Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2021; Konya en büyük ve en önemli illerimizden biri olarak son derece kalabalık bir nüfusa sahip olmakta, temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup yoğun şekilde mevsimsel göç alan ve sanayileşme süreci devam eden bu ilde farklı gelir düzeyleri normal karşılanmaktadır. Ancak ekonomik dengesizlikler bazı vatandaşların yoksulluğu ile sonuçlanabilmekte ve yardıma muhtaç vatandaşların yanında Belediye yer almaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı bahsedilen yardım çeşitlerinde öne çıkar. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvurusu yapan ve olumlu yanıt alan vatandaşlar her ay kartlarına yüklenen bakiyelerle özgürce gereksinimlerini gidermekte ve giderleri için ciddi destekler görmektedir. Süreç hakkında sizlere aktardığımız bilgilerle siz de kartın başvurusuna ve alınmasına dair soru işaretlerine yanıt alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Yardıma muhtaç, geliri olmayan veya yetersiz gelirle yaşamını idame ettirmekte zorlanan vatandaşlar için geliştirilen bir yardım uygulaması olan Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı yoksul vatandaşlara maddi destek sağlamaktadır. Marketlerde kullanılabilen ve belirli limitleri olan bu kartları almaya hak kazanan vatandaşlar, mutfak eşyaları, kırtasiye malzemeleri, temizlik ürünleri gibi farklı temel ihtiyaçlarını ücret ödemeden alabilmektedir. Kartı alabilmek için başvuru yapılması ve gerçekten ihtiyaç olduğunun evraklarla ispat edilmesi gerekmekte, başvurusu onaylananlara farklı bakiyeler yüklenen kartlar dağıtılmakta ve her ay bakiyeler yenilenmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı kullanım şekline göre iki çeşittir. Tek kullanımlık ve sürekli kullanımlık yani kişisel olarak ikiye ayrılan bu kartlar ile ilçe merkezlerinde bulunan 9 farklı mağazadan alışveriş yapılması mümkündür. Tek kullanımlık kart yalnızca belirli bir süre kullanıma açık olmakta veya ekmek alınabilmesi için verilmektedir. Muhtaç durumda olan hanelerin düzenli şekilde gıda, temizlik, kırtasiye ihtiyaçlarını karşılaması içinse sürekli kartlar verilebilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Her ay binlerce Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvurusu alan Belediye, bu doğrultuda yoksul ve kimsesiz vatandaşları öncelikli olarak kabul etmektedir. Kendi başına yaşamayacak durumda olan engelli, yaşlı, hasta gibi kimseler Belediye’nin sosyal hizmetlerine ek bu kartın sunduğu imkanlardan faydalanabilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı için başvuru yapanlar verdikleri bilgiler neticesinde değerlendirilmekte, gazi ve şehit yakınları otomatik olarak kart almaya uygun görülmekte, başvuru sonrası vatandaşlara yardım alıp alamadığı hakkında bilgi verilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu direk olarak yardım talep eden kişi tarafından belediyeye gidilerek yapılabileceği gibi internet üzerinden başvurusu formu doldurarak sosyal yardım kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formunu doldurmak için https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linkine tıklayabilirsiniz. Belediye belli dönelerde sosyal yardım başvurusunu açarak talepleri toplamaktadır. Eğer başvuru formu sayfası açılmıyorsa belli aralıklarla kontrol etmeniz gereklidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

https://sosyalyardim.konya.bel.tr şeklindeki link üzerinden açıklama bulunan Belediye, tüm başvuruları yalnızca e-devlet üzerinden kabul etmektedir. Kendine bakabilecek ve internet üzerinden başvuruda bulunabilecek yetilere sahip olmayanlar muhtarlık, zabıta gibi birimlerin yaptığı ihbarlar neticesinde değerlendirme olmaksızın kart alabilmektedir. Ancak yeni başvuruların hem yoğunluğu azaltmak hem işlemleri kolaylaştırmak için e-devlet üzerinden form doldurarak gerçekleştirilmesi talep edilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Kart başvurusu için kullanılması gereken web sitesi linki https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu şeklindedir. Bu linke tıklayarak form doldurmak ve yetkilerin inceleme yapması için beklemek gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuruda verdiğiniz bilgilerin doğru ve anlaşılır olması çok önemlidir. Başvuruda bulunurken ev adresinin doğru girmeniz gereklidir. Sosyal yardım kartı başvuruda bulunurken verdiğiniz ev adresine gönderilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Formu

Yardıma başvuru için tıkladığınız link ile e-devlet sayfasına erişmeniz mümkün olmakta, burada yer alan formu doldurmak ise başvuruyu başlatmak için yeterli olmaktadır. Tüm verileriniz e-devlet sistemi içerisinde yer aldığından muhtaçlık ve gelir durumu açıkça kontrol edilebilmekte, bu nedenle Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvuru formu doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Telefon Numarası

Konya Büyükşehir Belediyesi yardımlardın yararlanmak yada sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için ALO 153 sosyal yardım numarasını arayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı sorgulama işlemi için bizzat belediyeye gidebileceğiniz gibi dilerseniz internet üzerinden belediyenin resmi sitesinden sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Konya yardım kartı başvurusunda bulunan kişilere ayrıca SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limit Ne Kadar?

Sosyal kartlar kişi değil, hane bazında verilmekte, her haneden yalnızca bir kişinin başvuru yapmasına imkan tanınmaktadır. Hane halkının nüfusuna göre değişen kart limitleri ise şu şekildedir:

  • 3 kişilik aileler için 75 TL
  • 4 ve 5 kişilik aileler için 100 TL
  • 6 ve daha fazla kişilik aileler için 150 TL

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Gerekli Belgeler

Online başvuruda bulunmak için gereken tek evrak eksiksiz doldurulan dijital form olmakla birlikte, internete erişimi olmayıp yüz yüze başvuru yapacak olanlarından fiziksel bir form doldurması ve beraberinde kimlik fotokopisi vermesi istenmektedir. Ancak tüm başvuruları dijital olarak kabul etmenin avantajlarına vurguda bulunan yetkililer, her fırsatta e-devlet kullanımının öncelikli olduğunu hatırlatarak gerekli görülmesi halinde farklı evraklar için iletişime geçmektedir.

Siz de Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı hakkında verdiğimiz güncel bilgiler ışığında başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonrası verilen kartlar ile pek çok farklı market şubesinden temel ihtiyaçlarınızı ücretsiz karşılama imkanına sahip olabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenir

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı bakiyeleri Ramazan ayına girmeden ve kurban Bayramından 1 hafta önce yüklenmektedir. Konya Belediyesinden düzenli olarak yardım alan kişilere ise bakiyeler düzenli olarak belediye tarafından size bildirilen tarihte düzenli olarak yüklenir.

Konya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı geçerli olduğu marketler bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı A101, BİM ve ŞOK marketlerde geçtiği gibi Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde kullanılır.

Konya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ayın Kaçında Yatar

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ayın belirli günleri tüm yardım kartı sahiplerine yatar. Düzenli olarak yardım parası alan kişilere her ayın son hafta bakiye olarak yüklenir.

Konya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Belediye yardım kartı alanların parça parça harcaması yada belli bir süre harcamaması sonucu genelde bir çok kişi Konya yardım kartında ne kadar bakiye kaldığını merak etmektedirler. Özellikle kartta bulunan tutara göre alış veriş yapmak isteyenler kasiyer görevlerine kartını uzatarak pos cihazından kalan bakiyeleri öğrenmeleri mümkündür.

Konya Belediyesi Yardım Kartı Tek Seferlik Mi

Konya Belediyesi yardım kartı maddi durumunuz ve sosyal güvence durumunuza bağlı olarak değişmektedir. Bazı kişilere düzenli olarak yardım kartı içerisine para yüklenirken bazı kişilere ise yılda tek sefer olmak üzere sadece Ramazan ayında yükleme yapılmaktadır.

Hane halkı geliri, çocuk sayısı ve evinizin kira olup olmadığına bağlı olarak yetkiler tarafından gerekli inceleme yapılarak ne kadar süre ve ne kadar yardım alacağınız belirlenir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BegonyaYardım BaşvurusuBelediye Yardımları Turkcell Bedava İnternet