En İyi Hint Dizileri – En Çok İzlenen Hint Dizileri

En İyi Hint Dizileri – En Çok İzlenen Hint Dizileri

Kendine has kültürü, hayranlık uyandıran yöresel kıyafetleri ve içimizi ısıtan eğlenceli müzikleri ile Hindistan; ilgimizi çekmeyi başaran ülkeler arasında bulunuyor.

Kadınları güzellikleri ve sevimlilikleri ile ön plana çıkan Hindistan’ın dizilerini de en az Hint kültürü kadar ilginç ve sıra dışı buluyoruz. Bu yüzden de Türk kanallarında yayınlanan Hint dizilerini soluksuz bir şekilde izliyoruz.

Bu yazımızda mutlaka izlemeniz gereken en güzel ve en keyifli Hint dizilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

En İyi Hint Filmleri 2023

İzleyenlerin tekrar izlediği unutlmaz en iyi Hint dizilerini sizler için derlemeye çalıştım. Hint filmleri romantik, Hint filmleri komedi ve aksiyon olarak karışık olarak yazılmıştır.

İşte, gelmiş geçmiş en iyi 10 Hint Dizisi:

Kumkum Bhagya (Ah Kalbim)

Hindistan’ın en güzel kadın oyuncularından biri olan Sriti Jha’nun Pragya karakterini canlandırdığı Ah Kalbim dizisi; birbirinden karakter olarak tamamen farklı olan iki kız kardeşin aşk ve macera dolu hayat hikayelerini anlatıyor.

Aklı başında ve sorumluluk sahibi bir kadın olan Pragya ve aklı bir karış havada olan kız kardeşi Bülbül’ün aynı kişiye aşık olmaları ile değişen hayatlarının konu edindiği ‘Ah Kalbim’ dizisinde aşk, eğlence ve komedi sizi bekliyor.

Daha ilk bölüm sonrasında bu diziye bağlanacağınıza şüphe bile duymuyoruz.

Balika Vadhu (İkimizin Yerine)

Çocuk yaşta evlendirilen Anandi ile Jagdiş’in hikayesinin anlatıldığı İkimizin Yerine; eski Hint geleneğinde özel bir yeri bulunan, hatta günümüzde bile devam eden bir toplumsal sorun olan ‘çocuk yaşta evlendirme’ geleneğinin insanları ve toplumu nasıl mutsuz ettiğini gösteriyor.

Jagdiş’in tıp fakültesini kazandıktan ve okumak için köyünden ayrılıp şehre gitmesi ile devam eden dizide, Jagdiş üniversite eğitimi alırken Gauri isimli yeni bir kadına aşık oluyor. Aşık olduğu kadını köyüne götüren Jagdiş’in bu davranışı, köyün en zengin insanları olan kendi ailesi tarafından hoş karşılanmayınca Jagdiş, evlatlıktan red ediliyor. Anandi ise aşık olduğu erkeği bir başka kadına kaptırmanın acısıyla tam anlamıyla duygusal bir çöküntüye giriyor.

Aşk ve sevginin temel alındığı, ancak toplumsal meselelerin de ele alındığı bu dizide köyünde muhtarlık yapan ve köylüleri aydınlatan Anandi’nin gözyaşlarına ve mutluluğuna seve seve ortak olacaksınız.

Sapna Babul Ka Bidaai (Deli Divane)

 Hüzünlü, bir o kadar da tutkulu bir aşkın anlatıldığı Hint dizilerinden biri olan ‘Deli Divane’; kardeş gibi birlikte büyümüş olan iki kız kuzenin hayatını ele alıyor.

Güzeller güzeli Sadhna ile onu her daim seven ancak içten içe kıskanan kuzeni Ragini’nin sürtüşmelerle geçen hayatının anlatıldığı Deli Divane dizisinde kendinizden çok ama çok şey bulacaksınız!

Qubool Hai (Zor Sevda)

Hindistan’ın gelmiş geçmiş en güzel ve en sevilen dizilerinden biri olmayı başarmış olan Zor Sevda, birbirleriyle tamamen farklı olan Asaf ve Zoya’nın çatışmalarla ve zıtlıklarla dolu olan aşk hikayelerini anlatıyor.

Anne ve babası Müslüman olan, lakin kendisi Amerika’da büyümüş, bu yüzden de Batı kültürünü benimsemiş Zoya ile geleneklerine ve dinine bağlı olan Asaf’ın aşkına tanık olacağınız bu dizi sayesinde aşkın büyüklüğüne ve engel tanımadığına bir kez daha ikna olacaksınız!

Ishqbaaz (Tutkunun Rengi) 

Yalnızca tek bir hikayenin değil de birbiriyle bağlantılı birden çok hikayenin ele alındığı Tutkunun Rengi, birbirinden tamamen farklı karakterleri bulunan 3 erkek kardeşin eğlenceli hikayesini anlatıyor.

3 erkek kardeşten en büyüğü olan Shivaay, aşka inanmayan, üç kardeş arasında en mantıklı kişi olarak karşımıza çıkarken, orta kardeş olan Omkara, daha çok sertliği ile ön plana çıkan bir iş adamı olarak, tanınıyor.

En küçük kardeş olan Rudra ise 3 kardeş arasında yakışıklılığı, çekiciliği ve kadınlara olan düşkünlüğü yani çapkınlığı ile biliniyor.

Müzikleri de oldukça ilgi çekici olan Tutkunun Rengi isimli dizide zaman zaman gülecek, zaman zaman ağlayacak ve bu 3 kardeşi sanki kendi ailenizin bir parçalarıymış gibi çok ama çok sevecekseniz.

Saraswatichandra (İki Yabancı) 

Hindistanlı bir yazarın romanından esinlenerek, diziye uyarlanan İki Yabancı, dram ve romantizm dolu bir dizi olma özelliği taşıyor.

Dizi; pek çok Hint dizisinde olduğu gibi görücü usulü ile zorla evlendirmeye çalışılan yani birbirlerine aşık olmayan iki gencin daha sonra birbirlerine nasıl aşık olduklarını anlatıyor.

Son derece yakışıklı ve eğitimli bir iş adamı olan Saras ile güzeller güzeli Kumud’un aşk, entrika dolu hikayesinin konu edinildiği İki Yabancı’da göz yaşlarınızı tutamayacağınız sahnelere tanık olacaksınız!

Dahleez

Hint bürokrasisini yakından tanımamıza yardımcı olan Dahleez; Hint mahkemelerinde sıklıkla rastlanan davalar hakkında bizlere bilgi veriyor.

Güzeller güzeli bir avukat olan Swadheenta Ramakrishan ile Adarsh Sinha isimli yakışıklı mı yakışıklı bir kamu görevlisinin maceralarını, karşılaştıkları olayları konu edinen bu dizi, son yılların da en beğenilen Hint dizileri listesinde başı çekiyor.

Macera, gerilim dolu bir Hint dizisi izlemek için bu diziye bir şans verebilirsiniz.

Pyaar Kii Ye Ek Kahaani

Fantastik bir konusu bulunan bu dizi; 200 yaşını geride bırakmış yakışıklılar yakışıklısı bir vampir olan Abhay ile ailesini kaybetmiş olan ve hayatta yapayalnız kalan Piya’nın aşk ve tutku dolu hikayesini anlatıyor.

Romantizm ve dramın birlikte harmanlandığı Pyaar Kii Ye Ek Kahaani; bilim-kurgu tutkunlarına hitap ediyor.

Fantastik bir dünyanın kapılarını aralamak, günlük hayatın gerçeklerinden biraz uzaklaşmak için 2010 yılı yapımı olmasına rağmen hala pek çok kişi tarafından tekrar tekrar izlenen bu diziyi tercih edebilirsiniz.

Rangrasiya (Sensiz Olmaz)

En sevilen Hint dizileri listemizin 9.sırasında yer alan Sensiz Olmaz; yine tutkulu ve ilginç bir aşkı konu ediniyor.

Dizide Hint köylerinden birinde yaşamış ve büyümüş olan, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan köylü kızı Parvati ile mesleğini çok seven subay Rudra arasındaki büyük aşk anlatılıyor.

Ye Hai Mohabbatein (Sev Yeter)

Yine harika bir aşk dizilerinden olan Sev Yeter, başarılı bir diş hekimi olan, lakin kısır olduğu için hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacak olan Ishita ile ünlü ve popüler bir iş adamı olan Raman Kumar’ın aniden gelişen aşk hikayelerini anlatıyor.

Kumar’ın boşandığı eşinden olan oğlunun velayetini almak için Ishita ile anlaşmalı bir şekilde evlendikten sonra ona nasıl aşık olduğunu anlatan dizi, romantik bir aile dizisi olarak biliniyor.

Sizlere ne iyi Hint dizilerini derlemeye çalıştım. Peki ya siz hangi Hint dizilerine seviyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BegonyaYardım BaşvurusuBelediye Yardımları Turkcell Bedava İnternet