Güzel İmza Nasıl Atılır? İmza Atma Teknikleri ve Modelleri

Güzel İmza Nasıl Atılır? İmza Atma Teknikleri ve Modelleri

İmza Atma Teknikleri ve Güzel İmza Nasıl Atılır Güzel imza nasıl atılır sorusunu genelde imzanı beğenmeyen ve güzel imza atmak isteyenlerin sıklıkla cevap aradığı bir sorudur. İmza kişinin resmi evrak yada dilekçeye attığı imzadır ve belgedeki şartları kabul ettiğinin en belirgin yöntemidir.

Bugün ister resmi dairede olsun, isterse bankadan kredi alırken, okul, iş ve daha bir çok yerde imza ile anlaşmalar yapılır. Güzel imza atmak genelde orta okuldan sonra belirginleşmeye başlar. Kendinize güzel imza belirlemeli ve bunu değiştirmemeniz gerekmektedir. Sizlere bu yazımızda imza nasıl atılır, güzel imza atma teknikleri, en kolay imzalar, isme göre imza teknikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

İmza Atma Teknikleri

İmza bir insanın en belirgin kabul edici onaydır. İmza kanunu olmamasına karşın İmza hukuku vardır ve bu hukuk bağlayıcıdır. İmza genelde ismin baş harfinin büyük yazılarak el kaldırılmadan atılmasıdır. Eğer çift isme sahip iseniz ilk olarak ismin baş harfini yazar ve nokta koyduktan sonra ikinci ismini yazarak atılır.

Borçlar kanuna göre bir kişinin imzasının resmi olarak kabul edildiği bilinmektedir. Bağlayıcı hükmü bulunan imzanın atılsa borcun yada sözleşmenin kabul edildiği anlamına gelir. Bu konuda hassas olan pek çok kişi suya okumadan asla imza atmazlar.

İmza imin ilk harfinin büyük yazılmasından sonra Soyadını yazarak atılabilir. Bu konuda en güzel imza şüphesiz K. Atatürk’ü örnek verebiliriz. Bildiği üzere en güzel imzalar arasında bulunan en güzel imzadır.

İmza atmak tekniklerinde en belirgin kural imza atılırken el kaldırılmadan atılmalıdır. Güzel atma teknikleri ise;

  • İsminiz baş harfi ve soyadınızı imza olarak kullanın
  • Eğer iki isminiz varsa ilk isminizin baş harfi büyük olmalı araya nokta koyduktan sonra 2 ismini elini kaldırmadan atmalısınız
  • Kafanızda imza için bir tablo oluşturun ve boş kağıda defalarca imza atarak gerçek imzanızı oluşturmaya çalışın
  • Eğer el yazınız güzelse ismini el yazısı ile yazarak altına yada üstüne çizgi çekebilirsiniz.
  • İmzada gösteriş istiyorsanız isminizdeki harflerle süsleme yapmayı deneyin
  • Osmanlı tuğrası şeklinde imza atmak istiyorsanız iç içe geçen halkaları bol bol deneyerek imzanızı oluşturabilirsiniz.
  • El kaldırılmadan atılan imzada İ, Ş, Ç  gibi harfler varsa noktaları imza bittikten sonra atılır.

En Güzel El İmzaları

Bir futbol maçında, imza gününde yada ünlü birinin attığı güzel imza her zaman bizde daha güzel imza atma isteği uyandırmıştır. İmza atma tekniklerini kullanarak güzel imza atmak için en güzel el imzalarına bakabilirsiniz. İmza örnekleri;

güzel imza atma tekniği

İsme Göre İmza Bulma

İsme göre imza yapmak, isme göre imza yaratmak sizlere anlattığım şekilde uyguladığınızda kısa sürede gerçek imzanız ortaya çıkacaktır. Güzel imza ortaya çıkması için belli bir süre çalışmanız gerekmektedir. İsme göre imza atarken mümkün oldukça isminizin ilk harfini büyük kullanın ve elinizi kaldırmadan imza atın. Güzel imza atma teknikleri kesinlikle görsel ile süslemeyi unutmayın. Kişiliğinizi yaratan kişiler imzalar size özel olmalıdır. Ama ilk dönemlerde imzanızı oluşturmaya başladığınızda dilerseniz başka birinin beğendiğiniz imzasını örnek alabilirsiniz.

Güzel Nasıl Atılır

Kendinize güzel bir imza buldunuz artık dilerseniz resmi işlemlerde bu imzayı kullanabilirsiniz. İmza atarken mutlaka imzanızın yanında el yazınızda bulunsun okudum anladım şeklide asla okumadan imza atmayın. Unutmayın ki borçlar kanununa göre imza bağlayıcıdır ve kişiyi imzasından dolayı borçlu çıkarır.

Sizlere imza atma teknikleri ve imza nasıl atılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Güzel imza nasıl atılır sorusunun cevabı yazımızda bulabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Ayşe Ercan dedi ki:

    Saol çok yardımcı oldun