Kilo Aldırmayan Besinler

Paylaş
 

Diyetlerin Kurtarıcısı Kilo Aldırmayan Yiyecekler

Ne yesem yarıyor hep kilo alıyorum diye korkuyorsanız bu yiyecekleri tüketseniz dahi kilo almanızın şansı yok. Fit bir bünyeye sahip olmak ve sağlıklı bir şekilde yaşamak günümüzde çok zordur. Çünkü günümüzde hayatın temposu içerisinde kendimize zaman ayırmakta zorluk çekebiliyoruz. Ya da boş vakitlerimiz spor yapacak zamanı değerlendiremiyoruz. Bu nedenle çok kolay bir şekilde kilo alıyoruz. Kilo almamızın yanı sıra bunların ileri de yağa dönüşmesi ile birlikte beklenmedik hastalıklar ile baş etmek zorunda kalıyoruz. Hayatın kontrolünü ele almak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak bizim elimizdedir. Bu durumu düzeltmek ve kilo aldırmayan yiyecek tüketmek tamamen bizim elimizdedir.

Bu yazımızda sizlere fazla kilo aldırmayan ancak aynı zamanda bizi uzun süre top tutan yiyecekleri ve yaptıkları etkiler hakkında bilgi vereceğiz.

kilo aldırmayan gıdalar

Bu Gıdalar Kilo Aldırmıyor

Elma: Birçok çeşidi bulunan bu güzel meyveniz bir tanesinden alabileceğiniz kalori miktarı 100 olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu sayede çok uzun bir süre karnımız tok oluyor.

Yumurta: Kilo aldırmayan yiyecek ve aynı zamanda tok tutacak yemek denildiğin de akla ilk gelendir. Düşük bir kaloriye sahiptir ve kahvaltılarımızın vazgeçilmez besinlerinden birisidir.

Yulaf: Sizi hem besleyen hem de top tutmaya yarayan en etkili bir besinlerden birisidir. İçerisinde bulunan magnezyum, lif, demir ve kalsiyum bulunuyor. Bu yemek o an bulunduğumuz mevsime ait meyvelerle de tüketilir.

Brokoli: Birçok insan tarafından yenmese dahi yiyenlere birçok konuda destek olmaktadır. İçinde bulunan Protein, lif ve C vitamini bakımından çok zengin bir bitkidir. Kişiye tokluk hissi sağlamaktadır. Diyet listelerinde mutlaka bulunmaktadır.

Tarçın: Sadece kişiyi tok tutmaya yaraması değil aynı zamanda beklenmeyen kan düşmelerinin de önüne geçmesinde insanlara yardım etmektedir. Kolesterolü olanlar kontrol etmek isterlerse bunu tüketebilirler.

Acı Kırmızı Biber: Yapılan bilimsel araştırmalar ile acı kırmızıbiberin düzenli olarak tüketildiğin de kişiye yağ yakımın da etki sağladığı kanıtlanmıştır. Omlet ile birlikte tüketildiğinde tok tutma özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

Brüksel Lahanası: Sebzelerin ne kadar besleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. İçerisinde A, B ve C vitamini bakımından zengindir. Kilo aldırmayan yiyecek sorulduğunda artık neler olduğunu sizlerde biliyorsunuz

Havuç: Bir adet orta boy havuçta ortalama olarak 2 gram Lif bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan B ve C vitamini bağışıklık sisitemine iyi gelir.

Armut: 1 tane orta boy armutta 7 gram lif bulunmaktadır. Armut’ta 131 gram kalori var açlık hissini en aza indiriken tatlı isteğinide bastırır.

Ayrıca bu besinlerinde yanında bol bol su içmek ve düzenli şekilde spor yapmak fazla kilolardan kurtulmanızı sağlarken hada fit bir görüntü almanızı sağlayacaktır.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun