Limonlu Kahve Neye İyi Gelir? Kahve Limon Karışımı Kilo Vermenizi Sağlar Mı?

Limonlu Kahve Neye İyi Gelir? Kahve Limon Karışımı Kilo Vermenizi Sağlar Mı?

Limonlu Kahve Neye İyi Gelir? Kahve Limon Karışımı Kilo Vermenizi Sağlar Mı? İçerdiği antioksidan bileşenler sayesinde sağlığa olan genel faydalarıyla öne çıkan iki değerli besin olan kahve ve limon beraber tüketildiğinde nasıl etkilere yol açtığı merak edilen lezzetlerdir. Kuru kahve limon faydaları ile ayrı ayrı öne çıkarken birlikte sunduğu faydalar ise içeriğimizde detaylandırılmakta, kahve limon karışımı kilo verdirir mi gibi merak edilen sorular sizler için aydınlatılmaktadır.

Limonlu Kahve Nasıl Yapılır?

Yapımı bir hayli hızlı ve kolay olan limonlu kahve için 1 fincan yani yaklaşık 250 ml. kahveyi ve 1 limonun suyunu bir araya getirerek karıştırmanız yeterlidir. Bazı kullanıcıların, özellikle ishal gibi şikayetler için bu karışımı deneyenlerinse bir yemek kaşığına az miktarda kahve alıp üzerine yarım limonu sıktığı bilinmekte, tüketim alışkanlıklarına göre ölçüyü bu şekilde değiştirmek mümkün olmaktadır.

Limonlu Kahve Neye İyi Geliyor?

Limonlu şekilde tüketmenin potansiyel sağlık üzerine olumlu etkilerinden yola çıkarak kahve tüketiminin tavsiye ediliyor olması, haliyle akıllara limonlu kahve neye iyi gelir sorularını getirmektedir. Kahve içerisine limon eklemenin faydalı olduğunu savunanlar özellikle bu karışımın metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirdiğini iddia etmekte, baş ağrısı ve ishali de hafiflettiği söylenmektedir.

Kahveli limonun faydaları konusunu detaylandırmadan önce bu iki besinin ayrı ayrı oldukça faydalı olduğunu da hatırlamakta gerekmektedir. Amerikalıların yaklaşık %75’i tarafından her gün en az 1 kere tüketildiği iddia edilecek kadar yaygın bir içecek olan kahve, özellikle merkezi sinir sistemini uyandırması ve ruh halini iyileştirmesiyle tanınan ürünlerin başında gelmektedir.

Limon ise Citrus ailesine ait bir meyve olarak portakaldan ve mandalinadan sonra dünya genelinde en sık tercih edilen narenciyelerin üçüncüsü olmakta, içerdiği yüksek C vitamini ve antioksidan oranıyla asırlardır pek çok tıbbi alanda kullanımına rastlanmaktadır.

Bir araya geldiklerinde nasıl bir etki yarattıklarına dair hala kanıtlanmış bir deney veya makale bulunmasa da her ikisi de ayrı ayrı oldukça faydalı ve değerli olduklarını yüzyıllardır göstermiş olan kahve ve limon antioksidan bakımından son derece zengin bir karışım olmaktadır. Sağlığa dair kanıtlanmış faydalarıyla tanıdığımız bu iki gıda vücudu serbest radikallerin olumsuz etkilerinden korumakta, ancak limonlu kahvenin faydaları henüz herhangi yetkili bir kaynak tarafından onaylanmamıştır.

Yine de pek çok deneyen kullanıcı tarafından sözü edilen ve bilinmesi gereken olası faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

Limonlu Kahve Yağları Yakıyor mu?

Limon içeren pek çok kür ve karışım için duymaya alışkın olduğumuz iddialardan olan daha hızlı kilo verme ve yağ yakma etkisi, elbette kahve gibi kafein değeri yüksek bir içecekle bir araya geldiğinde limonun bu etkilerinin daha da yoğunlaşabileceğini düşündürmektedir. Limonun da kahvenin de doğru beslenme ve yeterli hareketlilik olmadan direkt ve tek başına kilo vermeye etkisi bulunmasa da limonun vitaminleriyle desteklenen metabolizmanın az da olsa hızlanma ihtimali bulunmaktadır.

Limonlu Kahve Baş Ağrısına İyi Gelir mi?

Migren ve baş ağrısı tüm dünya genelinde 50 yaşın altındaki pek çok kişinin yaşadığı hastalıkların başında gelirken haliyle ev tipi tedaviler de bu konuya dair merak edilenlerden olmakta, kahvenin baş ağrısı için kullanımı sık duyulan ipuçlarından olmaktadır. Kan damarlarını daralttığı için kafa tası yönündeki kan akışını hafifleyen ve ağrıları azaltan kahve, limonla birleştiğinde bu etkisini değiştirmemekte, haliyle baş ağrısına yönelik tedavi için bir fincan sade kahve tüketmek de yeterli olabilmektedir.

Limonlu Kahve İshale İyi Gelir mi?

Öğütülmüş toz kahve ve limonun bir arada içildiğinde ishali kestiği düşüncesi son derece yaygın inanışlar arasındadır. Kuru kahve limon ishale iyi gelir mi sorusuna yanıt oluşturabilecek kesin sonuçlu bir araştırma henüz bulunmamakta, aksine sıvı kaybıyla ilişkili bir rahatsızlık olan ishalin kahve tüketimiyle artması mümkün olabilmektedir.

Limonlu Kahve Cilde İyi Gelir mi?

Kahvenin limon gibi antioksidan içeriğinin yüksek olmasından dolayı limonlu kahve karışımı kullananların cildini iyileştirip iyileştirilemeyeceği merak edilmekte, kahvenin içeriğindeki CGA bileşeninin ciltteki kan akışını destekleyerek cildi güzelleştirmesi mümkün olabilmektedir. Ayrıca pul pul dökülmeden matlığa, akneden lekelere kadar pek çok cilt sorunu için aktif olarak kullanılan limonun aynı şekilde cilt için kullanılabildiği bilinmekte, ancak iki ürünün bir araya gelmesi faydalarını göstermesi için zorunlu olmamaktadır.

Sonuç olarak limonlu kahve baş ağrısına iyi geliyor mu veya zayıflatıyor mu gibi kesin etkiler hakkında yorum yapmak için henüz erken olmakta, çünkü bu sorulara yanıt oluşturan araştırmalar henüz kesin bir hal almamaktadır. Ancak herhangi bir risk veya yan etki yaratması beklenmeyen bu iki ürünü bir arada kullanarak ikisinin farklı faydalarını tek seferde almak mümkün olmakta, özellikle kullanıcı yorumlarına kulak verildiğinde bu kürün faydalı olma ihtimali görülebilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.