Göz Kapağı Estetiği Fiyatı ve Ücreti

Göz Kapağı Estetiği Fiyatı ve Ücreti

Göz Kapağı Estetik Ücretleri; Göz kapağının düşük olması, gözün üst kısmında makyaj yapmak için yeterli alanın yer almaması ve göz altındaki sarkmalar pek çok kadının ortak sorunu arasında yer alıyor.

Yüzde daha yaşlı ve yorgun bir görünüme yol açan göz kapağı düşüklüğü, günümüzde göz kapağı estetiği yani blefaroplasti ile kolaylıkla düzeltilebiliyor.

Üst göz kapaklarının yanı sıra alt göz kapaklarına da uygulanan bu işlemle göz çevresindeki sarkmış derinin toparlanması, göz ve çevresinin daha sağlıklı, çekici ve estetik görünmesi hedefleniyor.

Göz çevresindeki dokunun gerildiği bu operasyonlar, plastik cerrahlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu yazımızda kısaca göz kapağı estetiği nasıl yapılır? Göz kapağı estetiği fiyatları nelerdir? vb. en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Sizler de göz kapaklarınızın düşüklüğünden şikayetçiyseniz; güzel gözlerinizin bu yüzden yeterince ön plana çıkmadığını düşünüyorsanız; bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak göz kapaklarının elastikiyetini kaybetmesi ile göz kapaklarındaki sarkmayı ve göz üstündeki derinin gözün hemen üstünde toplanmasını gidermeye ve düzeltmeye yönelik olarak gerçekleştirilen cerrahi işlemlere göz kapağı estetiği deniliyor.

Göz kapaklarındaki bollaşmayı gidermek, derinin tekrar gergin olmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik ameliyatla estetik açıdan daha iyi bir görünüm elde ediliyor.

Aynı zamanda estetik operasyonla göz kenarlarındaki kaz ayağı çizgileri, göz altlarındaki torbalanmalar, göz kapağındaki sarkmalar gideriliyor.

Blefaroplasti işlemi, genellikle 35 yaş üstü kişiler tarafından tercih edilse de göz kapağının daha iyi görünmesini dileyen herkes bu ameliyatı yaptırabiliyor.

Ameliyat sonrasında yorgun yüz ifadesi tamamen ortadan kalktığından kişi, daha genç, güzel ve enerjik görünüyor.

Blefaroplasti ile sadece üst göz kapağındaki ya da alt göz kapağındaki sarkmalar toparlanabileceği gibi hem üst hem de alt göz kapakları birlikte de düzeltilebiliyor. Göz kapağı estetiği ücretleri üzerinde de hangi bölgeye işlem uygulanacağı belirleyici oluyor.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Göz kapağı estetik fiyatlarını araştırdıktan, size en uygun hekim seçiminde bulunduktan ve operasyon için gün aldıktan sonraki hazırlık sürecinde birtakım noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu süreçte ameliyat öncesi en az 10 gün boyunca hiçbir şekilde kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız. Ameliyattan 1 hafta önce kanın sulanmasını kolaylaştıran bitki çayları ve E vitamini tüketimini sonlandırmalısınız.

Göz Kapağı Estetiği Risk Grupları:

Hastanın birtakım genel sağlık sorunlarının bulunduğu durumlarda ameliyat, riskli olabiliyor.

Şayet sizde göz tansiyon yüksekliği, hipertansiyon, tiroid rahatsızlıkları, göz kuruluğu vb. birtakım rahatsızlıklar söz konusuysa ya da kronik bir rahatsızlığınız mevcutsa rahatsızlığınıza dair mutlaka doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiğinde bu bölgedeki fazlalık deri ve kas dokusu katlanma çizgisinden kesilerek çıkarılıyor. Kesi işlemi göz kapağının katlanma çizgisinden yapıldığı için işlem sonrasında herhangi bir ameliyat izi belli olmuyor.

Yaklaşık olarak 45-60 dakika süren operasyon genel anestezi altında gerçekleştiğinden hasta, işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Alt göz kapağı estetiği söz konusu olduğunda ise öncelikle göz altındaki yağ yastıkçılarının yerine asılması işlemi yapılıyor.

Bu işlemin tek başına yeterli olmadığı hallerde yani işlem sonrasında torbalanma ve sarkmaların hala mevcut olması durumunda alt göz kapağı ameliyatı gerçekleştiriliyor.

İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştiğinden hastalar, herhangi ciddi bir ağrı ya da acı hissetmiyor. İşlem esnasında kesi işlemi kirpiklerin hemen alt kısmından yapılıyor. Bölgedeki fazla deri ve kasın kesilip çıkarılması ile işlem tamamlanıyor. Göz altı bölgesinde çöküklüğün devamı halinde iyileşme süresi tamamlandığında göz altına yağ enjeksiyonu yapılabiliyor.

Ameliyat sonrası süreçte göz kapaklarındaki morluk ve şişlikler, genellikle 5. günden sonra azalmaya başlıyor. Morluk ve şişlikler, tam olarak 2 hafta sonrasında tamamen kendiliğinden kayboluyor.

Hastanın ilk 10 gün boyunca makyaj yapmaktan kaçınması gerekiyor. 10 gün sonrasında ise morluk ve şişlikler, makyajla kolaylıkla gizlenebiliyor.

Göz Kapağı Ameliyat Riskleri:

Tıpkı diğer tüm ameliyatlarda ve estetik operasyonlarda olduğu gibi göz kapağı estetiği sonrasında hasta, birtakım komplikasyonlarla karşılaşabiliyor.

Nadir de olsa hastada göz kapaklarında kanama, enfeksiyon, yaranın açılması, yara izinin oldukça belirgin olması vb. komplikasyonlar görülebiliyor. Alt göz kapağının aşırı miktarda aşağı çekilmesi, geçici olsa da bazen kalıcı olabiliyor. Bu durum, genellikle bölgeden aşırı deri çıkarılmasından kaynaklanıyor.

Göz kapağının aşırı aşağı çekilmesi durumunda ikinci bir estetik operasyon zorunlu olabiliyor.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyatın başarı ile tamamlanabilmesi, işlemden en iyi sonucun elde edilebilmesi, süreç sonrası hastanın herhangi bir komplikasyonla karşılaşmaması için hastanın evde birtakım noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Bu önemli noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • İlk 2-3 gün içerisinde göz kapağında ve çevresinde şişme ve morluk görülüyor. Morluk ve şişliği en aza indirgemek adına hastanın göz çevresine buz uygulaması gerekiyor.
  • Hastanın doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ve şişlik azaltıcı ilaçları da düzenli bir şekilde kullanmayı ihmal etmemesi, oldukça önem taşıyor.
  • Bu süreçte hastada göz kuruması sıklıkla görüldüğünden hastanın göz damlası kullanması gerekli olabiliyor.
  • İşlemden sonra hasta eve gönderiliyor. Hastanın ilk 3-4 gün güzelce istirahat etmesi tavsiye ediliyor.
  • Hasta, 7-10 gün sonrasında normal iş ve sosyal yaşantısına geri dönebiliyor. Lakin hastanın ilk 3 hafta boyunca ağır egzersizler yapmaktan mutlaka kaçınması gerekiyor.
  • İlk birkaç hafta, güneş ışınları, rüzgar vb. dış etmenler; hastanın gözlerinde ağrı ve hassasiyete yol açabiliyor. Bu durumdan kaçınmak için uzmanlar, hastalara dışarı çıkarken mutlaka güneş gözlüğü kullanmalarını öneriyor.
  • İşlem sonrasında ilk bir hafta hastanın kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaktan da kaçınması gerekiyor.

Göz Kapağı Estetiği 2023 Fiyatları

Fiyatlar, estetik operasyonu gerçekleştirecek plastik cerrahın uzmanlığına, hangi hastanede ameliyat olacağınıza hatta şehre göre değişiklik gösterebiliyor.

İşlemin alt mı yoksa üst göz kapaklarına mı yoksa her ikisine mi uygulanacağı da fiyatları doğrudan etkiliyor. Göz kapağı estetiği fiyatları, 10.000 TL’den başlayıp, bu fiyatlar 25.000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Hatta fiyatlar, daha yüksek rakamlarda da seyredebiliyor.

Ameliyattan istenilen sonucun alınabilmesi noktasında hekim seçimi oldukça önemli olduğundan yalnızca ekonomik olduğu için hekim seçiminden kaçınmalısınız. Aksi halde işlem sonrasında mağdur olabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Göz Kapağı Estetiği Yapılır mı?

İş kazası, daha önce geçirilmiş bir rahatsızlık vb. durumlardan kaynaklı göz kapağı düşüklüğü ameliyatları; SGK kapsamında devlet hastanelerinde yaptırılabiliyor.

Lakin yalnızca estetik amaçlı ve gözün görme yetisini olumsuz bir şekilde etkilemeyen vakalarda SGK kapsamında estetik operasyon yaptırılamıyor. Devlet hastanesinde yapılan göz kapağı estetik ücretleri, özel hastanelerde yapılanlara göre oldukça uygun rakamlarda seyrediyor.

Göz kapaklarının aşırı düşüklüğü; ileride gözün tembelleşmesine ve görevini yerine getirememesine yol açabiliyor. Yani gözde belirli bir oranda görme kaybı görülebiliyor. Bu yüzden göz kapağı sarkmasını görmezden gelmemeli ve bu durumu ciddiye almalısınız!

Bu yazımızda göz kapağı estetik ücretleri ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Daha önce göz kapaklarınıza estetik yaptırdıysanız ya da yaptırmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle sizler de paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.