Kızlık Zarı Muayenesi Dikimi ve Fiyatları

Kızlık Zarı Muayenesi Dikimi ve Fiyatları

Kızlık Zarı Muayenesi Dikimi Ve Fiyatları Kızlık zarı dikimi, diğer adı ile himenopolasti operasyonu, istenmeyen cinsel ilişki sonrası veya vajinaya gelebilen çeşitli darbeler sonucunda yapılan vajinal estetiklerden biridir. Kızlık zarı kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğu için bu konuda kendini rahatsız hisseden hatta konu ile alakalı depresyona giren pek çok kadının kurtarıcı olmuştur. Kızlık zarı dikim işlemi için vajinal bölge daraltılır. Daralma sonucunda ise ameliyat sonrası ilk cinsel ilişkide kanama şeklinde tekrar bozulmuş olur. Kızlık zarı dikim işlemi cerrahi bir operasyon olduğu için mutlaka işinde uzman bir jinekolog hekimler tarafından yapılmalıdır.

Kızlık zarı muayenesi ise; kızlık zarı testidir. Bir diğer adı ile bekaret testi olarak ta bilinmektedir. Ve bu muayene için de yine jinekologa ihtiyaç vardır. Eski Yunancadaki adı ile hymen olan kızlık zarı, evlilik tanrısının ismidir. Sadece bizim ülkemizde değil daha pek çok kültürde kızlık zarına önem verilmektedir. Bu nedenle bekaretini kaybeden kızlar, estetik ameliyatlar sayesinde tekrar kızlık zarına kavuşabilir. Bu durum ise karşı cins tarafından kesinlikle anlaşılamaz. İşte kızlık zarı muayenesi dikimi ve fiyatları hakkında tüm bilmek istedikleriniz…

Kızlık Zarı Muayenesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Kızlık zarı muayenesi evde  kendiliğinden, aynaya bakarak veya el yordamı ile anlaşılamayacağı için kızlık zarı muayenesi için hangi doktora gidilir? Sorusu sorulabiliyor. Eğer el yordamı veya farklı bir cisim ile kızlık zarı muayenesi yapmaya kalkışırsanız, bu durumda kızlık zarının zedelenmesine, yırtılmasına veya hasar görmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle bekaret testinin kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Kızlık zarı muayenesi için bir jinekologdan destek almanız gerekir.

Ayrıca bu muayene, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunun nedeni ise kızlık zarı çeşitlerinin olmasıdır. Yani her bayanın kızlık zarı aynı değildir. Bilhassa septalı hymen adı verilen ara bölmeli kızlık zarı diğerlerine göre daha farklıdır. Bu durumda da kızlar evlendiklerinde, sorunlar yaşayabiliyor. Çünkü ara bölmeli kızlık zarı sanki bozulmuş kızlık zarı gibi algılanabilir.

Kızlık zarı muayenesi için tüm bilgiler gizli tutulur ve diğer kişilerle paylaşılmaz. Ayrıca kızlık zarı muayenesi için mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurulması gerekir. 18 yaşını dolduran bayanlar kendi istekleri doğrultusunda kızlık zarı muayenesi olabilir. 18 yaş altı çocuklarda ise kızlık zarı muayenesi velisinin onayı ile yapılır.

Kızlık Zarı Kendi Kendine Düzelir Mi?

İstenmeyen cinsel ilişkiye zorlanılması veya sonradan pişman olunan cinsel ilişki sonrası pek çok kişinin aklına kızlık zarı kendi kendine düzelir mi? Sorusu gelmektedir. Hasar gören veya açılan kızlık zarı kesinlikle kendiliğinden düzelmez. Bir kez cinsel birliktelik geçiren kızlar, belli bir süre cinsel ilişkiye girmedikleri takdirde kızlık zarının tekrar eski haline geleceğini düşünmektedir.

Ancak  vücudun bu bölümünde bulanan kızlık zarının altında zarı birbirine bağlayacak veya deriyi besleyecek bir hücre olmadığı için tekrar kendiliğinden düzelmeyecektir. Ancak cerrahi operasyonlar sonucunda kızlık zarı eski haline getirilebilir. Cerrahi operasyon geçiren kişiler, cinsel ilişki sonrasında tekrar kızlık zarının eski haline geleceğini düşünebilirler. Ama bu durumda ikinci bir cerrahi operasyon yapılmadan kızlık zarı kendiliğinden eski haline dönmez.

Kızlık Zarı Çeşitleri

Kızlık zarı her bayanda aynı değildir. Bu nedenle bazı  kızlarda zarın açılması  dışarıdan müdahale ile asla mümkün olmayacağı gibi bazı kadınlarda sanki daha önce cinsel ilişkiye girmiş izlenimi vermektedir. Kızlık zarının çeşitleri ise;

 • Anuler,
 • Yarım ay (kresentrik)
 • Kribriform,
 • Micro – perfore,
 • Septalı – bride,
 • Multipar,
 • Imperfore,

Kızlık Zarı Düğünden Kaç Gün Önce Dikilir?

Ülkemizde özellikle Akdeniz bölgesinde kızlık zarına verilen önem oldukça fazladır. Bu nedenle pek çok kişi düğünden sonra yaşanan cinsel ilişkide kızlık zarı kanamasına bakmaktadır. Bu nedenle daha önce isteyerek ya da istemeyerek cinsel  ilişkiye girmiş bayanlar kızlık zarı estetiği olmayı tercih etmektedir. Bu nedenle kızlık zarı düğünden kaç gün önce dikilir? Sorusu gelin adayları tarafından sıklıkla sorumaktadır.

İki çeşit kızlık zarı dikim işlemi yapılır. Biri geçici kızlık zarı dikim işlemidir. Bir diğeri ise kalıcı bir yöntemdir. Eğer geçici kızlık zarı estetiği olmak isterseniz, planladığınız cinsel ilişkinden ya da düğünden bir hafta önce kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Ama kalıcı bir kızlık zarı estetiği istiyorsanız, bunun için belli bir süre belirlemenize gerek yoktur. Adet dönemi dışında dilediğiniz her zaman kızlık zarı estetiği yaptırabilirsiniz. Kalıcı kızlık zarı, ilk cinsel aktiviteye kadar kendiliğinden bozulmaz. Fakat geçici kızlık zarı estetiği bir hafta sonra kendiliğinden tekrar açılacaktır.

Kızlık Zarı Dikim Fiyatları Nedir?

Kızlık zarı estetiği iki şekilde yapılır. Bunlardan biri geçicidir  ve bir hafta sonra tekrar kendiliğinden açılır. Kalıcı olan yöntem ise cinsel birliktelik yaşamadan kendiliğinden açılmaz. Dolayısı ile kızlık zarı dikim fiyatları da bu yönde değişkenlik gösterebilir.

 • Geçici kızlık zarı dikim fiyatı yaklaşık olarak; 3500 tl ila 4500 tl aralığında değişmektedir.
 • Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı; 4500 ila 7500 tl aralığındadır.

Eğer kızlık zarı dikim işlemi yaptırmak isterseniz, kesinlikle işinin uzmanı bir doktordan yardım almanız önerilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

Kızlık zarı dikimi yapanlar yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalıştım.

 • Kızlık zarımı diktirmek için çok utandığım için hep çekinerek bu işi araştırdım İstanbulda bir bayan doktor ile görüşerek işlemi yaptım
 • Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden kızlık zarımı diktirmek istiyorum ancak fiyatlar çok yüksek
 • Kalıcı da yapılıyor. ben vaktim kısıtlı olduğu için geçici yaptım. kalıcı olanda iyileşme süresi daha uzun ama denildiği gibi kalıcı yani
 • Bende yeni yaptırdım kalıcı olarak ve henüz 11 gün oldu ara ara kanamalarım oluyor çok zor bir durum bende 17 yaşındayken erkek arkadaşım tarafından tecavüze uğradım ve ailemle büyük bir psikolojik savaş verdik gerçekten zor bir durum ama önemli olan umudunuzun olması ben nişanlıyım 2 ay oldu inşallah mutlu olurum onun gözünün içine bakarak bunları saklamak kotu bi durum ama oncuda bu yüzden kaybedemem 5000 tlye yaptırdım
 • Kızlık zarımı dikimi sonrası 2 hafta süresince kanamam oldu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.