Dudak Dolgusu Yapımı ve Fiyatları

dudak dolgusu,dudak dolgunlaştırma
Paylaş
 

Güzellik algısı sürekli olarak değişiyor. Yüzyıl önce kabul edilen güzellik ilkeleri günümüzde tamamen değişmiş durumdadır. Bundan yıllarca önce dolgun vücutlu kadınlar yani balıketi olarak kabul edilen kadınlar daha çok beğeni toplarken günümüzde ideal kilosunda sportif bir yapıya sahip olan bayanlar daha çok dikkat çekiyor ve beğeni kazanıyor. Bunun yanı sıra vücudumuzun belli bölgelerini güzellik standartlarına uygun hale getirmek için estetik kaygısı ile hareket ederek değiştirmek isteyen çok sayıda kadın bulunuyor.

Göğüs bölgesi, kalçalar, burun ve en çok dudak bölgesinde değişimler yapılmak isteniyor. Biz bu yazımızda sizler kadınların sıklıkla tercih ettikleri dudak dolgusu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Dudak dolgusu nasıl yapılır, ücreti nedir ve herhangi bir zararı olup olmadığı hakkında bilgi vereceğiz. Bu bilgiler aklınızda dudak dolgusu yaptırma fikri olanların kesin kararlarını vermelerinde yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Dudak Dolgusu Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Güzel görünmenin belirli standartların içinde olması gerektiğini söylemiştir. Adriana Lima’nın gözleri, Jennifer Lopez’ın kalçaları ve Angelia Jolie’nin dudaklarının çok fazla beğenildiğini bilmeyen yoktur. Bu da güzellik ölçüsünün nasıl olduğunu görmememizi sağlıyor. Dudak Dolgunlaştırmanın size sağlayacağı ilk fayda görünümde olacaktır. Dolgun ve hacimli dudaklara sahip olacaksınız. Kıvrımlı dudakların olması ve dudaklarda oluşan dikey çizgilerinin yok edilmesi sağlanacaktır. Yaş ilerledikçe oluşabilecek çatlakların ve olukların önüne geçilmesini sağlayacaktır. Sadece dudakta değil üstünde ve çevresinde oluşabilecek kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Alt ve üst dudak arasında yaşanan dengesizliği ortadan kaldıracaktır. Son olarak da sağladığı en önemli fayda insanların yüzünde dikkat çekecek bir görüntü sağlamasıdır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çok uzun bir süren bir işlem değildir. Gelişen teknolojinin yardımı ile yarım saat gibi bir sürede dolgun dudaklara sahip olma şansınız var. İlk olarak yapmanız gereken bir doktora giderek dolgu istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Doktorunuz tarafından yapılacak gerekli tetkiklerin ardından işlem yapılmaya başlanacaktır. İlk olarak dolgunun uygulanacağı dudak bölgesi lokal bir şekilde anestezi edilecektir. Bilimin gelişmesi ile birlikte dolgu malzemesi bu işlemi kendisi de yapıyor.

Sırt üstü uzanmanız istendikten sonra dikkatli bir şekilde doktor tarafından cildinizin gerekli bölgesine dolgu enjekte edilmeye başlanacaktır. Dediğimiz gibi bu işlemin tamamlanması yarım saat ya da 20 dakika gibi bir sürede tamamlanacaktır. Dudak dolgusu bu şekilde yapılmaktadır.

Dudak Dolgusunun Maliyeti Ne Kadardır?

Ortalama bir fiyatının olmasına rağmen yapılacak işleme göre ve dudak yapınıza göre farklılık gösteren fiyatları vardır. Ancak genel olarak dudak dolgusu işlemi piyasada 500 ile 1000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu işlemi yaptıran insanlar ile sizler için konuştuk ve ücreti için verdikleri miktarın 600-700 TL arasında olduğunu öğrendik. Eğer sizin de belirgin bir dudak problemini yoksa ödeyeceğiniz ücret bu aralıkta olacaktır.

dudak dolgunlaştırma,dudak bakımı

Ne Kadar Süre Dudaklarınızda Kalacaktır?

Kalıcılığı sizin dikkatinize göre farklılık gösterecektir. Ancak uzmanların yaptığı açıklamalara göre ortalama 6 ile 9 ay arasında bir kalıcılığa sahiptir. Süresi kullanımına ve kullanılan malzemenin kalitesinde farklılık gösterecektir. Mesela günlük devamlı sigara içen birisinin dudak dolgusu daha kısa sürede kaybolacaktır. Ya da işlemi yaptırdığınız doktorun dudak dolgusu için kullanacağı malzemenin kalitesine göre kalıcı olma süresi uzayacak ya da kısalacaktır.

Dudak Dolgusu Yaptırma İşlem Süreci Nasıl İşliyor?

Dudak dolgunuzu yaptırdıktan sonra belirli bir süre dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. Özellikle dudaklarınıza ve çevresinde makyaj yapmamalısınız. Ayrıca dudaklarınızda oluşabilecek problemleri engellemek için düzenli olarak doktora gitmeniz gerekiyor. 1 haftalık bir süreçte dikkatli olmak yeterli olacaktır. Bu sürecin kısalması için doktorunuz size gerekli ilaçları ve kremleri verecektir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

loading...
  • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.