Sağlıklı ve Bakımlı Ciltler İçin BB Krem ve Yüz Temizleme Jelinin Önemi

Sağlıklı ve Bakımlı Ciltler İçin BB Krem ve Yüz Temizleme Jelinin Önemi

Sağlıklı ve Bakımlı Ciltler İçin BB Krem ve Yüz Temizleme Jelinin Önemi Bakımlı bir cilde sahip olmak herkesin istediği bir şey, ancak bunun için belirli ürünleri düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Cildimiz oldukça narin, hassas bir yapıya sahip. Gün içinde toz, kir ya da cilt yağlanması nedeniyle her gün cildimizde bir kalıntı birikiyor. Bu kalıntılar birçok cilt sorununa sebep olmakta. Cildimiz, içerdiği küçük gözeneklerle nefes alır ve kir, yağ gibi kalıntılar gözle görülmeyecek düzeyde bir kalıntı yaratır. Bu kalıntılar ise, zaman içinde sivilce, akne gibi sorunlar doğurabilir. Bu duruma karşı önlem alabilmek adına yüz temizleme jeli ve BB krem gibi ürünlerle cilt bakımınızı etkili bir şekilde yapmalısınız. Özellikle Black Friday Kampanyası ile birlikte indirime girecek bu ürünler, neler sunuyor bakalım.

Doğru Bir Cilt Bakımı İçin Yüz Temizleme Jeli Kullanımı

Cildimiz, belirttiğimiz gibi yağlanma başta olmak üzere, dış ortamdan gelen kir ya da makyaj malzemesi kalıntısı gibi durumlardan ötürü gözenek sorunu yaşar. Sağlıklı bir cildin nefes alması için gözeneklerin hava alması önemlidir, ancak bu kalıntılar bunu önler. Bu da siyah nokta, sivilce gibi sorunları yaşamanıza neden olur. Yüz temizlemenin önemi de burada devreye giriyor. Cildinizi etkili bir şekilde temizleyerek, gözeneklerin hava almasını sağlayabilirsiniz. Yüz temizleme jeli ürünleri içerdikleri özel yapıları ile, gözenekleri derinlemesine temizler ve daha bakımlı, sağlıklı bir yapıya kavuşmalarını sağlar. Uygulama tarafına gelince, uzmanların önerisi ilk olarak cildi ılık bu su ile yıkamak ve bakım için hazırlamak. Ilık bir duş da alabilirsiniz, sonrasında ise jeli yüzünüze hafif bir biçimde uygulamanız gerekiyor. Sonrasında cildiniz tonik ile silebilirsiniz.

BB Krem İle İstenen Bakım Etkisi

Cilt bakımında tercih edilen diğer bir ürün de, BB krem olarak bilinen blemish balm. Cilt için birçok faydası klinik deneylerle ıspatlanmış olan BB krem, bir kişisel bakım ürününden öte aynı zamanda koruyucu bir krem. Gözenekleri rahatsız etmeyen ve hatta nefes almalarını sağlayan dokuya sahip olan BB kremler, yaz aylarında çok tercih ediliyor. Bunun en önemli nedeni bir katman oluşturmaması, yumuşak yapısı ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu, SPF bir krem olması.

BB krem faydalarından devam edersek, ciltte lekelenmelere karşı etkili olmasından da bahsetmemiz gerekiyor. Pütür pütür cilt yapısına ve lekelere karşı etkili olan BB krem aynı zamanda anti aging yani yaşlanma karşıtı bir üründür. Sağlıklı bir cildin sahip olması gereken nem yapısını ideal ölçüde cilde veren BB kremler, kişisel bakımına özen gösteren herkesin tercih ettiği ürünler. Peki Black Friday kampanyasında BB krem indirime girecek mi?

Cilt için birçok faydası bulunan BB krem ve cilt temizliğinde birçok kişinin tercih ettiği yüz temizleme jeli gibi seçenekleri, kişisel bakım ürünlerinde en geniş alternatifleri sunan Sephora’dan satın alabilirsiniz. Sephora’da yer alacak Black Friday kampanyasında birçok ürün indirime girecek. Kasım’ın son cumasında gerçekleşen Black Friday kampanyası ile indirimli bb krem ve temizleme jeli satın alabilirsiniz. İndirimleri kaçırmamak için Sephora mağazalarını, sephora.com.tr ve Sephora mobil uygulamasını takip edebilirsiniz. Kampanya döneminde Lancome, Chanel, Versace gibi dünyaca ünlü pek çok markaya indirimli fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet