetüyü, beyaz, bej, mercan, somon gibi renkler tercih edilmelidir. Ayrıca toprak tonları, alışveriş listesinin en üstünde olmalıdır.

Yüze daha yakın olarak kullanılan aksesuarlar gözlüklerin, özellikle numaralı olanların gold veya mor çerçeveli olarak tercih edilmesi , ela gözlerin ilk bakışta fark edilmesini sağlayacaktır.

Ela Göz Nasıl Yeşile Döner

Genelde gözleri ela olanlar ela gözleri yeşil göstermek için çeşitli renk kombinasyonları denese ela gözlerin yeşil olmasını sağlayan en büyük etken ışıktır. Güneş ışığına çıktığınızda gözlerinizin dahada yeşil olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ela gözleri yeşil göstermek için hafif kahverengi renk tonlarında makyaj yapmak size bu konuda destek sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet