Hametan Krem Neye İyi Gelir? Kullanım Alanları

Hametan Krem Neye İyi Gelir? Kullanım Alanları

Hametan Krem Neye İyi Gelir? Kullanım Alanları bayanların hem çantasında hemde evinde eksik etmediği bir kremdir. Hametan krem formunda satıldığı gibi hametan pomad olarakta satılmaktadır sadece hametan pomad biraz daha yağlıdır ama genelde etken maddeleri aynı olduğu için ikisini de tercih edebilirsiniz.

Canınızı sıkan sivilceler, yaralar, yanıklar, cilt lekeleri ve ve daha bir çok sorunu kısa sürede yok eden hametan krem mutlaka denemeniz kremi bir cilt bakım kremi diyebiliriz.

İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde kısa sürede bütün cilt sorunlarını ortadan kaldıran hametan pomad bebeğinizin cildine zarar vermez ayrıca emziren anneler hatta yaşlı ninelerimiz ve dedelerimizin bile kullanımına uygundur. 7 den 70 herkesin tercih ettiği etkili bir kremdir.

Reçete ile satılan hametan krem eczanelerden almanız mümkün. Sizlere bu yazımızda hametan krem nedir, ne işe yarar, hametan krem nasıl kullanılır, hametan cilt lekelerini nasıl geçirir ve hameten sivilce olumunu nasıl önler ayrıntılı şekilde anlatmaya çalışacağım.

Hametan Krem Nedir

Hametan krem reçete ile satılan bir krem olmasına rağmen etkili olmasından dolayı sıklıkla herkes tarafından tavsiye edilen bir kremdir. Yaşadığınız cilt sorunlarında bile eczacınız kesinlikle size hametan krem önerecektir. Hametan 30 gr ve 50 gr olarak alüminyum tüplerde satışa sunulmuştur. Hametan pomat etken maddesi Hamamelis virginiana kremin en etkili bileşendir ve ortalama 100 gramda 25 gram Hamamelis virginiana bulunur.  Hmetan ekten maddesi olan Hamamelis virginiana neredeyse her cilt sorununa derman olmaktadır. Kısaca etken maddenin sapladığı faydaları sıralayacak olursak;

HAMETAN’ın içeriğinde bulunan etken madde  Hamamelis virginiana sulu özütü; doku büzücü kanamayı durdurucu iltihap giderici etkilere sahiptir. İyileştirici etkisi ile; deriye ait yaralanmaları takiben, söz konusu bölgede deri proteinlerinin çökmesini sağlayarak doku büzücü ve kalınlaştırıcı etki gösterir. Deriye ait yaralanmaları takiben, söz konusu bölgede kanama süresini kısaltır, pıhtılaşma sürecini hızlandırır.

Hametan Pomat Ne İşe Yarar

Hametan krem sadece cilt soruları için kullanılan bir krem olarak görmemek lazım son zamanlarda bayanlar hametan krem nemlendirici olarak sıklıkla tercih etmeye başlamışlardır. Hametan krem cilt lekeleri, sivilce izleri ve  yanıkları yok etmesine karşın hametan krem kullananlar sivilcelere iyi geldiğini düşünüp bu kremi almaktadırlar ama bazı kişiler hametan krem kullandıktan sonra yüzünde sivilce artışı olduğunu ve sivilce yaptığı söylemişlerdir. Hametan pomat ve hametan krem tercih ederken eğer cildiniz yağlı ise pomad olanı tercih etmeyin hanetan pomad daha yağlı bir yapıya sahiptir. Ayrıca sivilce ve iltihaplı sivilce için kullandığınızda ilk dönemlerde sivilce artışı normaldir deri alt tabakasında bulunan sivilceleri yüzeye çıkararak yok etmektedir. İlk dönemlerde sivilce artışı görülse de ilerleyen dönemde sivilceler tamamen yok olmaktadır. Peki hameten krem neye iyi gelir, hametan krem ne işe yarar, hametan krem endikasyonları ve hameten krem faydaları nelerdir?

 • Hametan krem pişiğe iyi gelir
 • Hametan krem cilt lekelerini yok eder
 • Hametan krem sivilce izlerini geçirir
 • Hametan krem cildi yeniler ve canlandırır
 • Hametan krem 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılır
 • Hametan krem güneş yanığına iyi gelir
 • Hametan krem meme ucu çatlaklarını geçirir
 • Hmetan krem kurumuş çatlamış, yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır
 • Hametan krem cilt renk tonunu eşitler
 • Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına iyi gelir
 • Hametan krem bebeklerde pişik, çizik ve yaralarda kullanılır.
 • Sürtünme ve darbe sonrası oluşan sıyrık ve zedelenme tedavisinde kullanılır
 • Hametan krem cildi nemlendirir ve nem oranını dengeler

Hametan pomad faydaları ve kullanım alanları çok olan bir kremdir ve düzenli kullanıldığında etkili sonuç vermektedir.Bana göre etkisi tartışılmaz krem olarak madecassol krem, bepanthen krem ve hametan krem sayabiliriz.

Hameten Krem Nasıl Kullanılır

Sİtemizde kremler ile ilgili bilgi verirken kesinlikle doktorunuzun tavsiye ettiği dozda kullanmaya dikkat edin deriz ama hametan kremde bu konuda bir süre yada zaman kısıtlaması bulunmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz süre zarfında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hametan kullanma şekli ise;

 • Sürülecek bölge iyice temizlenir
 • Nohut büyüklüğünde krem parmağa alınır ve yumuşak hareketlerle sürülür
 • Ovala işlemi krem iyice dağılana kadar devam eder
 • Sürdükten sonra eğer sürülen bölgede sorun yoksa açık kalabilir yara yada çizik varsa gazlı bez ile kapatabilirsiniz.

Hametan krembebeklere nasıl sürülür

Hametan krem bebeklerde pişik için ince bir tabaka sürülmesi yeterlidir. Hametan krem bebeğinin doğum anından itibaren kullanılabilir. Bebeklerde yaş kısıtlaması yoktur.

Hametan krem meme başı çatlaklarına nasıl sürülür

Anne sütüne geçmediği bilinmektedir. Bebek emzirildikten sonra sürülmesi tavsiye edilir. Her emzirmeden sonra sürebilirsiniz.

Hametan Krem İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Hametan krem ile cilt bakımı yapmak için sizlere çok etkili bir tarif vermek istiyorum. Hazırlayacağınız bu karışım ile cildiniz kendini yenileyecek, cilt renk tonu eşitlenecek, sivilce, yara izleri ve yanık izlerine çok iyi gelecektir. Ayrıca çatlak, hasarlı cildi onardığı gibi kuru ciltleri nem dengesini sağlayacaktır.. Etkili sonuç almak için düzenli kullanılması ve ünde 1 defa sürülmesi yeterlidir.

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri cam kase içerisinde karıştırıyoruz. Mümkün oldukça eşit miktarda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Dudak ve göz çevresi hariç yüzünüze sürün. Gerekirse boyun bölgesine de sürebilirsiniz. Haftada 2 defa uygulamanız yeterlidir. Kesinlikle uyulamadan önce cilt temizlenmeli makyaj varsa çıkartılmalıdır. Aşırı yağlı cilt tipine uygun değildir. Etkili sonuç almak ve cilt sorunlarından kurtulmak için düzenli uygulamak ve dozunda uygulamak yeterlidir. Fazla kullanılması sivilceye neden olur.

Hametan Krem Yan Etkileri

Hametan krem neredeyse yan etkisi bulunmayan bir kremdir. Zaten bir krem bebeklerde kullanılıyorsa kesin olarak yan etkili çok az olan ayada hiç olmayan bir kremdir. Genelde yan etkilerde etken maddeye karşı hassasiyeti olan kişilerde örülür ve bunlarda Deri döküntüleri, Yüz, dudaklar, dil yada gırtlakta şişme.  Bu yan etkileri ördüyseniz kreme karşı alerjiniz var demektir.

Hametan Krem Hakkında Bilinmeyenler

Hametan krem faydaları ve yararları bulunan bir krem olmasın karşın en çok merak edilen soruları cevaplarını sizinle paylaşmak istiyorum. Krem hakkında merak edilenler;

Hametan bebeklerde kullanılır mı

Hametan krem bebeklerde doğudukları günden itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Hametan pişik kremi bebeklerde pişiğe iyi gelmektedir.

Hametan krem yüze sürülür mü

Evet hamet krem yüze sürülür. İnce tabaka olarak yüze sürülür ve yedirilmesi sağlanır bazı doktorlar cildi nemlendirmesi adına tavsiye etmektedirler.

Hametan krem bebeklerin yüzene sürülür mü

Yan etkisinin olmamasına karşı bebeklerde yüze sürülmesi gerekmedikçe tavsiye edilmez.

Hametan sivilce yaptı

Bilinen aksine hametan sivilce tedavisinde etkili sonuç veren bir kremdir. İlk kullanıldığında deri altında bulunan iltihaplı sivilceler deri yüzeyine çıkar ve kuruyarak yok olur.

Hametan krem kortizonlumu

Hametan krem kortizonlu bir krem değildir.

Hametan krem nemlendirici olarak kullanılır mı

Evet isterter süzünüze nemlendirici olarak sürün isterseniz bebeğiniz poposuna sürün çok iyi bir nemlendirici kremdir.

Hametan sarı ve mavi arasındaki fark

Yazımında başında belirtiğimiz gibi hametan hem pomat hemde krem formunda bulunan bir üründür. Hametan pomad daha yağlıdır. Hametan mavi (pomad) ve sarı (krem) olarak satılmaktadır.

Hametan dudağa sürülür mü

Hametan dudak çatlağı için az miktarda ince tabaka olarak dudaklara sürülebilir.

Hametan krem endikasyonları

Bebek ve küçük çocukların pişiklerinde, ciddi olmayan yanıklarda, güneş yanıklarında, çizik ve kesik gibi yüzeysel cilt lezyonlarında, kuru, çatlamış ve yarılmış cildin bakım ve korunmasında (yaşlı kimselerin cildi dahil) kullanılır

Hametan reçetesiz satılır mı

Evet reçetesiz olarak eczaneden almanız mümkün. Eğer hametan kullanmayı düşünüyorsanız bunu doktorunuza söylediğinizde yan etkisi olmadığından size kesinlikle reçete edecektir. Sağlık bakanlığı kremin ödemesini karşılamaktadır.

Hametan Krem Kullananlar

Sizlere hametan merhem kullananlar ve yaptıkları yorumları sözlük, forum ve sosyal medyadan derleyerek fikir vermeye çalışacağım. Genelde kremi kullananlar ve yaptıkları yorumları seçmeye çalıştım.

 • Hametan kullandığım en iyi cilt yenileyici krem bence daha iyisi yok
 • Annemin ev bulundurduğu baş ucu kremi hiç unutmam küçük bir şey olsa hemen sürerdi
 • Bebeğim için daha iyi bir krem görmedim. Hametan pişik kremi ama hem çocuğumun pişiğine kullanıyorum hemde emzirdiğim için meme ucu çatlağına iyi eliyor. Yakında yüzüme süreceğim belki cilt lekeleri yok olur.
 • Bir krem nasıl olurda hem bu kadar etkili hemde bu kadar ucuz olur anlamıyorum. Pahalı kozmetik sevdalılarına elam söylüyorum
 • Çok etkili hrika bir ürün dediler yüzüme sürdüm yüzüm kızardı pancar gibi oldum ya…
 • Bir kere kullandıktan sonra vazgeçilmez olan krem. güneş yanıkları sonucu kızaran deriyi mucizevi bir zamanda geçirip acıyı yok eder.
 • Çantadan çıkartılmaması gereken güzel ilaç. yanıklara birebir. eli kolu vs. yanan birilerine bu merhemi çıkartıp uyguladığınızda bayağı bir dua alıyorsunuz, deneyimle sabittir.

Hametan Krem Fiyatı

HAMETAN krem Fiyatı
Etken MaddeHamamelis Virgina6.96 TL
       Reçete Durumu                         Reçeteli Satılır         6.96 TL

Hametan Krem Prospektüs

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Geri Ödeme KoduA03521
Satış Fiyatı6.96 TL [ 14 Temmuz 2017 ]
Önceki Satış Fiyatı6.96 TL [ 7 Temmuz 2017 ]
Original / JenerikJenerik İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu8699514355717
Etkin MaddeStandardize Hamamelis Virgina Ekstresi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.