Karatay Zeytinyağı ve Limon Kürü İle Zayıflama

Karatay Zeytinyağı ve Limon Kürü İle Zayıflama

Karatay’dan Zeytinyağı ve Limon Kürü Zayıflama Zeytin yağının öyküsü yüz yıllar öncesine dayanmaktadır.  Nerede ise tüm hastalıklara şifa olan zeytinyağı, zayıflamak için de kullanılmaktadır. Doğru yöntemle kullanıldığında, kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda canan Karatay kilo vermek isteyen kişilere tavsiye etmektedir. Eğer hem genel manada kilo fazlalığı varsa ve bölgesel kilo fazlalığınız varsa canan Karatay’ın zeytin yapı ile ilgili önerilerini uygulayabilirsiniz.

Her dönem insan sağlığı için büyük öneme sahip olan zeytinyağı diğer yağlara göre kilo aldırmaz. Kilo aldırmadığı gibi kilo vermenize de yardımcı olur. Diyet ve egzersiz yapan kişiler salatalarına ve yemeklerine bir miktar zeytin yağı ekleyebilirler. Buna ek olarak rutin bir şekilde günlü bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketmek, kilo vermenize yardımcı olurken, gün boyu daha din. Ve daha enerjik kalmanıza da yardımcı olacaktır. Üstelik limon ve zeytinyağını birlikte kullanmak kilo vermenizde süreci her zamankine göre daha fazla hızlandıracaktır. İşte herkesin merak ettiği Karatay’dan zeytinyağı ve limon kürü zayıflama yönetimi…

Zeytinyağı İçmek Kilo Aldırır Mı?

Yağ çeşitleri genel anlamda kilo aldırmaktadır. Özellikle diyet dönemlerinde yağ kullanımına ekstra  özen göstermeniz gerekir. Ancak pek çok diyetisyen, diyet listelerine zeytinyağlı yiyecekleri eklemektedir. Bu da akıllara zeytinyağı içmek kilo aldırır mı? Sorusunu getirir. Zeytinyağı tamamen doğal ve katkısız ise kilo aldırmaz. Aksine kilo vermenize yardımcı olur. Özellikle aşırı kilo sahibi olan kişiler diğer yağlardan tamamen uzaklaşıp sadece zeytinyağlı ürünlerin tüketimine özen göstermelidir. Bu sayede vücutta yağ birikmesi olmayacağı gibi mevcut yağlanmalar da kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Aç Karnına Zeytinyağı İçilirse Ne Olur?

Aç karnına tüketilecek her ürün ya kilo aldırmaktadır ya da kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Eğer aç karnına tükettiğiniz gıdalara dikkat ederseniz hem ömrünüzün geri kalan kısmında hem de gün içinde daha sağlıklı ve daha dinç bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Aç karnına zeytinyağı içilirse ne olur? Sorusu daha çok kronik hastalığı olan kişiler tarafından daha fazla sorulur. Aç karnına zeytinyağı içmenin faydaları ise;

 • Eğer her sabah aç karnına bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketirseniz, gün içinde kendinizi daha aktif ve daha enerjik hissedebilirsiniz.
 • Boş midede zeytinyağı adeta bir şifa kaynağı olacaktır. Mide yanması ve mide yaraları gibi çeşitli sorulara karşı savaşır.
 • Bağırsakların daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • Her gün aç karnına zeytin yağı içmek hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsaklardaki toksinlerin kısa sürede atılmasını sağlar.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar. Özellikle diyet yapıyorsanız, mutlaka bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekir. Bu nedenle aç karnına bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketilmesi önerilir.
 • Ödem atmanıza yardımcı olur. Özellikle bahar aylarında pek çok kişide ödem sorunları meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda ise her sabah aç karnına zeytinyağı tüketmek faydalı bir yöntem olacaktır.
 • Gün içinde açlık hissinizi bastırmanıza yardımcı olacaktır.
 • Kilo vermek için spor ya da yürüyüş gibi egzersizler yapıyorsanız, hem kas gelişimi için hem de daha çabuk kilo vermek için zeytin yağı içebilirsiniz.

Limon Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır?

Uzmanlar hiçbir ürünün tek başına kilo vermek için yeterli olmadığını söylüyor. Zeytinyağının da kilo vermeye etkisi olduğu düşünüldüğünde limon ile beraber kullanıldığında, hem bölgesel kiloların daha kolay bir şekilde ortadan kalkmasını sağlıyor hem de vücudun genel olarak tüm fazlalıklarının atılmasına katkı sağlıyor. Özellikle Karatay bu konuda tavsiyelerde bulunmaktadır. Peki hızlı bir şekilde kilo verdiren limon  zeytinyağı kürü nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı ise;

Malzemeler

 • Yarım taze limon ,
 • Yarım kaşık zeytinyağı,
 • 1 su bardağı içme suyu,

Uygulanışı

Limon  ve zeytinyağını bir su bardağı suda karıştırıp, her gün kahvaltıdan yarım saat önce tüketmeniz gerekir. Eğer kahvaltıya kadar çeşitli spor egzersizleri veya yarım saatlik ritimli yürüyüşler yapacak olursanız daha fazla etkisini görebilirsiniz. Yedi gün boyunca hiç ara vermeden bu karışımı kahvaltıdan önce içerseniz etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Bir haftalık kullanımdan sonra iki günlük ara vermeniz gerekir. İki günlük aradan sonra yine bir haftalık olarak bu küre devam etmeniz gerekir. İstediğiniz ve hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar aynı şekilde kürü uygulamayı sürdürmeniz gerekir. Ama kronik hastalığınız varsa mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız tavsiye edilir.

Zeytinyağı Ve Limon Suyu Karışımı Ne İşe Yarar?

Limon başlı başına bir kilo verme etkisi olan meyvedir. Yine zeytinyağı da yapılan araştırmalar neticesinde kilo vermeye etkisi olduğu görülmüştür. Yani her iki ürünü birlikte kullandığınızda ve bu küre düzenli olarak devam ettiğinizde ne kadar kısa sürede kilo verdiğinize kendiniz bile inanamayacaksınız. Zeytinyağı ve limon suyu karışımı ne işe yarar? Diye sorulacak olursa, zeytinyağı ve limon metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağladığı için kabızlık ve şişkinlik gibi durumlardan da kurtulmanızı sağlar. Hal böyle olunca zeytinyağı ve limon kürünü birlikte kullanmanız her açıdan daha avantajı olacaktır.

Zeytinyağı Limon Kürü İle Zayıflayanlar

Pek çok kişi Karatay’ın önerdiği zeytinyağı limon kürünü kullanmış ve bunun hakkında yorumlar yapmıştır. Özellikle sosyal medyada yapılan yorumlar her zaman diğer kişilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Zeytinyağı limon kürü ile zayıflayanlar yaptıkları yorumlarda daha kolay ve daha kısa sürede kilo verdiklerini söylemişlerdir. Bu da limon ve zeytinyağı kürüne olan ilgiyi artırmıştır. Ancak herkesin yorumları aynı olmamıştır. Bazı kişiler çok uzun süre boyunca kullanmalarına rağmen işe yaramadığını söylemişlerdir. Bunun esas nedeni ise herkesin vücudunun farklı şekilde işlev görmesidir. Yani bazı kişilerin metabolizması daha hızlı çalıştığı için uygulanan kür ve yöntemler daha hızlı sonuç vermekte iken bazı kişilerde metabolizma daha yavaş ilerlediği için kilo vermek daha zor olabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.