Göbek Eriten ve Zayıflatan Limon Yoğurt Kürü

Göbek Eriten ve Zayıflatan Limon Yoğurt Kürü

Göbek Eriten ve Zayıflatan Limon Yoğurt Kürü İnsan vücudunda en az hareket eden bölgelerden biri de bel ve karın bölgesidir. Bu nedenle karın çevresinde yağlanma daha çok görülür. Ancak ağır egzersiz hareketleri ve diyetler sayesinde bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulabilirsiniz. Ama bazen bu kadar ağır hareketler ve yine ağır diyetler bile karın bölgesindeki yağları yakmak için yetersiz kalabiliyor. Dolayısı ile bazı yağ yakıcı kür tariflerini denemenizde fayda vardır. Bunlardan biri de limon ve yoğurt kürüdür. Limon doğal asidik yapısı sayesinde vücutta biriken yağların parçalanıp, daha kolay bir şekilde yakılmasına yardımcı olmaktadır. Yine aynı şekilde yoğurt da yağ yakma özelliğine sahiptir. Yani bu iki ürünü beraber kullandığınızda ne kadar hızlı bir şekilde kilo verdiğinize şahit olabilirsiniz. Özellikle bel, basen ve göbek çevresindeki yağlarınızdan daha kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır. Zayıflatan limon yoğurt kürü uygulaması ile daha rahat bir şekilde vücudunuzdaki fazla kilolardan kolayca kurtulabilirsiniz.

 Yoğurt Limon Pul Biber Kürü İbrahim Saraçoğlu

Bazı besinler hazmı kolaylaştırdığı gibi yağ yakımına da fayda sağladığı için kilo vermeyi daha fazla kolaylaştırmaktadır. Hal böyle olunca kilo vermek için doğru besinleri tercih etmenizde fayda vardır. Özellikle beslenme ve bitki uzmanlarının tavsiyelerini daha fazla dikkate almanızda fayda vardır. Yoğurt, limon, pul biber İbrahim Saraçoğlu, kilo verme yöntemleri arasında sıklıkla tavsiye etmiştir. Özellikle karın bölgesi yağlanmalarında ve deri sarkmalarının toparlanması için mutlaka bu kürü tercih etmeniz gerekmektedir.

Gerekli malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı acı pul biber,
 • Yarım limon,
 • 1 kase yağsız yoğurt,
 • 1 çay kaşığının yarısı karabiber,

Uygulanışı

1 kase yoğurdun içine  vermiş olduğumuz malzemeleri ekleyip, iyice karıştırdıktan sonra her gece yatmadan öce bu kürü kullanmanız gerekmektedir. Kürü 15 gün boyunca hiç aksatmadan kullandığınızda faydasını görebilirsiniz. 15 gün kullanıp, 4 – 5 gün ara verdikten sonra tekrar 15 gün olacak şekilde kullanmanızda fayda vardır. Elbette hedeflediğiniz kiloya gelene kadar aynı rutinde devam ederek tüketmenizde fayda vardır.

Bir Haftada Göbek Eriten Yoğurt Kürü

Gerek hamillik nedeni ile gerekse hareketsiz yaşam tarzı nedeni ile göbek bölgesinde yağlanma ve sarkmalar meydana gelmektedir. Hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından son derece rahatsız edici bu durumdan bir hafta gibi kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Bunun için vereceğimiz kürü her akşam yatmadan önce hiç aksatmadan tüketmeniz gerekmektedir. Hem tüketimi kolay hem de hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak kürün tarifi ise;

 • 1 kase yoğrut,
 • Yarım limon,
 • 2 tatlı kaşığı acı pul biber,
 • 7 – 8 dal maydanoz,

Uygulanışı

Maydanozları çok ince olacak şekilde yoğurdun içine doğradıktan sonra diğer malzemeleri de ekliyoruz. İyice karıştırdıktan sonra tüketebilirsiniz. Her gece yatmadan önce ve bir hafta boyunca bu küre devam etmenizde fayda vardır. Eğer bir hafta sonunda istediğiniz inceliğe gelirseniz, formunuzu korumak adına bu kürü üç güne bir uygulamanız gerekiyor. Fakat istediğiniz kiloya ulaşamaz iseniz 4 gün ara verdikten sonra tekrar başlamanız önerilir.

Zencefilli Yoğurt Kürü

Bu kür daha çok metabolizması yavaş çalışan ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilere önerilir. Çünkü zencefil yağ yaktığı gibi metabolizmanın da daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Özelikle hareketsiz yaşam tarzını benimsemiş kişilerin mutlak bu kürü tüketmeleri tavsiye edilir.

Gerekli malzemeler

 • 1 kase yoğurt,
 • 1 tatlı kaşığı pul biber,
 • Yarım çay kaşığı toz zencefil, ( taze kullanacaksanız 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil kullanabilirsiniz.)
 • 1 dal taze soğan,

Uygulanışı

Taze soğanı çok ince olacak şekilde doğrayıp, yoğurdun içine ekleyebilirsiniz. Diğer tüm malzemeleri de ekledikten sonra her sabah aç karnına tüketmeniz gerekmektedir. Bu kürün vücuda hiçbir zararı yoktur. Aksine metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olduğu için ve daha  rahat bir sindirim sağladığı için vücut sağlığında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle ulaşmak istediğiniz kiloya, ulaşana kadar korkmadan tüketebilirsiniz.

Hazımsızlığa Karşı Kullanılabilecek Yoğurt Kürü

Gerek yanlış beslenmeden kaynaklı gerekse hazır ve şekeri gıdaların sık kullanımından kaynaklı bir takım sindirim ve hazımsızlık sorunları oluşabilir. Bu gibi durumlarda ilk olarak bağırsak içi ve mide içi temizliğini yapmanızda fayda vardır. Günlük kesinlikle 1,5 litre ila 2 litre arasında su içmeniz ve daha sonra vereceğimiz yoğurt kürünü uygulamanız gerekmektedir. Çok fazla şişlik ve hazımsızlık sorunu yaşayan kişiler günde iki kez bu tarifi tüketmelidir.

Gerekli Malzemeler

 • 1 şişe maden suyu,
 • 1 kase yoğurt,
 • 1 çay kaşığı pul biber,
 • 1 dal biberiye,
 • Yarım limon,

Uygulanışı

Bir dal biberiyeyi ince ince doğradıktan sonra yoğurdun içine eklemeniz gerekmektedir. Diğer malzemeleri de ekleyip, tüketebilirsiniz. Yoğurdu yağsız olarak kullanmanız ve ph değeri yüksek bir maden suyu markası tercih etmeniz bu konuda çok önemlidir.

Ödem Ve Toksinler İçin Yoğurt Limon Kürü

Vücutta biriken tuz ve diğer kimyasal atıklar, su birikmesine neden olur. Bu da vücutta toksin ve ödem oluşmasının nedenleri arasındadır. Bu nedenle ödem ve toksinlerden kurtulmak için antioksidan yönünden zengin olan ve c vitamini yönünden zengin olan doğal gıdaları tüketmeniz gerekiyor. Ödem ve toksinlerden kurtulmak için kullanmanız gereken yoğurt kürü ise;

 • 1 adet misket limonu,
 • 1 kase yoğurt,
 • 1 tatlı kaşığı pul biber,
 • 1 çay kaşığı karabiber,
 • Çok az zerdeçal,
 • 5 – 6 dal dereotu,
 • 5 – 6 dal maydanoz,
 • 1 tatlı kaşığı toz kekik,

Uygulanışı

Öncelikle maydanoz ve dere otunu ince ince doğradıktan sonra yoğurdun içine ekleyebilirsiniz. Misket limonu ve diğer malzemeleri karıştırdıktan sonra tüm malzemeleri iyice karıştırıp, tüketebilirsiniz. Günlük sabah kahvaltıdan yarım saat önce tüketmeniz gerekmektedir.

Kolay Kilo Verdiren Yoğurt Kürü

Eğer düzenli bir şekilde egzersiz yapamıyor ancak diyet listenize harfiyen uyum sağlıyorsanız muhtemelen vücudunuzun belli bölgelerinde deri sarkmaları meydana gelecektir. Bu da estetik görünümü son derce bozacaktır. Bu gibi durumların önüne geçmek amacı ile vereceğimiz kürü uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu kür sayesinde daha parlak ve daha pürüzsüz bir deri görünümüne de kavuşabilirsiniz.

 • 5 – 6 yaprak taze nane,
 • 1 kase yoğurt,
 • 1 tam limon suyu,
 • 1 yemek kaşığı pul biber,

Uygulanışı

Naneleri ince doğradıktan sonra yoğurdun içine ekleyebilirsiniz. Limon suyunu ve diğer malzemeleri ekledikten sonra günlük bir kase olacak şekilde tüketmeniz gerekiyor. Ancak bu kürü aç karnına tüketmeye özen göstermeniz gerekiyor. Bu nedenle ya gece yatmadan önce ya da sabah kalkar kalkmaz bu kürü tüketmeniz önerilir.

Yoğurt Kürü İle Zayıflayanlar

Yoğurt kürü ile zayıflayanlar, oldukça fazladır. Özellikle yoğurt kürü kullanan kişiler daha çok basen, bel ve göbek çevresinde daha fazla etkili olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca yoğurt limon kürü ile daha hızlı bir şekilde kilo verdiklerini belirtmişlerdir. Özellikle sosyal medya üzerinde bu kür daha fazla konuşulmakta ve herkes tarafından kullanılması önerilmiştir. Ancak bu kürü uyguladığınızda diyet listenize ve günlük 2 litre su tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.