Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları (Kolay Yöntem)

Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları (Kolay Yöntem)

Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları ve Aşamaları Eyeliner çekmek, pek çok makyaj malzemesinde olduğu gibi pratik isteyen bir uygulama. Ancak, tabii ki bunun da kolay yolları var. Eyeliner çekmenin püf noktalarını öğrenmek için, Emma Stone’un mükemmel eyeliner görünümlerini hayata geçirmiş olan Chanel makyözü Rachel Goodwin’in neler söylediğine bir bakalım.

Rachel Goodwin, eyelinerınızı elinize almadan önce her zaman ten renginde bir farı göz kapağınıza uygulamanın, kedi gözü stilinizi öne çıkarmada faydalı olacağını söylüyor. Bu küçük hatırlatmadan sonra kendi tekniklerinden bahsediyor.

Eyeliner Çekme Aşamaları

1) Dıştan İçe Doğru Uygulayın

Göz kapağınıza eyeliner uygularken, her zaman gözünüzün burnunuza uzak olan en dış köşesinden başlayın. Gözünüzün iç köşesine doğru yaklaştıkça, çektiğiniz çizginin kalınlığını azaltın ve daha az ürün uygulamak için daha az bastırın. Çünkü, gözünüzün dış köşesinde daha yoğun olan renk pigmentleri, kirpiklerinizin daha uzun ve belirgin görünmesini sağlayacaktır.

2) Kirpik Diplerini Unutmayın

Eyeliner fırçanızın ucunu her zaman kirpik diplerinize yakın tutmalısınız. Ne kadar ince ya da ne kadar kalın çekmek istediğiniz fark etmez, eğer kirpik dipleriniz boş kalırsa, eyelinerınız havada süzülüyor gibi görünecektir.

3) Küçük Vuruşlar Yapın

Tüm göz kapağınızı kaplayan tek ve upuzun bir çizgi çekmeye çalışmak yerine, fırçanızın küçük vuruşlarıyla yaptığınız kısa çizgileri birleştirerek gidin. Bu işlem, elinizi daha sabit tutarak, size eyeliner fırçası üzerinde daha iyi bir kontrol sağlayacaktır.

4) Hatalarınızı Düzeltin

Gerçek şu ki, en profesyonel makyaj sanatçısı bile zaman zaman eyeliner fırçasının kontrolünü kaybeder. Bu noktada, sakın bütün makyajınızı silmeye kalkmayın. Sadece, bir kulak çubuğunu ve fondöteninizi hazır bulundurun. Kulak çubuğunun ucuna damlatacağınız bir damla fondöten, bir silgi görevi görecek ve taşırdığınız kısımları toparlayacaktır.

5) Dağıtın

Eğer keskin bir şekilde eyeliner çekemediğinizi düşünüyorsanız veya sonuçtan memnun değilseniz, üçgen eyeliner fırçanızın yardımıyla eyelinerınızın üst çizgisini hafifçe silikleştirin. Bunu, fırçanızı bastırmadan, küçük dairesel hareketlerle yapabilirsiniz. Gözünüzün iç köşesine doğru olan kısmı fazla dağıtmamaya ve eyeliner çizginizi her yere bulaştırmamaya dikkat edin. Ayrıca bu teknik, daha doğal bir görünüm için de ideal olacaktır.

Göz Kalemi ve Eyeliner Nasıl Kullanılır

  • Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.
  • Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.
  • Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.
  • Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.
  • Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.
  • Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner’la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.
  • Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Sizlere bu yazımızda eyeliner çekmenin püf noktaları ve eyeliner çekme aşamalarından bahsetmeye çalıştım.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.