En İyi Çatlak Kremleri ve Fiyatları

En İyi Çatlak Kremleri ve Fiyatları

Çatlaklar doğum sonrası görülen özellikle basen ve karın bölgesinde çıkan vücuttaki görüntüyü bozan  çatlaklardır. Genel olarak doğumdan sonra sıkça görülse de düzensiz şekilde kilo alıp veren kişilerde bu sorundan sıkça rahatsız olmaktadır.

Doğum sonrası çatlakları bayanların ortak sorunların başında gelmektedir. Doğum sonra oluşan bu çatlaklardan kurtulmak isteyen bayanlar genel olarak doğum sonra çatlakları nasıl geçer yada en iyi çatlak kremi nedir sorusuna sıkça cevap aramaktadır.

Vücut Çatlakları Neden Oluşur.

Çatlak neden oluşur yada çatlağa ne sebep olur şeklinde kafanızda oluşan soruya cevap vermek gerekirse; Çatlak oluşumuna asla yediğiniz, içtiğiniz gıdalar sebep olmaz çatlak oluşumundaki asıl sebep vücudun şeklinin değişmesidir. Birden kilo almak yada hamilelik sonucu karın ve basen bölgesinde şişmesi deriyi zorladığından deride incelme olmaktadır. İlerleyen evrelerde kilonun verilmesi yada hamileliğin sonlanması sonucu zorlanan deride çatlamalar görülmeye başlar.

Bu çatlaklar için doktorlar yapılacak bir şey kalıcı desede gelişen teknoloji sayesinde kozmetik sektöründe bu çatlakları yok eden yada azaltan pek çok çatlak kremi üretilmiştir.

Toplumumuzda yanlış bilene bir kanı ise Vücut çatlaklarının selülit ile karıştırılması. Vücut çatlakları oluşmaya başladığında selülit ile benzer özelikler taşıdığında karıştırılması normal karşılansa da bu konuda dikkatli olmak ve vücut çatlaklarını iyi tanımak gereklidir. Eğer vücut çatlaklarını gidermek için selülit kremi kullanırsanız sağlık sonuç almanız neredeyse imkanızdır.

Unutulmaması gereken bir konuda ise doğum sonrası yada kilo alıp verme sonucu oluşan bu çatlakların asla sağlık ile alakalı sorun teşkil etmez. Sadece estetik görüntü bozukluğu yaratır.

En İyi Çatlak Kremleri Nelerdir?

Aslında vücut çatlakları oluşmaya başladığı dönemler bellidir. Unutmayın ki çatlağın oluşması için belli bölgelerde değişim olması lazım. Hamilelik, kilo alıp vermek yada yada spor yapma sonucu adalelerin zorlanması kısacası değişimin başladığı dönemler. İşte bu dönemlerde önlemlerinizi alarak cilt çatlağı tedavisi adına çatlak kremleri alarak sorun oluşmadan önlemek mümkündür.

Cilt çatlağının başlayacağını tahmin ettiğini dönemlerde nemlendirici krem kullanarak bile çatlak oluşmaya elverişli bölgeyi yumuşak tutarak bile çatlakların önüne geçebilirsiniz.

En Çok Kullanılan Çatlak Kremleri?

Sizlere bu yazımında oluşmuş olan cilt çatlaklarını geçiren kremler nelerdir? Doğum sonrası çatlakları için en iyi kremler nelerdir sorusuna cevap vermek için en çok kullanılan ve kabul görmüş çatlak kremlerinden bahsedeceğim.

 • Bonie Çatlak Kremi

Çok etkili bir çatlak kremi olan bonie çatlak kremi önleyici etkisi ile bilinmektedir. Çatlak kendini göstermeden ve çatlak riski taşıyan bölgeye uygulanır. Hamilelik döneminde doktor tavsiyesi ile çatlak giderici bonie çatlak krem ile çatlaklardan kurtulmak ve önlemek için düzenli şekilde sorunlu bölgeye sürerek çatlakların daha başlamadan önlenmesini sağlayabilirsiniz. Fiyat: 50 mi 80 TL

 • Lierac Çatlak kremi

Bir diğer çatlak kremi olan lierac çatlak kremi her halde bu alanda bir numara desek pek yanılır sayılmayız. Fransız markası olan lierac çatlak kremini eczanelerden rahatlıkla bulmanız mümkündür. Hamileliğin 4. ayından itibaren kullanmaya başlayacağınız bu kremi lohusalık dönemine kadar karın bölgesi, bacak ve göğüslerinize her gün düzenli şekilde uygulamalısınız. Çatlak oluşumunu engelleyen çatlaklarını yok eden kremler arasında iddialı olan bu kremi uyguladığınızda harika sonuç almanız mümkün.  Fiyatı: 47 TL

 • Mustela Maternite Stretch Marks Prevention

Hamilelik ve kilo alıp verme sonucu oluşan çatlakları geçirmek için çok etkili bir kremdir. Cildin lif üretmesine destek olarak çatlak oluşumunu yok ederken cildinizi nemlendirerek yumuşacık olmasını sağlamaktadır. Fiyatı: 50 TL

 • Bepanthol Çatlak Kremi

Herhalde bu kremin ismini duymayan kalmamıştır. Cilt bakımı için etkili olan bepanthol çatlak kremi ile çatlak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Hamileliğin 4. ayından itibaren çatlak sorunlarının oluşmasını engellemek için kullanabilirsiniz. İçeriğinde herhangi bir koruyucu yada renklendirici bulunmadığından doğal ve sağlıklı olması sonucu bu konuda hassas olan ve çatlak kremi kullanmaya çekinen bayanlar rahatlıkla kullanabilir.  Fiyatı: 11 ile  50 arasında değişmektedir.

 • Galenic Elancyl Prevention Vergetures Çatlak Kremi

Çatlakların oluştuğu yada yeni oluşmaya başlayan görüntüsünün yok edilmesi yada azaltılması konusunda çok etkilidir. Cildin beslenmesine, yumuşaklık kazanmasına ve çatlak oluşmaya başlayan bölgenin direncinin artmasına yardımcı olur. Kolay emilen yapısı sayesinde cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Hamilelik döneminde, önemli kilo değişimlerinde ve çatlakların belirmeye başlandığı dönemde kullanılabilir. Çatlak oluşan karın, göğüs, kalça, bacak bölgelerinde her gün düzenli kullanıldığında sorunları azaltığı yada yok ettiği bilinmektedir.  Fiyat:  50 ile 200 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır.

 • StriVectin SD Kırışıklık ve Çatlak Bakım Kremi

Sadece çatlakları değil ciltteki kırışıklıkları, çizgileri ve yaşlanma belirtilerini azaltan cildin dokusunu yenileyen bu kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamilelik döneminde yada kilo değişimlerden dolayı olaşan çatlakların yok edilmesinde sıkça kullanılan bir krem olan strivectin sd krem fiyat bakımından bir maliyetli olması sebebi ile herkesin almak istetiği ama yüksek fiyattan dolayı almaya çekindiği bir çatlak kremidir. Bu kremi çatlak olan bölgeye sabah akşam uygulamanızı gereklidir. StriVectin SD Kırışıklık ve Çatlak Bakım Kremi için fiyat olarak yüksek olsada mutlaka evinizde bulunması gereken kremlerden biridir.   Fiyatı: 420 TL

 • Sebamed Çatlak Bakım Kremi 200 Ml

Bir diğer etkili çatlak giderici krem olan sebamed çatlak kremi ile hamilelik, vücut gelişimi, obezite sonucu oluşan çatlakların giderilmesinde etkin olarak kullanılır. Ayrıca çatlakların oluşumunu önlemektedir. Hamilelik döneminde düzenli kullanıldığında çatlak yok ederken bağ dokularını yenilemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Kullanana genellikle memnun kalmaktadır.  Fiyatı: 51 TL

 • Vichy Action Vergetures Çatlak Kremi

Cildi tazeleyen, yenileyen onaran bir krem olan vichy çatlak kremi ile ayrıca çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Var olan çatlak oluşumunu azaltan, çatlak oluşma riskini durduran bu kremi hamilelik döneminde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Fiyat: 200 ml 82 TL

Çatlakları yok etmek için Her zaman doğal yöntemlerle çatlakları yok etmek daha sağlıklı olacaktır. Bu kremler çoğu zaman sağlıklı sonuç almanızı sağlasa bile maliyetlerinin yüksek olması sebebi bizleri diğer alternatif yollara itmektedir.  Kahve limon karışımı çatlak tedavisi için birebirdir. Sonrasında ise bebek yağı ile yapacağınız bakım size harika sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ancak unutmayınki doğal yöntemler her zaman sabır ve zaman isteyen işlemlerdir.

Çatlak Kremi Fiyatları

En çok merak edilen ve sıkça sorulan başında gelen çatlak kremlerin fiyatı nedir sorusuna cevap bulmak için araştırma yaptık ve sizlere en etkili çatlak kremlerin fiyatını çıkardık.

 • Bonie Çatlak Kremi fiyatı- 79,90 TL
 • Vichy Çatlak Kremi fiyatı- 82,90 TL
 • Lierac Çatlak Kremi fiyatı- 47,00 TL
 • Babe çatlak kremi fiyatı- 99,50 TL
 • Bepanthol Çatlak Kremi fiyatı- 30,00 TL
 • Mustela Çatlak Kremi fiyatı-67,54 TL
 • Contractubex Çatlak Kremi fiyatı- 36,64 TL

Sizlerde kullanıldığınız yada kullanmayı düşündüğünüz çatlak kremleri için yorum bölüme yazarak diğer kullanıcıların fikir almasına destek olabilirsiniz. Olumlu yada olumsuz yorumlarını bekliyorum

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.