CC Krem Nedir? CC Krem Nasıl Kullanılır ?

CC Krem Nedir? CC Krem Nasıl Kullanılır ?

CC kremler hakkında ki detaylı yazımıza hoşgeldiniz. Yazımızda CC krem nedir ? CC krem nasıl kullanılır? sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

CC Krem nedir ?

CC krem fark edildiği üzere kısaltma bir isme sahip. Açılımı Color Correcting olan kremin adı üstünde cilt rengi ve tonuyla alakalı olduğu söyleyebiliriz. Günümüzde birçok kişi cildinde meydana gelen kara lekelerden ve cilt tonunda ki farklı renk tonlarından şikayetçi. Bu şikayetlere çözüm bulmaya çalışan uzmanlar Color Correcting yani CC kremleri geliştirerek ihtiyaçlara yanıt vermeye çalışıyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan CC kremler cilde fondoten kadar zarar vermemekle birlikte renk tonunu dengeliyor. Bazı ürünlerin cildi beyazlaştırdığı belirtiliyor.

CC kremler hassas ve yağlı ciltler için birebir uygun bir ürün. Cilde bakım yaparak doğal bir görünüm kazandırıyor. Cilt tonunuzu dengeleyerek nemlendiriyor. Yaz aylarında daha fazla rağbet gören CC kremler zararlı güneş ışınlarına karşı mükemmel bir koruma görevi görerek, adeta güneş kremine ihtiyaç bırakmıyor.

CC kremlerin uzun süre kullanılmasının ardından ciltteki lekeleri kaybettiği iddia ediliyor. CC kremlerin en önemli özelliklerinden biri ise oldukça hafif olması. Diğer kategoride bulunan ürünlere göre cildinizde ağırlık hissi yaratmıyor. Doğallığa zarar vermiyor.

CC Krem nasıl kullanılır ?

CC kremler günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Olumlu etkileri sayesinde uzun süre daha kullanılacak gibi duruyor. Peki CC krem nasıl kullanılır ?

CC kremlerle sınırlı kalmamak üzere tüm kozmetik ve güzellik ürünlerinde cildinizin zarar görmemesi cildinizi tanımak oldukça önemli.İşe cildinizin kuru mu ? yağlı mı ? Alacağınız CC kremden beklentiniz nedir ? gibi sorulara yanıt vererek başlayabilirsiniz.

CC kremlerin ana amacı belirttiğimiz gibi cildinizde oluşan renk tonu farklılıklarını ortadan kaldırmak. Sivilce ve diğer lekeleri zarar vermeden kapatarak doğal bir görüntü sağlamak. Cildinizi tanımakta zorlanıyorsanız bir uzmandan yardım alarak size uygun ürünü bulmayı sağlayabilirsiniz.

Cildinize uygun ürünü buldunuz. Renk tonu çok hoşunuza gitti ve üründen memnun kaldınız. Peki CC kremi cildinize nasıl uygularsınız ?

CC kremlerde aynı BB kremler gibi oldukça kullanışlıdır. Cildinize uygulamak oldukça kolay. Uygun ürünü temin etmenizin ardından cildinize fırça veya parmak darbeleriyle yedirerek yayabilirsiniz. Gün içerisinde kullanıma uygun olan CC kremler kısa sürede cildiniz ile bütünleşerek doğal bir görünüm sağlar.

Ciltgüzellik.net ailesi olarak tekrar uyarıda bulunarak, her türlü kozmetik ve güzellik ürünleri kullanımı öncesinde cildinizi güzelce temizlemeli gerekirse yan ürünlerle durulamalısınız. Aynı şekilde kullanım sonrasında cildinizin zarar görmemesi için gerekli temizlik ve bakımı yapmayı ihmal etmemelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.