Dudak Uçuğuna Ne İyi Gelir

Dudak Uçuğuna Ne İyi Gelir

Dudak Uçuğuna Ne İyi Gelir Dudak uçukları hemen hemen her insan hayatı boyunca bu sorunla kesin olarak karşılaşmıştır. Hastalıklar yada o hastalıkların neden olduğu bakteriler ve virüsler pusada gizlice bekleyen düşmanlar gibidir. Ne zamanki vücudunuz yorgun, bitkin, yada savunmasız bir zamanı gördülermi hemen meydana çıkarlar tabi dudak derisi ince bir yapıda olduğu için tek çıkış noktası dudaklardır.

Dudak Uçuğu Nasıl Geçer?

Bulaşıcı bir cilt proplemi olan uçuklar buluşıcıdır ve başkasına bulaşabilir yada uçuk tekrarlayabilir. Eğer daha önceden uçuk çıkardıysanız artık tekrarlama durumu her zaman olabilir, uyku halinde olan herpes simpleks ilerleyen zamanlarda tekrardan aktif olma olasılığı her zaman vardır. Uçuk acı ve ağrılı şekilde olabilir, uçuk çıktığında yada başkasında uçuk olduğunda ortak eşyaları kullanmaktandan kesin olarak kaçınmalısınız.

Dudak uçukları hem can yakıcı hemde dudaklarımızda kötü bir görüntü oluşturduklarından bu sorunlardan kurtulmak isteyen insanlar çeşitli yöntemler denemektedir. Uçuklardan kurtulmak ve izlerini yok etmek için hem uçuk kremleri hemde doğal yöntemler bulunmaktadır.

Dudak uçuklarına ne iyi gelir, hangi yöntemler kullanılır konusunda sizlere anlatacağımız yöntemlerle bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz unutmayın ki uçuğun ne zaman çıkacağı hiç belli olmaz.

Dudak uçuklarına ne iyi gelir sorusuna verilecek ilk cevap ise mısır nişastasıdır. Uçuk çıktığı zaman ilk yapılması gereken uygulamardan biri olan bu yöntem için bir çay kaşığı mısır nişantasını su ile karıştırıp macun haline getirin ve sorunlu bölgeye sürün sabah uynadığınızda yüzünüzü temizlemeniz yeterlidir.

Halk arasında dudak yarası olarakta bilinen dudak uçuğu ağrı bile birlikte acıda vermektedir. Eğer sizde böyle bir sorunla karşı karşıya isenz ilk yapacağınız işlem buz koymaktır bu sayede hem kan dolaşımı hızlandığı için ağrı ve acı ortadan kalkarken daha kısa sürede iyleştiğini görebilirsiniz.

Uçuğu Ne Sürülür

Uçuğa ne sürülür yada uçuğu hangi kremler iyi gelir konusunda ise eczanede satılan kremlerin yanında evde doğal yollarla uçuk tedavisi için dudaklarınıza sürebileceğim ürünler sırası ile:

 • Bir parça pamuğa bir kaç damla sür damlatıp dudağımızda uçuk olan bölgeye sürerek ve 2-3 beklemeniz çok etkili olacaktır.
 • Çok az miktarda aloe vera jelini uçuk olan bölgeye sürebilirsiniz. Aloe vera‘nın onarıcı ve yenileyici etkisi sayesinde  ksa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.
 • Vanilya uçuk mikrobunu yok eden çok etkili bir üründür. Uçuğun üzerine bir miktar vanilya sürün ve 5 dakika kadar bekleyin, bu işlemi günde 3-4 defa denemenizde yarar vardır.
 • Uçuk çıktıktan sonra yapılması gereken ilk işlemlerden biride diş fırçasını değiştirmek ve ve yeni bir fırça ile dişleri fırçalamak hem uçuk oluşumu engeleyecek hemde kısa sürede bu sorun ortadan kalkacaktır.
 • Uçuk olan bölgeye diş macunu sürmek ise iyi geldiği söylenmektedir.
 • Bir miktar nane yağını uçuk olan bölgeye sürerseniz uçuğun üzerinde etkisini göstermeye başladığına sahit olacaksınız.

Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı

Uçuğu asla ellemeyiniz unutmayın ki uçuk bulaşıcıdır ve çevrenizdeklere yayılabilir. Ortak kullanılan eşyalar ayrılmalıdır. Dudaklarnızda uçuk bulunduğunda kimseyi öpmeyin özellikle cocuklardan uzak durmanız çok önemlidir.

YORUMLAR

 1. Gülşah dedi ki:

  Ben ne denediusem olmadı bir sürü bir sürü kremler aldım karışımlar aldım ilaçlar aldım olmadı. Tek çareyi tesadüfen güneş kremi sürerek buldum. O kadar şişmişti ki doktora gitsem hastaneye yatırır Dı. Kaybedecek birşeyini olmayınca güneş kremi sürdüm 5 dakika içinde o iğrenç şişlik gitti ve rahatladım. Bir deneyin ne kaybedersiniz

  1. Necmettin dedi ki:

   1 dış sarımsağı kes ucuya sür 3 sefer gecer