Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Dudak , bayanlarda yüz bölgesinde en dikkat çeken, seksapaliteyi öne çıkaran, ifadeyi kuvvetlendiren bir uzuvdur. Yapısal olarak ince dudaklara sahip olmak ya da yaşlanmanın etkisiyle incelmiş dudaklara sahip olabilirsiniz. Herkes ne zaman karşı koyabiliyor ne de Allah vergisi olan her şey bazen bizim istediğimiz şekilde oluyor. Böyle olunca da biraz güven kaybına uğrayabilirsiniz. Eskisinden daha iyi , yüzünüzde ayrı bir yerden gelipte konmuş gözükmeyecek şekilde göze estetik gelen dudaklara kavuşmak ise artık sanıldığından daha kolay…

Dudak Dolgusu Nedir?

Kişiye özel ve profesyonel uygulamalar sayesinde ağrısız, acısız ve yan etkisiz beğenmediğiniz görüntüden kurtulabilirsiniz. Estetik ameliyatlarda oluşan çok büyük değişimler değil de küçük dokunuşlar olacağını önceden bilmenizde fayda var. Doktor ya da estetisyenizle fikir alışverişi yaparak bilgisayar ortamında yeni görünüşünüzü de görebilirsiniz. Başkasına ait dudaktan istiyorum diye tutturmanız ya da ısrarla uzmanı dinlemeyip kendi bildiklerinizi uygulatmaya çalışmanız hiç istemeyeceğiniz görüntüye sahip olmanıza ve bununla bir süre yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden biraz da olması gerekeni kabul etmeniz gerekmektedir.

Genelde alt dudakla üst dudağın ortasında kalan bölgenin zayıf olmasından dolayı dolgunlaştırmalar istenebilir. Buraya dudak kalbi bölgesi denir. Kimi insanlarda Angelina Jolie de olduğu kadar belirgin kimisinde ise hiç kalp yokmuş gibi dümdüzdür. Burayı dolgunlaştırmak ise en çok yapılan ve en çok istenen uygulamadır.

Bunun yanında sigara içenlerin dudak çevresinde bulunan kasların çok çalışmasından dolayı olan çizgilenmelerde dudak kenarlarına uygulanan dolgu yöntemiyle giderilebiliniyor. Dışarıdan hep somurtuyormuş görüntüsü veren iki dudağın birleşim yeri olan yerde yine dudak dolgu sistemiyle yukarı doğru kaldırılarak ifadenize mutluluk katıyor. Asimetrik olan dudaklar ise birbirine uygun şekilde eşitlenerek şekillendirme işlemi yapılabiliniyor.

Dudak dolgusu Nasıl Yapılır?

Enjeksiyon yoluyla yapılan uygulamalar, her kişi için farklı şekilde, farklı noktalara ve farklı dolgu çeşitleriyle yapılabilinir. Önemli olan kullanılan dolgu maddesinin kaliteli ve belirli onay sertifikalarının bulunmasıdır. Kalıcı , yarı kalıcı ve geçici özellikte dolgu maddeleri vardır. Kalıcı olanlar tekrarlama gerekmez ve ömür boyu kullanabilirsiniz. Fakat yaş aldıkça sizin değilmiş gibi gözükebilir. Çünkü bunlar deformasyona uğramazlar. Yan etki gösterme riskleri büyüktür.

Dudak dolgusunu yaptıracak kişiden alınan dokulardan ya da sentetik olarak üretilip konulan implantlar buna örnektir. Yarı kalıcı ve geçici dolgular ise hayvansal kaynaklı ya da bakterilerden üretilir. Bazı bünyeler bunları kabul etmeyerek reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden genelde tercih yapılan dolgu türü hyaluronic asitle yapılandır. Her vücudun yapısında bulunan cildin temel yapıtaşıdır.

Cilde su çekerek çalışması bakımından vücudun reddetme oranı düşüktür. Son derece iyi sonuçlar verir. Eğer kaliteli bir dolgunuz olursa etki süresi yaklaşık 12 aydır. Yarı geçici maddeler kullanırsa bu süre 6 ile 10 yıl arasında değişir.

Peki Dudak dolgusu nasıl yapılır? dudak dolgunlaştırma nedir diye merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz.

Karar verdiğiniz her şeye uygulama safhasına geldiğinizde artık koltuğa yatıp kendinizi uzmanınızın eline teslim etme vakti de gelmiştir. İğnelerden dolayı acı ve ağrı duymamanız için yarım saat önce dudak çevrenize bir jel sürülür. Uyuşma olduktan sonra küçük iğneler yardımıyla sizin beğendiğiniz görüntüye kavuşmanız için uzmanınızın belirlediği noktalara madde enjeksiyonları yapılır.

Yaklaşık yarım saat içinde biter.İşlem bitiminde şişmeler olmaması için buz uygulamasının yapılmasının faydası vardır. O gün için, en azından alışıncaya kadar yumuşak besinler yemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca dudaklarda dolgunluğa bağlı deride çatlamalar olmaması için mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. 48 saat kadar kesinlikle ruj sürülmemelidir. Bazen uçuklar meydana gelebilir. Bunun için uzmanınıza danışarak bir medikal krem kullanabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Hangi işlemi yaptıracağınız fiyatlandırma açısından önemlidir. Dudak dolgusu genelde 5000 tl den başlayıp 10000 tl ye kadar çıkabiliyor. Uygulanacak maddenin kalitesi ve uzmanına göre değişikliklerde olabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.