En İyi Kore Dizisi Önerisi, Kore Dizileri

En İyi Kore Dizisi Önerisi, Kore Dizileri

Çekik gözlü insanları, kendine özgü kültürü ile adeta herkesin hayran olduğu bir ülke olan Kore’nin dizileri, her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından izleniyor.

Çoğunlukla aşk, entrika, gizem ve macera dolu olan bu diziler, Kore’ye ve dünyaya dair yepyeni bir bakış açısına kavuşabilmemize, yeni şeyler öğrenebilmemize ve kendimizi geliştirebilmemize olanak tanıyor.

Öyle ki biz Türkler; Türk ve Hint dizilerinden sonra en çok Kore dizilerini izlemekten keyif alıyoruz.

Bu yazımızda gelmiş geçmiş en güzel ve en heyecanlı, oyuncuları birbirinden şirin ve çekici olan Kore dizilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İşte, mutlaka izlemeniz gerektiğine inandığımız en iyi Kore dizleri top 10 listemiz:

En Çok İzlenen Kore Dizisi Önerisi 2023

En çok izlenen ve sivilen kore dizileri hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Kore dizisi izlemeyi sevenler için en iyi Kore dizisi önerisi yazımızda.

Doctor Stranger

Doktor Park Hoon’un Kuzey Kore’de başlayan, ardından Güney Kore’de devam eden yaşam hikayesini anlatan bu dizi; küçük yaşta babası tarafından büyüdüğünde doktor olmak için eğitilen bir gencin hikayesini anlatıyor.

Mesleğinde başarılı bir cerrah olduktan sonra Kuzey Kore’den ayrılıp Güney Kore’nin en prestijli hastanelerinden birinde görev almaya başlayan Doktor Park Hoon; bir yandan da aşık olduğu kadını yanına almaya çalışıyor.

Lakin Güney Kore’ye ve burada yaşayan insanlara pek de alışkın olmaması, kendini bu yeni hastanede tıpkı bir yabancıymış gibi hissetmesine de yol açıyor.

2004 yılı yapımı olan bu diziyi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

You Have Fallen For Me

Üniversitede müzik eğitimi alan, yakışıklılığı ile adeta genç kızları kendine hayran bırakan Lee-Shin ve dedesinin isteği üzerine geleneksel müzik eğitimi almaya karar veren Lee Kyu Won’un aşkının anlatıldığı bu muhteşem dizi; tipik bir aşk ve romantizm dizisi olma özelliği taşıyor.

Lee Kyu Won’un arkadaşlarının ısrarı üzerine Lee-Shin’in grubunun konserini izlemeye gittiği bir gece, Won’un daha onu sahnede görür görmez ona aşık olması ile başlayan bu aşk hikayesinde kendinize dair çok şey bulacaksınız!

2010 yılında gösterime giren bu dizi, üzerinden 9 yıl gibi bir zaman geçmiş olsa bile en çok izlenen Kore dizileri listemize girmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Full House Tayland

Ablasıyla birlikte ailelerinden onlara miras kalan evde yaşayan Om-Em’in aşk, entrika ve macera dolu öyküsünün konu edildiği bu dizi, sürükleyici bir aşk hikayesiyle bizleri tanıştırıyor.

Om-Em’in ablasının kardeşinin haberi olmadan evlerini satması, daha sonra evden kaçıp, kaybolması ile başlayan hikayede Om-EM, bu durumu tatil dönüşü öğreniyor.

Eve geri döndüğünde ise kendi yaşlarında, oldukça çekici bir çocuk olan evin yeni sahibi Mike ile tanışıyor. Böylelikle Mike ve Om-Em arasındaki aşkın temelleri de atılmış oluyor.

Cebinde tek bir kuruşu bile kalmayan, oturduğu evden olan Om-Em’in karşılaştığı zorluklar karşısında siz de üzülecek, Mike ile aralarında filizlenen aşkı çok beğeneceksiniz!

The Innocent Man

Aşk, nefret, tutku ve intikamın birlikte işlendiği bu dizi, aşık olduğu kadının işlediği bir cinayeti sırf aşkı uğruna üstlenen, bu yüzden de yıllarca hapishanede yatmak zorunda kalan Kang Ma-Roo’nun acıklı hikayesini anlatıyor.

Kang Ma-Roo, hapse girdiğinde ilk zamanlarda sevgilisi onu ziyaret etse de zamanla ziyaretler seyrekleşmeye başlıyor. Bir süre sonra da sevgilisi, artık onu hiç ziyaret etmemeye başlıyor.

Kang Ma Roo, hapisten çıktığında aşık olduğu kadının bir başkasıyla evlendiğini öğrenince ondan intikam almaya karar veriyor. İntikam almak içinse çok tehlikeli bir yolu seçip, aşık olduğu kadının üvey kızını kendine aşık ediyor.

Rich Man, Poor Woman

Teknoloji şirketi sahibi olan, ancak amansız bir hastalığa yakalanan Lee Yoo Chan ile fakir bir kız olan Bo Ra’nın aşkını anlatan bu dizi; Yoo Chan’ın eski sevgilisini ararken nasıl Bo Ra’ya aşık olduğunu konu ediniyor.

Hastalığından ötürü insanların yüzünü pek ayırt edemeyen ve insanlara pek güvenmeyen Yoo Chan’ın aşık olduktan sonra nasıl değiştiğine yani aşkın ve sevginin gücüne bu dizi ile bir kez daha tanık olacaksınız.

GOBLİN

Bundan 900 yılı aşkın bir süre önce kral tarafından göğsüne bıçak saplanarak, ölümsüzlüğe mahkum edilen Kim Shin’in ve aşık olduğu kadın Ji Eun Tak’ın aşk, gizem, macera ve fantezi dolu aşkının anlatıldığı dizi; özellikle fantastik dizilerden hoşlanan kişilere hitap ediyor.

Goblin’in yani Kim Shin’in ölmesi için göğsündeki bu bıçağın mutlaka aşık olup evlendiği kadın tarafından çıkarılması gerekiyor.

Aşk ve gizem dolu bu dizi, aynı zamanda komik sahneleri ilde de kendini sevdirmeyi başarıyor.

Clean with Passion For Love (2023)

Titizliği hastalık boyutunda olmakla kalmayıp,  bir de temizlik şirketi sahibi olan Jang Sun Gyeol ile son derece dağınık ve özgür bir kadın  O Gil Oh Sol’un imkansız gibi görünen aşkını anlatan bu dizi;  Sun Gyeol’un aşkı sayesinde titizlik hastalığını yenmeyi nasıl öğrendiğini anlatıyor.

Yani aşkın ve sevginin en büyük zorlukları bile nasıl aşabileceğini bizlere kanıtlıyor.

Romance is A Bonus Book (2023)

Mesleğinde ve kariyerinde başarılı olan iki yazarın aşkını anlatan dizi; eskiden çok popüler olan ama artık işsiz ve beş parasız kalan metin yazarı Kang Dan Yi ile onca zorluktan sonra iş bulup başladığı yeni işyerinde editör olarak görev yapan Cha Eun Ho arasında başlayan aşkı anlatıyor.

Taraflardan ikisi de yazar olduğunda bizleri bol entrikalı, macera ve romantizm dolu bir dizi bekliyor.

The Light in Your Eyes(2023)

Başarılı bir spiker olmanın hayalini kuran Kim Hye Ja’nın aniden 70 yaşında bir kadına dönüşmesi ile değişen hayatını anlatan dizide Hye Ja; zamanı kontrol edebilme yeteneği kazanıyor.

Dizinin diğer kahramanı olan ve muhabir olmak isteyen Lee Joon ise Hye Ja’ya aşık oluyor.

Sıradışı ve farklı kurgusu ile bu dizi, 2023 yılının en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor.

Kill It (2023)

Profesyonel ve yakışıklı bir seri katil olan Kim Soo Hyun ile eski sevgilisinin şüpheli ölümü üzerine Hyun’un peşine düşen, mesleğinde başarılı bir kadın dedektifin maceralarının anlatıldığı dizi; bu iki zıt karakterin birbirine aşık olması ile devam ediyor.

Bu yazımızda en iyi 2023 Kore dizilerinin yanı sıra gelmiş geçmiş en güzel Kore dizilerini de sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BegonyaYardım BaşvurusuBelediye Yardımları Turkcell Bedava İnternet